Nova forumska mašina - phpBB3.1

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Odgovori
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Nova forumska mašina - phpBB3.1

Post Postao/la grof »

Pozdrav forumašima,

Kako nam u vrlo kratkom vremenu stiže nova forumska mašina - phpBB3.1 (sada radimo na phpBB3.0), na koju ćemo prebaciti forum u narednim mjesecima, prije toga volio bih složiti nekakav plan o stvarima koje bi željeli da obnovljeni forum ima.
Dolaze i neki novi dodaci i neki stari koje ćemo zadržati.
Npr. ostaju Tapatalk podrška, dijeljenje zahvala, ali bih potpuno preokrenuo Oglasnik za igre. Naime, dolazi novo proširenje: Trade Extension, te interesantan dodatak za malo više interakcije s podacima: Board3 Portal.

Naravno, trebati će pričekati dok se i ove teme ne prebace na novu verziju, te sve istestirati, a kako se kakav podatak u migraciji ne bi izgubio.

Za sada me zanima vaše mišljenje oko ove tri teme koje se trenutno vrte na forumu. Da li su vam boje OK ili bi trebalo nešto drugo dodati? (prosilver SE tema biti će i na novom forumu, samo će imati neke nove điđe)

Eto, ako imate kakvih sugestija sada je trenutak da o njima prokomentiramo.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Nova forumska mašina - phpBB3.1

Post Postao/la sadistiko »

Što se mene dotikavle, ja bi ostavio sve kako je osim što kažeš ako ima što malo bolje za dio za male oglase
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Nova forumska mašina - phpBB3.1

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la:Što se mene dotikavle, ja bi ostavio sve kako je osim što kažeš ako ima što malo bolje za dio za male oglase
U pravilu bih izgled foruma zadržao istim. Ljudi ne vole mijenjati navike, ali ako bi ovaj Trade dodatak učinio prodaju igara još jednostavnijom i preglednijom, rado bih ga implementirao.
Čim izađe release phpBB3.1. postavljma ga na testne stranice gdje ćemo sve istestirati prije same migracije.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Nova forumska mašina - phpBB3.1

Post Postao/la buraz »

da, bilo bi zgodno npr. moći povezati konkretne tradeove sa reputacijskim bodovima, a i tako bi mmogli lakše vidjeti što je pošto i kome prodano.

Naravno, ako je izvedivo.

Iako i ovako kako je sada je čisto OK ;)
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Nova forumska mašina - phpBB3.1

Post Postao/la grof »

Kada krene testni forum, vidjeti ću što će ta Trade extenzija konkretno nuditi. Bude li to nešto wow s dobrim opcijama za kupce i prodavače svakako ću je implementirati, no bude li to slično ovome što već imamo, zadržavamo ovo na što su ljudi već navikli ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Nova forumska mašina - phpBB3.1

Post Postao/la grof »

Igrao sam se danas malo s novim phpBB 3.1. engineom, prvenstveno gledajući da li će biti problema sa spajanjem na naš portal (Wordpress). Nažalost, izgleda da će biti izuzetnih problema, pa prije nego krenem u kakva žešća štrikanja po kodu, zanima me koliko je uopće potrebna i korisna ova inegracija između foruma i portala?
Da li nam je to baš neki veliki benefit, odnosno hoće li biti puno plakanja ako to u narednim mjesecima isključimo?
Govorim o komentiranju na postove preko foruma i automatskom pisanju topica kad unesemo novu igru ili neku vijest.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Nova forumska mašina - phpBB3.1

Post Postao/la buraz »

Po meni nije tolko bitno
slika
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Nova forumska mašina - phpBB3.1

Post Postao/la Killa »

Totalno nevažno.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Nova forumska mašina - phpBB3.1

Post Postao/la grof »

Da, i meni se nakon svega tako čini.
Ako ukinemo tu povezanost foruma i portala, neće trebati niti hakirati sam phpBB svaki puta kada ga se nadograđuje.

Ono što možemo jest vratiti komentiranje na portal preko samog wordpressa ili, možda čak i bolje ugraditi komentiranje preko Facebooka. Mislim da bi Facebook komentiranje čak pridonijelo povećanju članova...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Vicko
Reactions:
Postovi: 549
Pridružen/a: 06 tra 2012, 23:30
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 312 puta
 pohvaljen: 73 puta
Kontakt:

Re: Nova forumska mašina - phpBB3.1

Post Postao/la Vicko »

Da, mislim da komentiranje preko fejsa može donijeti više plodova.
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”