Novi izgled portala i foruma

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum

Koju forumsku temu za zadanu (defaultnu?)

Artodia: Air Igranje
1
6%
Artodia: Air Igranje (fixed)
10
63%
Artodia: Deluxe Red
3
19%
Artodia: Deluxe (fixed)
2
13%
 
Ukupno glasova: 16
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la grof »

Eto, u zadnje vrijeme razvijali smo potpuno nov izgled portala i foruma.

Sve skupa još nije u funkciji, te ga objavljujem više kao testiranje beta verzije, a možete ga vidjeti, provrtiti, isprobati s ove poveznice.

Dakle, od nekakvih novosti tu su:
  • Nov izgled portala (i widgeta)
  • Novi vizualni identitet logoa
  • Nov način prikaza igara iz baze (što možete vidjeti klikom na neku kategoriju ili oznaku igara)
  • Nov način pretrage po portalu koji je usmjeren na pretraživanje igara po naslovu (ali i drugog) i dohvatljiv je iz gornjeg desnog kuta stranice.
  • Postoje dva menija na portalu (za fiksne stranice i za razne kategorije)
  • Potpuno novi forumski engine kojeg možete isprobati klikom na Forum iz menija
Ono što je bitno u odnosu na rad sa dosadašnjim portalom jest slijedeće:
  • Svi korisnici logiraju se na forum, te su automatski logirani na portal
  • Samo će logirani korisnici moći glasovati i davati ocjene za kategorije igara
  • Svi korisnici biti će preneseni na novi portal i neće biti potrebe za novim prijavama. Ovo možete već sada isprobati, pa svi stari korisnici mogu se uredno logirati na ovaj testni portal sa svojim dosadašnjim podacima i isprobati rad samog foruma.
Ono što još nije definirano i volio bih da ovdje prodiskutiramo je slijedeće:
  • Forum nudi automatsko linkanje članka i forumskih postova, što znači da bi se svaka igra i njezine pripadne recenzije mogle komentirati isključivo na forumu u njezinom topicu. Zbog toga bih isključio komentiranje igara i recenzija. Da li ste ZA ili PROTIV?
  • Da li imate vlastitih ideja koje bi se lako mogle uklopiti u ovoj fazi razvoja portala? Npr. da sve igre imaju u sebi i link na BGG, te da svi korisnici mogu u svom profilu postaviti i link na njihovu BGG listu igara.
  • Nešto drugo?
Eto, za uvod dosta. Klikajte, probajte, recite nešto (popljujte ako baš morate :mrgreen: )
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la Lutherus »

Friško, elegantno i profinjeno. Sviđa mi se.
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la joezg »

Svaka čast. Lijepo je i praktično. Što se tiče komentiranja članaka na forumu, mislim da je to ok, ali mora biti jednostavno za korištenje tako da korisnik ne mora tražiti gdje će komentirati (što i je, vjerujem, tako).
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la grof »

Da, ideja je da se na dnu svakog teksta igre, recenzije pojavi link na kojeg se klikne i koji direktno vodi na forum.
dodatno se moze sloziti da u tom linku odmah pise i broj postova u toj temi itd...

Problem mi vise predstavlja cinjenica da bi tako neke stvari komentirali na portalu kao komentare (ostali tekstovi: novosti, galerije i sl.). Stoga mislim da bi bilo bolje i takva komentiranja prebaciti na forum, ali onda mogu komentirati samo registrirani korisnici. Doduse, forum dozvoljava i opciju pisanja od strane gostiju na portalu...

U tom slucaju komentiranje na portalu potpuno bi se zatvorilo i sve preusmjerilo na forum.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la grof »

Prebacivanje na novi portal neće ići zajedno s forumom. Naime, kako se forum još razvija kao program, pitanje je kada će biti spreman za upotrebu, stoga će se prebacivanje izvršiti u dvije faze:
1. Samo portal, a forum ostaje kao i do sada
2. Prebacivanje na novi forum.

Ovo će biti i sigurnije za kompletnu migraciju i korisnike.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la grof »

Još malo novina na novom portalu:

Rekli smo već kako bi trebalo omogućiti višestruke recenzije. Pa, shodno tome, sada se recenzije dodatno opisuju u poveznicama kao što je to na primjeru Alhambre (http://igranje-org.enc.com.hr/Igre/alhambra).
Pogledajte na dnu teksta o igri linkove na recenzije.
Svaka recenzija od sada sadrži osobnu ocjenu autora igre koja je neovisna o glasanju većine.
Dakle, svaki autor recenzije ocjeniti će i igru.
Recenzije će se pisati bez zadane forme. Možemo zadati naputke piscima recenzija, ali nećemo diktirati formu. Neka svatko piše onako kako misli da treba. Naravno, jedino pazite na rječnik, kako ne bi bilo kakvih prostota ;).

Osim ovoga uvesti će se i pretraga tekstova po autoru, pa će se tako lakše pratiti željenog autora...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la smi »

Imho, novi clanci u dvije kolumne su grozna ideja, tim gore sto kronoloski redosljed ide cik cak. Nepregledno i neintuitivno. + ne vidi se broj komentara, sto je mozda ok ako u buducnosti to sve zajedno zavrshi na forumu.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la grof »

smi je napisao/la:Imho, novi clanci u dvije kolumne su grozna ideja, tim gore sto kronoloski redosljed ide cik cak. Nepregledno i neintuitivno. + ne vidi se broj komentara, sto je mozda ok ako u buducnosti to sve zajedno zavrshi na forumu.
Baš mi je drago što si se s kritikom javio sada... :mrgreen: unatrag nekog vremena stavio sam baš ovdje link na test site kako bi stranica trebala izgledati.

Pitanje: Zašto mi tada nisi rekao da ti to ne šmeka, pa bih to i lakše eventualno sredio. :?
A opet, ti si prvi koji se žali na ove stupce u dva redka, vidjeti ćemo što i drugi kažu... ;)

Komentari se lako nadodaju... budem ovih dana oko toga proradio...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la smi »

Iskreno? U danom trenutku kad sam na brzinu pogledao testnu verziju sajta nisam odskrolao dovoljno nisko da vidim to :)

Edit:
Jos jedno pitanje. U principu direktno idem na forum i sajt tek tu i tamo pogledam ne bih li vidio dal ima nesto novo. Na novom dizajnu ne kuzhim relaciju izmedju gornjeg panela koji, valjda, prikazuje nove rivjue? (nevermind sto se do toga dolazi kliktanjem po (malim) slikama), i panela koji se zove novi clanci koji prikazuje sve osim toga sto je u gornjem panelu?

Jasno mi je da je gornji panel shminka, ali ne bi li mozda bilo zgodnije da se ti rivjui vide i u "NOVI CLANCI".
Gledam sad malo WayBack, i moguche da je na starom sajtu to jednako funkcioniralo.
Zadnja izmjena: smi, dana/u 30 pro 2011, 11:14, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Novi izgled portala i foruma

Post Postao/la grof »

Ah, šit....

ništa, budem to možda u nekoj bliskoj budućnosti prebacio na jedan, širi stupac umjesto ova dva... ali prvo na onom test sajtu, da vidimo kako bi to zgledalo... (mene ovdje više smeta kada mi prelomi naslov na dva dijela, pa su ti stupci nejednaki, te to dovodi do određene šlampavosti)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”