Cuba Libre

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Cuba Libre

Post Postao/la miki0102 »

gogo666 je napisao/la: 21 srp 2018, 14:19 Ta baka je prodavala rukotvorine bez racuna.
Baka je radila protuzakonito.
Prodavanje vlastite igre u oglasniku je zakonito.
Kopiranje igara je protuzakonito.

A sto se kaznjava, koji baja koga ide zajebavat, to je potpuno neka druga prica.
Gle ajd nemoj me j. sa sranjima. Napisao sam ti da ukoliko možeš dokazati porijeklo imovine tj. svega što si prodao onda uredu, a pošto vjerovatno ne možeš jer si npr. dokaze bacio ili ih upopće nisi ni imao onda si večinu toga prodavao protuzakonito. Možeš li dokazati da su to tvoje igre koje pridaješ ili si ih možda ukrao!? Shvati sve ovo kako god hoćeš samo sjaši sa mene. Uopće mi nije bitno tvoje mišljenje ili stav jer vidim da ti hoćeš pronaći zakonsko uporište tamo gdje da nemaš.
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Cuba Libre

Post Postao/la gogo666 »

Iss :)
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Cuba Libre

Post Postao/la Satarash »

Miki, ne shvaćaj ovo previše osobno. Samo raspravljamo oko nečega.
Ja sam samo pitao frenda poreznika za savjet i on mi je odgovorio i to sam ti prenio ovdje. Nije protuzakonito prodavati osobne stvari i ne treba ti nikakav račun, niti će te itko goniti radi toga. E, ali druga stvar je kad netko putem npr.njuškala prodaje, kako je gogo već naveo npr. rukotvorine. E onda možeš očekivati da će te kad tad oplesti porezna. Imaš i drugih slučajeva tipa gdje ekipa na njuškalu, između ostaloga, prodaje krivotvorenu robu (npr.parfemi, naočale.....). E onda ih carina gadno oplete, pa plaču nakon toga.

Kažem, ne ulazim u to jel ovo što radiš legalno ili ne i moje osobno mišljenje je da ne trebamo sitničariti oko toga, jer smo ionako previše mala zajednica.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Cuba Libre

Post Postao/la sadistiko »

@miki0102 opće mi nije jasno što se toliko ljutiš. Nitko te ne napada, raspravljamo i po svemu sudeći nisi u pravu sa svojim tvrdnjama. Ima nas dosta koji radimo istu stvar i na taj način ne radimo baš po zakonu, ali bože moj, koliko nas takvih ima na svijetu. Ne bude nikome ništa sve dok radimo za sebe i ne prodajemo te igre koje smo kopirali.
Chill out man.
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Cuba Libre

Post Postao/la miki0102 »

@sadistiko malo smo se sad već odmakli od toga je li legalno ili nije izrađivati društvene igre. Što se tiće toga za sad ste u pravu no ne možeš mi nitko oduzeti mogučnost da pokušam dokazati drugačije.
Zadnjih desetak postova je oko toga možeš li biti kažnjen za prodavanje igara preko njuškal ili ovog foruma. Da se postovi temeljitije čitaju vidjelo bi se iz njih da iako kako @Satarash kaže da se osobne stvari ne oporezuju s čime se slažem, ukoliko si sumnjiv i porezna se nakači na tebe onda ćeš prvo motati dokazivati porijeklo imovine. Sad dolazimo do pitanja možemo li mi koji prodajemo rabljene ili pak nove igre dokazati da je to naša imovina ili ne. Možda izgleda čudno da se to treba dokazati ali tako. Ukoliko prodaješ npr. Par igara nikom ništa no sako si na 30—40 onda već možeš biti sumnjiv.
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Cuba Libre

Post Postao/la Stips »

@miki0102 zakaj si se dao isprovocirati? Sad je kasno da se uključim u raspravu ali ovo sa legalnošću je stranputica. Uopće ne vidim ni korist od ni potrebu za raspravom. Ajde da smo mi svi iz kajaznam Oaklanda pa da imamo plaćetine i free shippinge pa sad tu piratiziramo i to u desecima primjeraka, možda, ali iz medieval shithola koji je naša zemlja, sa nikakvim plaćama i carinama i visokim shippinzima, i još osobne primjerke, zbilja pravni larpurlartizam. Ko ona baka koju su globili šta je prodavala sir pored ceste.

Što se tiče svog rukotvorstva koje si krajnje dobronamjerno pokazao nama sa foruma, skidam kapu. Ti si zbilja postao majstor.
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”