Novi izgled portala i foruma

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum

Koju forumsku temu za zadanu (defaultnu?)

Artodia: Air Igranje
1
6%
Artodia: Air Igranje (fixed)
10
63%
Artodia: Deluxe Red
3
19%
Artodia: Deluxe (fixed)
2
13%
 
Ukupno glasova: 16
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la smi »

grof je napisao/la:Ah, šit....
ništa, budem to možda u nekoj bliskoj budućnosti prebacio na jedan, širi stupac umjesto ova dva... ali prvo na onom test sajtu, da vidimo kako bi to zgledalo... (mene ovdje više smeta kada mi prelomi naslov na dva dijela, pa su ti stupci nejednaki, te to dovodi do određene šlampavosti)
Nije samo naslov, imas nekoliko varijabilnih elemenata. Naslov, caption ispod slike, ocijena ispod slike za pojedine tipove clanaka, skreceni blurb clanka. Vizualno mogu bit pomaknuti naslov, slika, blurb i "procitaj vise" gumb.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la grof »

Ništa, budem probao to riješiti kao jedno kolonski prikaz, onda varijabilna širina pojedinog retka neće napraviti mess.
Mada, u listinzima po kategorijama ne bih prelazio na jednu kolonu, jer se ovako prikaže više informacija na jednom ekranu...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la smi »

A gle, s druge strane, mozda ja norim bezveze i samo meni ne pashe.

U glavnom, ono sto bih ja htio je pregledan prikaz svih novih stvari, neovisno o kategoriji. Jedan popis sa svim novostima, rivjuima, igrali smo, i kaj god josh postoji. Kronoloski poredano, nije ni nuzhno da bude na main pageu. Iako, vidim da ima RSS feed, dal ga je stara stranica imala? U feedu isto nema rivjua koji su na gornjem panelu sajta.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la grof »

Imala je i stara stranica feed. U feedu jedino nema opisa igara koji se unašaju u bazu, ali moguće je i to ubaciti u feed. Čak možda u poseban feed, jer se ovaj s člancima automatski objavljuje na fejsu i twitteru.

Osnovni opisi igara više su nešto što će čovjek tražiti tražilicom ili pregledom kategorija igara, nego stvar novosti koja ide na fejs. Zato ih nema u RSS-u. Ali, velim, može se složiti zaseban feed samo za igre ili već nekaj... :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la smi »

Nekako mi je logicno, ako je vec "Igrali smo:" u feedu, zasto ne i novi rivjui? Moze i u zasebnom, kao sto su komentari trenutno implementirani, iako nije da ce ih bit gomila dnevno. Uglavnom, nahranio sve u greader tako da sam sad zadovoljan :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la grof »

Hej, ako hoćeš RSS feed sa igrama, tresni ovo na URL liniju browsera ili u RSS čitač:

http://igranje.hr/feed/?post_type=igre
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la grof »

smi je napisao/la:Nekako mi je logicno, ako je vec "Igrali smo:" u feedu, zasto ne i novi rivjui? Moze i u zasebnom, kao sto su komentari trenutno implementirani, iako nije da ce ih bit gomila dnevno. Uglavnom, nahranio sve u greader tako da sam sad zadovoljan :)
E, al pazi... revjui su zapravo ono što počne s Igrali smo: Ovoi što ti spominješ su zapravo osnovni podaci o pojedinoj igri :)

Po novome svatko može pisati svoj revju i započeti ga kako želi i strpati u kategoriju Recenzije, te će se svi oni i prikazivati kao lista na dnu osnovnih podataka o igri...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la smi »

Argh :) ..uglavnom, zbandlao sam tri feeda, glavni, komentare i ovaj igre te dobio sve sto mi treba.. barem koliko ja znam.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la grof »

jest, to bi trebalo biti sve sa sajta kaj izlazi na RSS :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la grof »

Imam malo pitanje za ekipu ovdje glede foruma.

U dogledno vrijeme mislim provesti 2. fazu promjena na portalu: integraciju foruma i portala u jednu cjelinu.

Da ponovim, to će omogućiti jedan login za glasanje po portalu, nekima za pisanje članaka i sl., te za samu prijavu na forum.

S druge strane, to će dovesti do ponešto drugačijeg izgleda foruma i moguće nešto sporijeg odaziva foruma na internetu (no ne nužno i ne mnogo).

Sve poruke i forumi, kao i korisnici će se konvertirati u novi forum, no to ne garantira da će stari postovi izgledati isto. Mogući su problemi pri konverziji formatiranja slova, citata i sl, ali sam materijal će biti prebačen.

Kada složim probni sajt, zamoliti ću vas putem ovog threada da isprobate svoje loginove rade li i tamo, a sve kako bi prebacivanje prošlo što bezbolnije.

Pokušati ću prevesti taj forum na HR, ali u prvo vrijeme će on davati poruke na Engleskom, što vjerujem da vam ne smeta.

No, ono u čemu vodim najveću dilemu sa samim sobom jest: Da li i kako prebaciti komentiranje članaka na forum.

Naime, novi forum ima opciju povezivanja članaka i forumskih topica, pa bi shodno tome komentiranje na temu neke igre (i njezine recenzije, te ostalih članaka vezanih uz nju) bilo prebačeno na forum, a komentari bi se u tom slučaju potpuno zabranili na portalu. Tako se rješavamo i kojekakvih stupidnih komentara koji se ovdje mogu naći posebno pod klasičnim igrama.

To mi sve ima smisla za igre i recenzije, no što je onda s komentiranjem vijesti, galerija osvrta i ostalog materijala koji nije direktno vezan uz pojedinu igru. Malo mi je glupo za svaki članak na portalu otvarati novi topic na forumu.

Postoji i hibridno rješenje tipa: igre i sve što pripada igrama komentira se na forumu u JEDNOM topicu po pojedinoj igri, a sve ostalo se može i dalje komentirati na portalu kao i sada.

Volio bih čuti i vaše želje, prijedloge i kritike svega gore navedenog :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”