Star Realms sve expanzije 550+ karti

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Odgovori
ajemrunner
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 03 svi 2016, 15:29
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
Kontakt:

Star Realms sve expanzije 550+ karti

Post Postao/la ajemrunner »

Ideja mi je napraviti kvalitetni sleeve-an home made PnP komplet svih expanzija. Najviše će mi otići na printanje i sleeve-anje. Napravio sam core set u 1200 DPI rezoluciji, jako kvalitetno, ideja je printati na što tanji papir (no gloss) da zauzima manje prostora jer ionako su papiri zaštićeni u visoko kvalitetnim omotima koji su sami po sebi već dosta debeli a i printanje na tanji papir je oko 3 puta jeftinije nego na debeli. Sleeve-ovi su Ultra Pro crna pozadina sa čvrstim ćoškovima da se lakše miješaju i ne lome. Jedan set bi me došao oko 500kn samo materijala što mi je puno u ovom trenu, ali ako je tko zainteresiran tijekom praznika bi si uzeo vremena, sve sredio, skenirao, isprintao (ako tko ima dobar profi laserski printer možemo dogovoriti i nižu cijenu), izrezao, sleeve-ao i da podijelimo troškove. 2 paketa bi izašla oko 700kn (1100 sleevova i 150 stranica HQ printa u boji) pa bi prodao jedan za 400kn, primijetite da sam naplatio svoje ruke i intelektualno vlasništvo (editiranje i obrada fotografija) samo 50kn a bit će posla danima. Naime radim to najviše zbog sebe pa stoga svaka kuna koju mogu uštediti mi se isplati. Ako se javi i treća osoba možemo još malo spuštati cijenu jer onda je još više papira pa se može dobiti popust na količinu u print studio-u jer prelazimo 200 stranica. Ako netko ima volje i želju može napravit DIY kutiju za sve expanzije, ima na board game geek shema i sve pa ja od njega kupim kutiju za cijenu koju on predloži. Uglavnom ideja je raditi nešto u grupi, malo se podružiti, podijeliti troškove i dobiti super igru sa popustom više od 60% jer kad bi kupovali sve expanzije došlo bi preko 1000kn i to je bez košuljica, kad bi dodali kvalitetne omote onda je popust 80% na originalnu igru. javite mi se na whatsapp 091 4692526 ako je tko za podijeliti trošak, pomoći, tipa sa kvalitetnim printerom (laser min 1200DPI) , dobrim rezačem papira, idejom za brojač authority-a, nekim svojim omiljenim sleevovima koji se mogu povoljno nabaviti tipa ispod 50lp po omotu. Otvoren sam za sve nove ideje, možemo i radionicu osnovati :D uglavnom ja ću i dalje digitalizirati i pripremati sve u nadi da će se netko javiti, sleevova sam naručio 250 za sad to će mi biti dosta za core i dvije tri expanzije. Ovo će mi biti treća card igra koju radim sam tako da mislim da svu potrebnu opremu imam ali je pomoć i društvo uvijek dobro došlo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ajemrunner za post:
madcow1982
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”