MyBB - novi forum

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Odgovori
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

MyBB - novi forum

Post Postao/la grof »

Bok,

Kako ovaj naš forum (phpBB) polagano pada u End of Life (neće se više održavati), sve intenzivnije razmišljam o novom forumu za Udrugu.

Naravno, moguće je prijeći na novi phpBB 3.1 koji je nekompatibilan sa prethodnim proširenjima! No, smjer razvoja phpBB-a mi se baš ne dopada (osim nekompatibilnosti sa starim phpBB-om 3.0.x nije uveo nikakve značajne novine, a nama bitne ekstenzije već godinu dana nikako da se dovrše. Neke su i napuštene).

S druge pak strane, u zadnjih godinu dana intenzivno se razvija MyBB forum koji već u sebi ima ugrađene razne vrlo simpatične opcije (i pretraživanje po PP).
Prilikom konverzije podataka možemo s phpBB-a prebaciti sve u MyBB osim zahvala i trade rejtinga, no po meni to i nije neka velika šteta.

Trenutno je cijela stvar u fazi testiranja, pa bih volio da se ulogirate na njega i malo prođete kroz teme koje sam tamo ugradio, pa da mi bacite neki feedback i mišljenje u ovoj javnoj raspravi. Ako vas nema kao korisnika, možete se i testno registrirati.

Link na forum je:
http://testiranje.igranje.hr/mybb/

(meni su dobre teme Flatty i Rush - uz malo korekcija mogle bi dobro izgledati) Čak ni defaultna nije tako loša.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: MyBB - novi forum

Post Postao/la JobotBobica »

A jesi li razmišljao o malo drastičnijoj promjeni pa da se prebaci na https://www.discourse.org/ ?
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: MyBB - novi forum

Post Postao/la Igor »

Default tema nije loša,podsjeća na ovu.Malo su nam avatari zgnječeni,dok se doda logo udruge iznad biti će ok.
Da li promjena nužna zbog sigurnosnih razloga nedostatka podrške ili čisto iz dokonosti druga je priča,još ponajbolje bilo bi imati jednaku temu na novoj podlozi.
Sitne dodatke u vidu pretraživanja ne znače mi nešto pretjerano,dok sam search ovdje uvijek se pokazao dobrim.
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: MyBB - novi forum

Post Postao/la grof »

JobotBobica je napisao/la:A jesi li razmišljao o malo drastičnijoj promjeni pa da se prebaci na https://www.discourse.org/ ?
Lurkao sam Discourse već ranije, no za Discourse treba imati 1-2 GB RAM na serveru i instaliran Docker za instalaciju.
Kako se mi nalazimo na shared hosting serveru, a ne na dediciranom serveru ili cloud serveru, bojim se da to ne bi samo tako radilo.
Najjeftiniji plaćeni DIscourse hosting košta cca 100$ mjesečno što je jako puno novaca za našu malu zajednicu.

Nekako bih radije pričekao MyBB 2.0 koji bi trebao prilično fino izgledati, a prva alfa bi trebala izaći do kraja ove godine.

Također, bojim se da bi Discourse mogao biti podosta zbunjujući za korisnike, iako je to manji problem jer se uvijek lako naviknuti na dobro ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: MyBB - novi forum

Post Postao/la grof »

Igor je napisao/la: Da li promjena nužna zbog sigurnosnih razloga nedostatka podrške ili čisto iz dokonosti druga je priča,još ponajbolje bilo bi imati jednaku temu na novoj podlozi.
Ne, dokonost nije razlog. Razlozi su sigurnosne prirode i zbog zastarjelosti.
Naime, kako se phpBB 3.0.x više ne razvija, doći će trenutak kada će početi problemi s kompatibilnošću s novijim verzijama PHP-a.

Za sada samo gledam kako bi to radilo na drugom forumskom softveru jer je i tako phpBB 3.1. nekompatibilan s phpBB-om 3.0. (na razini tema, templateova i proširenja - ekstenzija), a zajednica koja razvija proširenja mi baš nije nešto ažurna i motivirana.
Stoga, kada već razmišljam o promjeni onda pokušavam balansirati s nečim što bi išlo na naš hosting server, a imalo bi i više opcija u samom core-u, pa da ne moram instalirati svu silu proširenja koja uvijek ovise o dobroj volji developera.

Što se same teme tiče, puno je posla pri prebacivanju teme na sasvim drugi forumski engine.

Usput, moguće je vidjti i kako bi naš forum izgledao s phpBB-om 3.1 i novim temama, ovdje - http://testiranje.igranje.hr/forum/
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: MyBB - novi forum

Post Postao/la Igor »

Početna stranica phpBB-a ima onaj upečatljivi izgled ovoga foruma,naravno dok se ne logira onda bljesne grda defaultna tema bb-a.
Iako ovaj forum koristi samo tri boje koje su dominante,ima nekakav upečatljiv izgled,možda je to najveći razlog otpora promjenama.
Tema ima dosta ali treba ih i prebaciti to nije iznenađenje,na ovoj test verziji samo djelomično su neke dostupne.
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: MyBB - novi forum

Post Postao/la grof »

Da, u svakom slučaju odabrane teme na MyBB-u prebacio u ove tri boje (bijelo-sivo-tamno crveno). Osim defaultne koju ne bi dirao, kao što nije dirana niti na na phpBB-u. (osim što je prebačena na crnu shemu).

Trebao bih prije toga i doraditi Hr prijevod MyBB-a, jer je to radio neki 17-godišnjak i ima grešaka i čudnih prijevoda.

Polako, prvo ću srediti neku temu na sivo, pa vidjeti kako bude to izgledalo (Flatty, Rush, MyTrade i možda Vienna su mi dobre podloge). S time da bih color schemu bukvalno "ukrao" iz ove sadašnje teme, pa bi bolje ostale gotovo identične.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: MyBB - novi forum

Post Postao/la sadistiko »

da, molim da bude dostupna jedna bijela tema jer mi se isto baš najviše sviša ova koja je default ovdje
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: MyBB - novi forum

Post Postao/la grof »

to je uvjet našeg branda ;) (bijela, tamno siva i tamno crvena su naši zaštitni znaci)
Osim toga, vidjeti ću i kako će napredovati razvoj MyBB 2.0. Moguće da nećemo niti prelaziti na novo dok ne zgotove tu 2.0 verziju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
sadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: MyBB - novi forum

Post Postao/la grof »

Dakle, odlučih za sada ne dirati ovaj stari forum kakav je. Pokrpao sam ga na zadnju verziju, pa dok ne izađe MyBB 2.0, ne bih prebacivao na nešto drugo.
U slučaju da se dese neki sigurnosni incidenti ili bitni problemi s kompatibilnošću, onda možda prvo prebacim na MyBB 1.8.x ili phpBB 3.x, no mislim da do toga neće doći.
MyBB 2.0 mi se čini izglednim iz raznih featurea koji phpBB uopće nema: privatne konverzacije kao proširenje PM-ova, atachmenti s clouda, lajkovi u coreu i niz takvih stvari koje uopće nisu ugrađene u novi phpBB.

Eto.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
sadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”