Recenzije na portalu

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Recenzije na portalu

Post Postao/la mado »

Boros je napisao/la: Suzdržavao sam se od komentiranja nekih recenzija koje su objavljene na ovim stranicama i dalje ću se suzdržati i neću komentirati baš zbog komentara poput tvojega. Želim ti samo reći da ako si pokrenuo ovako nešto onda probaj držati i kvalitetu, ili onda pusti da npr.za istu igru može postojati nekoliko gledišta (recenzija), jer bi netko vjerojatno napisao i drugačije viđenje iste.
No dosta i previše sam se raspisao.
Ubuduće neću više ništa komentirati. Obećajem! Časna pionirska! :|
Mislim da bi trebao komentirati recenzije, opise igara, tj. svi bi to trebali. Ili direktno na stranici ili na forumu. Možda i napraviti dio foruma pod nazivom "Komentari članaka" ili nešto slično. Pogotovo bi to trebalo radi ispravki netočnih informacija, ali i kvalitete samih tekstova. Pretpostavljam da većina ljudi koji tu piše nisu profesionalni pisci, novinari i sl. Barem ja nisam i nije mi lako pisati. Mogu bez problema blebetati uživo o igri, pravilima, dojmovima i sl, ali kad to treba pretočiti u smislene rečenice crno na bijelom, dođe od problema. Dam nekom od frendova da pročita i ispravi napisano ako stigne. A i sam znam ispraviti neku rečeninu, gramatičku grešku i sl.

Također se slažem da bi dobro došla mogućnost drugog gledišta/viđenja igre. Može biti i samo kraći osvrt drugačijeg mišljena u odnosu na već napisane. Dobro bi došli i tekstovi nakon odigravanja većeg broja igara. Nije isto kad si početno oduševljen igrom nakon samo nekoliko igara ili ako stoje iza tebe stotine bitki i mjeseci igranja. Za svaku igru se može naći bar 1 igrač kojem se jako sviđa, te 1 kojem ne. Bilo bi zanimljivo čitati oba mišljenja, a i ona između. Na BGG-u postoje mišljenja stotine igrača, pa se lako stekne dojam o igri.

Što se tiče kopiranja vijesti sa stranih stranica, o tome imam pozitivno mišljenje. Ima ljudi, ne mali broj, koji ne vladaju engleskim. I ako na hrvatskom ne mogu pročitati neku vijest, neće ju nikad pročitati. Ili im se ne da ići na stranice izdavača. Ili im je BGG prekonfuzan s previše detalja. Kao što BUG prenosi vijesti iz svijeta informatike, tako bi Igranje.org trebao prenositi vijesti iz svijeta društvenih igara.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: vijesti o igrama na portalu

Post Postao/la buraz »

Slažem se sa ovime za komentiranje recenzija, konstruktivne kritike uvijek dobro dođu :) : trebalo bi neku temu za to otvorit
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: vijesti o igrama na portalu

Post Postao/la grof »

Može ekipa!

Idemo onda u slijedećem razdoblju razmišljati o dvije stvari:
  • Višestruke recenzije
  • Drugačiji način komentiranja recenzija (komentari su otvoreni za svaki tekst recenzije i sada, jedino ako smatrate da to nekako treba objediniti ili prebaciti na forum
  • Sve recenzije na istu temu, kao i sam glavni opis igre bi bili kao i do sada povezani preko liste vezanih članaka, pa bi će čitaoci moći lako skakati i na ostale vezane tekstove
  • Pri tome bih ukinuo slijedeće stvari: one zvjezdice pri recenziji za ocjenu strategije, sreće i sl. jer to i tako svatko subjektivno doživljava, a i može se rasaznati iz teksta recenzije. Također bih ukinuo i one glasove + i - na tekstove recenzija jer zapravo ne služe ničemu ;)
Pri višestrukim recenzijama zanima me vaše višđenje nazivanja naslova recenzija.
Ovo Igrali smo: možemo zamijeniti sa nekom drugom logikom, tipa Recenzija:ime igre_pa nešto po ćemu se rasaznaje od ostalih, ili nešto treće.
Nabacite koji prijedlog ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Recenzije na portalu

Post Postao/la mado »

Mislim da bi osim glavne recenzije tj. opisa igre trebao biti bar 1 ili više tekstova nakon pola godine igranja. Kad se slegnu početni dojmovi. Kad se vidi kakva je reigrivost igre, dugovječnost.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Recenzije na portalu

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la:Mislim da bi osim glavne recenzije tj. opisa igre trebao biti bar 1 ili više tekstova nakon pola godine igranja. Kad se slegnu početni dojmovi. Kad se vidi kakva je reigrivost igre, dugovječnost.
Definitivno! Uz mogućnost svih drugih recenzija.
Čak bi se po tom pitanju recenzije mogle razlikovati u prednaslovu primjerice:
  • Prvi pogled: za recenzije prvog dojma
  • Igralo se puno: za recenzije veteranskog tipa
itd.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Recenzije na portalu

Post Postao/la mado »

grof je napisao/la:
  • Prvi pogled: za recenzije prvog dojma
  • Igralo se puno: za recenzije veteranskog tipa
itd.
Ovo mi se jako sviđa. "Igralo se puno" nakon minimalno pola godine ili stotinjak odigravanja. Možda i neki oblik "Igra se već godinama" ili "Igra se još uvijek" za veterane i njihove dojmove nakon stvarno puno igranja i dugogodišnjeg iskustva.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Recenzije na portalu

Post Postao/la grof »

Eto. :) čekamo i druge da nešto kažu...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Recenzije na portalu

Post Postao/la joezg »

Zvjezdice bih možda i maknuo. Možda ih je bolje staviti na kratke opise na igrama i to možda kao poll, ako je tehnički izvedivo. +/- glasove ne bih micao, a pogotovo ako bi bilo više recenzija. Onda tek dobijaju smisao.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Recenzije na portalu

Post Postao/la grof »

Odlična ideja, mislim da se može, pa neka ljudi sami ocjenjuju karakteristike igre.
Po tom pitanju bilo bi dobro napraviti i reviziju tih zvjezdica tipa da se osim Strategije, Sreće, komunikacije dodaju još neke karakteristike.
Pa. po tom pitanju molim prijedloge :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2282
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Recenzije na portalu

Post Postao/la mado »

Meni je uvijek bitna Reigrivost tj Dugovječnost igre. A dobro bi došla i Kompliciranost, a i krivulja odnosa učenja/zabavnosti ili kako to već nazvati. Recimo odličan Race for the Galaxy ima lošu krivulju. Tek nakon više odigranih partija počinješ kužiti tko tu koga, a sve je zabavnija što više igraš, jer stalno otkrivaš nove fore, isprobavaš kombinacije i sl.
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”