Julius Caesar miki's edition 2017

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Julius Caesar miki's edition 2017

Post Postao/la Stips »

stoka je napisao/la: 28 lis 2017, 21:43 mislim da sam od jedno 15 odigranih partija izgubio samo dvije...dakle, vecinom sam dominirao, zato mi je igra i dosadila...uglavnom, sjecam se da sam sa pompejem dosta lakse pobjedivao, pa sam kasnije igrao samo s cezarom...vidim da si ti dosta vise proucavao igru, al i dalje mislim da ako nista da se pompeju greske lakse oprastaju...znao sam gledati katastrofalne greske
mojih protivnika s pompejem, pa bi opet i dalje imali neke sanse u partiji, al kad bi moji protivnici igrali cezara i falili, igra bi dalje bila jednosmerna ulica...
Tako je to s napadačima. Ko npr u Axis & Allies, Axisi ne smiju praviti greške. Stoji u rulebooku da iskusniji treba igrati Cezara. Ali zato imaš finu koncentriranu vojsku da je milina igrati.

Enivej.
Super je ispala igra.
Jer fora je kaj su Columbia Games jako skupe a komponente su zbilja temeljne. I onda bih ja htio probati Richarda III a recenzije su podijeljene. No za stotinjak kuna mogao bih se odvažiti pa ako i ne valja - "nek stoji; kruha ne traži..." :D da i ne velim da Hammera gledam već godina i nikak da ga kupim. Baš me zanima koja će ispasti cijena.

Btw Miki.
Ako si raspoložen za neku radionicu izrade igara, imaš pivo od mene :)
Zadnja izmjena: Stips, dana/u 28 lis 2017, 22:07, ukupno mijenjano 2 puta.
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Julius Caesar miki's edition 2017

Post Postao/la miki0102 »

Stipsonov je napisao/la: 28 lis 2017, 20:52 Svaka čast!
Pogotovo uzevši u obzir cijenu.

Blokovi su od protex light prešane pjene?
Izgledaju odlično! Samo, koliko su teški? Čisto me zanima koji je osjećaš kad ih mičeš.

Sa zanimanjem čekam fotke od Škota :)

@stoka
Rekao bih kako je 50:50 jer Cezar ipak ima veteranske legije - Pompej drži velik dio mape ali sa legijama uglavnom C2 (koje pogađaju u 33%), Cezar se spušta iz Galije sa masu C3 (Koje gađaju na 50%), koje su još k tome koncentrirane. Također izjednačena inicijativa daje potez Cezaru, što je isto nešto na što valja računati. Jedna varijanta Španjolske je proć po gornjoj cesti pa udarati gradove na obali iz dva smjera. Tu zgodno dođe konjica iz Lugdunuma. Naravno, ako te zanima Španjolska u toj godini - to dosta ovisi o kartama koje izvučeš.
Blokovi su pristojne težime. Nikad nisam imao drvene pri ruci da bih mogao usporediti no nisu nam padali ni kad bi namjetno trkali stol da vidimo stoje li ili ne. Prednost je kad sam radiš blokove da možeš i utjecati na njihove dimenzije pa ih možeš učinit stabilnijima. Juče sam ja bio cezar i izgubio sam nakon 5 godine no to mi je bila prva igra s blokovima pa je ok. Uglavnom sam uocio niz propusta koje sam napravio tijekom igre no naredni cu put biti bolji valjda. 😀
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
Stips
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Julius Caesar miki's edition 2017

Post Postao/la Stips »

E pa to me zanimalo, da su blokovi stabilni. Nije nužno da je drvo :)
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Julius Caesar miki's edition 2017

Post Postao/la miki0102 »

dlakar je napisao/la: 28 lis 2017, 21:44 Svaka cast Miki. Super to izgleda. I sam sam se jedno vrijeme bavio mišlju da to izradim. Nije zahtjevno a cini mi se kao dobar uvod u war games. To i hannibala bih htio isprobati. Za ovo imam neku pripremu. To si skinuo sa neta ili si sam radio? Hannibala sam poceo skupljati ali nisam zadovolhan materijalom sta imam. Imas ti mozda sta?
Za cezara ti mogu poslati ili preko siptara ili na email, a hanibal me odbija zbog hexagona čija izrada mi baš i ne leži. Uglavnom s neta sam sve skidao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
dlakar
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Julius Caesar miki's edition 2017

