ocjene na recenzijama

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Odgovori
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

ocjene na recenzijama

Post Postao/la joezg »

Ljudi vole ocjene i možda ne bi bilo loše staviti mogućnost autoru da da ocijenu na kraju, umijesto karakteristika koje će biti izbačene. Mislim da bi bilo preglednije i lijepše kad bi se vidjela brojka a ne zvjezdice.

I još jedna ideja u vezi s time iako ne znam da li je i koliko teško izvedivo. Ideja je iz časopisa Spielbox gdje autor recenzije da svoju ocjenu, ali i drugi autori recenzija također (naravno oni koji su igrali igru u pitanju) uz poneki dodatni komentar. Tako netko tko prati recenzije može pratiti ocjene svog omiljenog autora s kojim, možda, dijeli ukus.

Tehnički, recimo, izvesti na način da registrirani članovi u recenziji mogu odabrati ocijenu i napisati kratak komentar ako žele pa se sve tako unesene ocijene i kratki komentari ispisuju nakon recenzije.

To je, u stvari, dosta slično komentarima na BGG, ali ovdje bi ih, vjerojatn, bilo puno manje i bili bi korisniji. Na ovaj način smo, za početak, riješili problem višestrukih recenzije. Jest da bi neki autor možda htio napisati cijelu recenziju i dati svoje mišljenje, ali ovako bi bar mogao ukazati na ono što se njemu čini drugačije od opisa originalnog autora.

Što mislite?
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: ocjene na recenzijama

Post Postao/la buraz »

super ideja :-)
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: ocjene na recenzijama

Post Postao/la grof »

joezg je napisao/la:Ljudi vole ocjene i možda ne bi bilo loše staviti mogućnost autoru da da ocijenu na kraju, umijesto karakteristika koje će biti izbačene. Mislim da bi bilo preglednije i lijepše kad bi se vidjela brojka a ne zvjezdice.
Ako sam dobro shvatio, umjesto dosadašnjih karakteristika koje su još na dnu recenzije (a već su prebačene na opise igara) stavimo nekakvu ukupnu ocjenu autora koja, naravno nema veze s ocjenama ljudi koji ocjenjuju igre. Samo to treba pametno složiti jer će se pojavljivati ocjena kao i do sada koju mogu davati ama baš svi i prikazuje se uz opis igre i ocjena koja bi bila na samoj recenziji, pa bi sve skupa moglo zbuniti ljude. To bi trebalo nekako mudro ukomponirati.
joezg je napisao/la: I još jedna ideja u vezi s time iako ne znam da li je i koliko teško izvedivo. Ideja je iz časopisa Spielbox gdje autor recenzije da svoju ocjenu, ali i drugi autori recenzija također (naravno oni koji su igrali igru u pitanju) uz poneki dodatni komentar. Tako netko tko prati recenzije može pratiti ocjene svog omiljenog autora s kojim, možda, dijeli ukus.

Tehnički, recimo, izvesti na način da registrirani članovi u recenziji mogu odabrati ocijenu i napisati kratak komentar ako žele pa se sve tako unesene ocijene i kratki komentari ispisuju nakon recenzije.
Da, trebalo bi biti moguće, dakle ocjene bi bile u komentarima? Moram to par dana prožvakati u mozgu da mi sve malo sjedne kao ideja.

Naravno, sve sugestije su dobrodošle, pa da nađemo neki sustav koji će sve zadovoljiti prije nego se bacim u kakvo programiranje...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”