Rommel in the Desert

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Rommel in the Desert

Post Postao/la miki0102 »

Evo napokon smo i Rommel in the Desert dovršili.

Materijal za izradu:
- 2/5 m2 protex light prešane pjene debljine 3 mm
- 3 komada foto papira A4 za printanje prednje strane kartica
- 3 komada samoljepljivog papira A4 za printanje stražnje strane kartica
- 1 komad papira A4 za blokove
- printanje u boji
- 4 folija za plastificiranje
- 2/5 UHU ljepila
- u tiskari Linea u Ivaniću printanje mapa za igranje
- akrilne lak boje (crvena i tamno zelena)

alat:
- radna ploha
- ravnalo
- skalpel
- škare

komponente
- 1 mapa
- 104 bloka s naljepnicama - dimenzije blokova su malo manje od originala
- 42 igraćih karti

CIJENA IZRADE: 120 KN
VRIJEME IZRADE: 15 sati

Englezi se suše

slika


blokovi

slika

slika

slika

Igra u akciji ( nisam baš postavio blokove kako treba već samo za potrebe fotografiranja.)



slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post (ukupno 9):
madcow1982sadistikoneuromancerstokadlakarBJ_Speedydgalesic2000Stipskockica
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Rommel in the Desert

Post Postao/la stoka »

jeste igrali šta?jeste probali možda 41 scenario?šta misliš, koji je najbolji setup za britance?igram s nekim kanađinom i postavio sam loš setup i sad sam u totalnoj defanzivi. branim se na crti gazala - sidi mufta - bir hacheim, ali u 25 kocaka imao sam samo 2 hita i razvalio me. poslao sam previše jedinica u bitku u gazalu i sad izgleda jako loše. ako ste igrali, možda znaš kako ga usporit sa jedinicama u benghaziju ili na crti benghazi - gazala, kad budemo igrali revanš?
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Rommel in the Desert

Post Postao/la miki0102 »

stoka je napisao/la: 01 tra 2018, 22:36 jeste igrali šta?jeste probali možda 41 scenario?šta misliš, koji je najbolji setup za britance?igram s nekim kanađinom i postavio sam loš setup i sad sam u totalnoj defanzivi. branim se na crti gazala - sidi mufta - bir hacheim, ali u 25 kocaka imao sam samo 2 hita i razvalio me. poslao sam previše jedinica u bitku u gazalu i sad izgleda jako loše. ako ste igrali, možda znaš kako ga usporit sa jedinicama u benghaziju ili na crti benghazi - gazala, kad budemo igrali revanš?
Na žalost ta je igra još na čekanju. Epicsu su malo dosadile block igre pa još nije došla na red. Da si bar bliže. 😁
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Rommel in the Desert

Post Postao/la Stips »

@miki0102 Pa hajde ako tražiš suigrača, ja bih probao Rommela

@Epic Bi nabacio CoH:AotB? Imam ga već par godina, nisam došao dalje od drugog scenarija...
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Rommel in the Desert

Post Postao/la stoka »

slika


čudna je ova igra, taman sam mislio predati partiju radi jezive situacije na terenu, ali sam odlučio ipak sve karte staviti u napad i pokušati izmanevrirati protivnika...koristio sam dvije supply karte, i tak oradio dva poteza...u obe sam bitke , gazala i segnali rotunda poslao dovoljno jedinica da ne izgube u jednom potezu, a sa ostalima ih okružio, čime je ekipa iz segnali rotunde (4 jedinice) ostala bez supply, a isto sada prijeti i 6 axis jedinica iz gazale.
naučio me ovaj kako igrati PBEM koristeći dropbox, jako je jednostavno, a vassal modul je odliičan. poslao sam mu sad mail da mi pokaže kako se otvaraju igre (ovu je on otvorio tako da to jedino još ne znam), pa kad to usvojim, rado ću prenijeti znanje, tako da možemo u dogledno vrijeme odigrati partiju preko vassala ako je koji od vas (ili oba) zaintersiran.
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post (ukupno 2):
miki0102Stips
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Rommel in the Desert

Post Postao/la miki0102 »

Stipsonov je napisao/la: 02 tra 2018, 09:35 @miki0102 Pa hajde ako tražiš suigrača, ja bih probao Rommela

@Epic Bi nabacio CoH:AotB? Imam ga već par godina, nisam došao dalje od drugog scenarija...
Može samo se moramo dogovoriti. Kod mene je jedino problem mjesta za igranje pošto smo u malom stanu nas troje pa mozemo recimo u igraonici. Ako pitas epicsa za conflict of heroes i ja sam za igranje te igre posto imam gvadalcanal i to nikako da dodje na red. 😁
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Rommel in the Desert

Post Postao/la Stips »

Ohoo, onda smo komplementarni - ja Awakening i Poljsku. A Storms odgađaju li odgađaju, ali krajem godine bi mogao :)

Budemo onda u igraoni, jer ja imam doma malog 8 mjeseci, teško mi je organizirat igranje kod mene.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Rommel in the Desert

Post Postao/la Stips »

Petak Meeple's odmah u 17h?
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Rommel in the Desert

Post Postao/la Stips »

Ajmo dalje porukama.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Rommel in the Desert

Post Postao/la stoka »

a eto, bar sam vas dvojicu spojio.
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”