1775: Rebellion

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

1775: Rebellion

Post Postao/la miki0102 »

Dragi proizvođači igara kao i ini kibiceri, odlučio sam se na oživljavanje vlastite proizvodnje pošto mi je ostalo još dosta materijala od ranije. U tu ću svrhu u narednih tri tjedna napraviti i podijeliti s vama šest do sedam novih igara (ovisno o tome koliko ću imati materijala ali i strpljenja oko proizvodnje :D ).
Prvu igru koju ću s vama podijeliti je 1775:Rebellion izdanu od strane Academy Games 2013. godine.


O igri:
U igri 1775: Rebellion igrači preuzimaju ulogu američke kontinentalne vojske i patriota protiv britanske vojske i lojalista. Svaka strana pokušava kontrolirati kolonije, pokrajine i teritorije. U tome im pomažu američki Indijanci, kao i odredi njemačke i francuske vojske kako bi uspješno proveli revoluciju ili ugušili pobunu. Četiri frakcije koriste vlastite kartica pomoću kojih pomiču svoje jedinice na mapi. Bitke se brzo rješavaju s prilagođenim kockicama. Tko kontrolira cijelu koloniju, pokrajinu ili teritorij podiže svoju zastavu. Igra završava potpisivanjem Pariškog ugovora, a pobjednik je onaj igrač koji je na mapi podigao više zastava.

Materijal za izradu:
- 202 drvene kockice dimenzija 10 x 10 x 10 mm (potrebne su malo više od dvije drvene štange kako bi se sve izradilo)
- lak u bojama (žuta,crvena,plava,zelena,bijela,narančasta)
- 2 strane A4 papira za izradu zastavica
- jedan manji karton
- malo UHU ljepilo
- 20 kockica bez natpisa kupljenih na Aliexpressu
- 1 samoljepljivi papir za oznake na kockicama
- 7 samoljepljivih papira A4 za karte
- 7 fotopapira za karte
- u tiskari Linea u Ivaniću printanje karte za igru i mat premaz kao zaštita

Oruđe za izradu:
ručna pila za drvo, električna brusilica, kist, skalpel, ravnalo i kružni skalpel
Zadnja izmjena: miki0102, dana/u 03 vel 2019, 23:41, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post (ukupno 9):
dlakarShichneuromancersadistikoStipsstokablacxkockicaAnwi
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: 1775: Rebellion

Post Postao/la dlakar »

E to Miki...ja sam isto razmišljao o tim štangama u Pevecu za kocke ali mi se nikako nije dalo bacit u takav posao. Svaka čast!
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: 1775: Rebellion

Post Postao/la miki0102 »

dlakar je napisao/la: 27 lip 2018, 23:28 E to Miki...ja sam isto razmišljao o tim štangama u Pevecu za kocke ali mi se nikako nije dalo bacit u takav posao. Svaka čast!
Iskreno ću ti reći da mi je to bio propust pošto na Aliexpressu nađeš ispiljene kockice 10x10x10mm i to 100 komada za iste pare kao te štange pa si pogledaj

https://www.aliexpress.com/item/10-25-2 ... 5abcC6fPzU
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
dlakar
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: 1775: Rebellion

Post Postao/la dlakar »

Dobra cijena. Koju boju koristiš i na koji način ih farbaš? Baciš kocke u boju da dobro upije pa sušenje ili kistom jednu po jednu?
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: 1775: Rebellion

Post Postao/la miki0102 »

dlakar je napisao/la: 28 lip 2018, 00:06 Dobra cijena. Koju boju koristiš i na koji način ih farbaš? Baciš kocke u boju da dobro upije pa sušenje ili kistom jednu po jednu?
Farbao sam ih sve s kistom (dva do tri ponavljanja) boje sam kupio još od ranije u bauhausu no neke sam dobio miješanjem boja. Bilo bi dobro da su boje na bazi vode kako bi ih lakše skinuo s prstiju. Za jednu takvu igru ti ne treba puno boje već samo različitih boja što je nezgodno ako nemaš od koga nabaviti koju žličicu određene boje.
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: 1775: Rebellion

Post Postao/la neuromancer »

Super je ispalo - svaka čast na trudu. :bravo

Akrilne boje su zakon za takve stvari međutim ako se radi s nekakvim no-name bojama pozeljno je prvu ruku obojati u sivo ili bijelo ovisno o željenoj boji. Time se uštedi nekoliko ruka pogotovo ako se radi o žutoj ili narančastoj
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
miki0102
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: 1775: Rebellion

Post Postao/la miki0102 »

neuromancer je napisao/la: 28 lip 2018, 15:24 Super je ispalo - svaka čast na trudu. :bravo

Akrilne boje su zakon za takve stvari međutim ako se radi s nekakvim no-name bojama pozeljno je prvu ruku obojati u sivo ili bijelo ovisno o željenoj boji. Time se uštedi nekoliko ruka pogotovo ako se radi o žutoj ili narančastoj
Nisam imao bijelu u početku tako da sam žutu mazao i mazao pa zato drvo probija ispod. Ovo su neke boje iz Njemačke. dobre su no jedino mi je žuta bila slaba.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: 1775: Rebellion

Post Postao/la sadistiko »

Svaka čast momak!
I svaka čast za link na ali! Već duže vrijeme tražim dobru cijenu za kockice, ovo je najbolja moguća cijena, vjerujem!
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
miki0102
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: 1775: Rebellion

Post Postao/la dlakar »

Malo sam istraživo za te kocke i mada je cijena sa aliexpresa sasvim prihvatljiva i najvjerojatnije ću naručit (nemam radionu niti opreme da se zajebavam sa rezuckanjem), u pevecu su te letve stvarno povoljne. Potrebna je obrada ali je neusporedivo jeftinije od ovih online. Možda nekome bude korisno.

slika

slika
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: 1775: Rebellion

Post Postao/la miki0102 »

Poslije sam i ja našao takve, duplo jeftinije no treba probati piliti pa se onda može znati trgaju li se ili ne.
slika
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”