Najave radova na stranici ili forumu

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Najave radova na stranici ili forumu

Post Postao/la grof »

Ovih dana imati ćemo radove na forum, uglavnim u večernjim satima, pa ne zamjerite zbog mogućih problema ili ispada rada foruma.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Najave radova na stranici ili forumu

Post Postao/la mado »

A kaj se bude radilo? Održavanje nekakvo? Dodavanje novina kakvih?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Najave radova na stranici ili forumu

Post Postao/la grof »

Moram hakirati forumski engine jer s zadnjim udateovima izbacije greske prilikom objave nove vijesti ili igre, pa to moram srediti i to pod hitno :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Najave radova na stranici ili forumu

Post Postao/la grof »

Danas smo malo ispali sa interneta zbog problema na engleskim datacentrima.

Inače, naš hosting servis (Studio4Web) najavio je prelazak na nove, njemačke (nama draže) datacentre i prelazak na jače servere s početkom oko 1.10.2012. Tako da će i tada biti mogući ispadi s interneta
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Najave radova na stranici ili forumu

Post Postao/la grof »

Podsjećam kako su krenuli radovi na prebacivanju servera iz Engleske u Njemačku, pa su mogući ispadi iz rada stranica.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Najave radova na stranici ili forumu

Post Postao/la grof »

Da li vam se čini da se stranice i forum otvaraju brže nego prije tjedan-dva i više dana?
Meni da, pa čisto me zanima kako je kod ostalih
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Angel
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 10 tra 2012, 14:59
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Najave radova na stranici ili forumu

Post Postao/la Angel »

Sad kad si spomenu, moguće da forum brže reagira, al opet nije ni prije bio spor :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Najave radova na stranici ili forumu

Post Postao/la grof »

Angel je napisao/la:Sad kad si spomenu, moguće da forum brže reagira, al opet nije ni prije bio spor :)
Da, nije ni tada bio spor, ali sada mi je nekako "fletniji". Prebacili su neki dan servere iz Engleske u Njemačku, pa su nam i bliži po geo lokaciji. Manje potrebni routera, odmah se dobije na latenciji...
Inače sam zadovoljan s ovim Studio4Web hostingom jer je čovjek uvijek (ne kužim kad on spava) na usluzi i vrlo brzo rješava tekuće probleme, a sam hosting je bolesno jeftin: Sada, kada imam gore još neke stranice i 1GB prostora me godišnje košta 250 kuna, a od iduće godine kada zbog Udruge namjeravam ostale stranice ukloniti i kada 500 MB bude uvrh glave (fotke i dokumenti se ne hostaju na serveru nego na drugim, besplatnim servisima), koštati će nas 150 kuna + 60 kuna domena = 210 kuna godišnje, što je po meni iznimno povoljno....
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Dread24
Reactions:
Postovi: 427
Pridružen/a: 03 lis 2011, 21:38
Lokacija: Split
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 40 puta
Kontakt:

Re: Najave radova na stranici ili forumu

Post Postao/la Dread24 »

Ni ja ne primjećujem veliku razliku, i prije je forum bio dosta brz. :D
Bolje izdati knjigu nego prijatelja!
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Najave radova na stranici ili forumu

Post Postao/la grof »

U temi Artodia Air - fixed (koja je defaultna na forumu) u radovima je sređivanje prikaza korisničkih BGG profila.

Za sada je podešeno tako da link na korisnički profil upućuje na korisnikovu kolekciju igara! (boardgamegeek.com/collection/user/ime_korisnika)

Za one koji su imali u polju BGG profil upisan cijeli lnik do tamo, molimo ih da u polje upišu SAMO svoje korisničko ime s BGG-a, jer se u prtivnom isti neće ispravno linkati.

U daljnjem radu na forumu, u profilu na postu prikazivati će se mala ikonica BGG-a koja će linkati na korisnikov profil. (ljepote radi :) )

Ako smatrate da bi link trebao voditi na korisnikov prfil, a NE kolekciju, pišite, no nekako si mislim da je svima interesantnije što drugi od igara imajum nego druge informacije od tamo....
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”