Gubitak svih slika na portalu

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Odgovori
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8435
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Gubitak svih slika na portalu

Post Postao/la grof »

Nažalost, mojom teškom greškom uspio sam izbrisati cijeli Picasa album od portala i sada ću izgleda morati sve rekonstruirati ponovo.

Pisao sam Googleu da mi pokuša reanimirati Picasa album natrag, ali bojim se da od toga neće biti ništa.

Ispričavam se svim korisnicima na ovom teškom i nesmotrenom potezu s moje strane.

Pojma nemate kako se trenutno osjećam :( :( :oops: :o :shock:
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Gubitak svih slika na portalu

Post Postao/la joezg »

Mogu misliti kako se osjecas, ali ljudski je grijesiti. Ja mogu svoje slike lako ponovno uploadati.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8435
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Gubitak svih slika na portalu

Post Postao/la grof »

joezg je napisao/la:Mogu misliti kako se osjecas, ali ljudski je grijesiti. Ja mogu svoje slike lako ponovno uploadati.
Hvala ti na razumjevanju.

Srećom (i zato što ne vjerujem podacima u Oblaku) sve svoje fotke imam po lokalnim računalima i lako ću ih kroz par dana vratiti.

Ja ću sada kreirati novi račun za Picasu i što prije podijeliti novi suradnički album, kako bi se sve što prije vratilo natrag.

Trebati će na portalu ponovo polinkati na slike, jer stari linkovi više neće valjati... Uff, to mi je i najgori dio posla (proći kroz sve članke i sve prelinkati.... dobra mi je ovo škola.... :( ) No, život ide dalje i nedaj Bože većeg zla. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8435
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Gubitak svih slika na portalu

Post Postao/la grof »

Svima sam poslao nove suradničke podatke i nova Picasa stranica jest ova:

https://picasaweb.google.com/112067676703352187047
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Gubitak svih slika na portalu

Post Postao/la smi »

Ofskroz da se ovakve stvari deshavaju, ali mozda ne bi bilo zgore razmislit o periodickom backupu sajta + eksternih servisa :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8435
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Gubitak svih slika na portalu

Post Postao/la grof »

smi je napisao/la:Ofskroz da se ovakve stvari deshavaju, ali mozda ne bi bilo zgore razmislit o periodickom backupu sajta + eksternih servisa :)
Cijeli site se backupira (automatski od strane hosting servisa + u vlastitom aranžmanu preko bash skripte i SSH protokola na udaljeni server). No, nesreća je u tome što su slike odnedavno hostane na Picasa servisu. I njega periodički backupiram, no problem nije u samom sadržaju nego u linkovima na taj sadržaj koji nakon restore-a više nisu isti i moram ručno ponovo polinkati cijeli site. To je i jedina stvar koja me kod Picase plaši - što ako promijene linkove na slike. (navodno to nikada nisu radili niti neće jer bi se podosta toga u internet svijetu zbrčkalo...)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”