Post Postao/la dlakar »

Onda vjerojatno imamo isto. Rekoh ak imas svoju da to pogledam. Eventualno ak se odlucim to izrafit pa da mi mapu isprintas u ivanicu pa posaljes po siptaru. Al za to se jos cujemo ak si voljan pomoc. :)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Julius Caesar miki's edition 2017

Post Postao/la miki0102 »

dlakar je napisao/la: 28 lis 2017, 22:17 Onda vjerojatno imamo isto. Rekoh ak imas svoju da to pogledam. Eventualno ak se odlucim to izrafit pa da mi mapu isprintas u ivanicu pa posaljes po siptaru. Al za to se jos cujemo ak si voljan pomoc. :)
Gle sve moze no moras znati da ja kad printam, printam na m kvadratni i uvijek slozim 2 mape (sad sam stavio cezara i skote) ili vise (koliko stane) te je do sada cijena po metru bila 150 kn tj po mapi 75 kn, a sad zadnje printanje je izaslo 100 kn po metru kvadratnom. Ja ću ako jos nesto budem radio traziti da mi naplate maksimalno 100 kn no mozda ne budu htjeli. Inace moja mapa za cezara je nesto veca od originalne ali je manja od one u dijelovima koju je netko postavio na net pa sam i blokove svemu malo prilagodio. Smanjio sam tu mapu kako mi nebi preslo u novi m2 i kako bi stali i skoti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
dlakar
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Julius Caesar miki's edition 2017

Post Postao/la dlakar »

Dosta je to skupo ali stvarno izgleda super. Ipak mislim da cu ostat pri svojoj izradi mape na ljepenci...:)
Ali nikad se ne zna. Glavno da znam da ti se mogu obratit ako mi nešto zatreba. Sretno sa budućim izradama!
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
miki0102
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Julius Caesar miki's edition 2017

Post Postao/la miki0102 »

dlakar je napisao/la: 28 lis 2017, 22:39 Dosta je to skupo ali stvarno izgleda super. Ipak mislim da cu ostat pri svojoj izradi mape na ljepenci...:)
Ali nikad se ne zna. Glavno da znam da ti se mogu obratit ako mi nešto zatreba. Sretno sa budućim izradama!
Sve moze.
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Julius Caesar miki's edition 2017

Post Postao/la miki0102 »

Stipsonov je napisao/la: 28 lis 2017, 22:03
stoka je napisao/la: 28 lis 2017, 21:43 mislim da sam od jedno 15 odigranih partija izgubio samo dvije...dakle, vecinom sam dominirao, zato mi je igra i dosadila...uglavnom, sjecam se da sam sa pompejem dosta lakse pobjedivao, pa sam kasnije igrao samo s cezarom...vidim da si ti dosta vise proucavao igru, al i dalje mislim da ako nista da se pompeju greske lakse oprastaju...znao sam gledati katastrofalne greske
mojih protivnika s pompejem, pa bi opet i dalje imali neke sanse u partiji, al kad bi moji protivnici igrali cezara i falili, igra bi dalje bila jednosmerna ulica...
Tako je to s napadačima. Ko npr u Axis & Allies, Axisi ne smiju praviti greške. Stoji u rulebooku da iskusniji treba igrati Cezara. Ali zato imaš finu koncentriranu vojsku da je milina igrati.

Enivej.
Super je ispala igra.
Jer fora je kaj su Columbia Games jako skupe a komponente su zbilja temeljne. I onda bih ja htio probati Richarda III a recenzije su podijeljene. No za stotinjak kuna mogao bih se odvažiti pa ako i ne valja - "nek stoji; kruha ne traži..." :D da i ne velim da Hammera gledam već godina i nikak da ga kupim. Baš me zanima koja će ispasti cijena.

Btw Miki.
Ako si raspoložen za neku radionicu izrade igara, imaš pivo od mene :)
Ne znam zašto mi je odgovor na ovu objavu nestao no evo pišem ponovo. Za Škote bi cijena bila oko 85 kn jer svega ima manje nego cezar, a i mapa je kraća. Za Richarda bi bilo kao i za Cezara oko 90 kn. No imaj na umu kad ja napišem koliko me nešto izašlo to mislim na stvaran trošak komponenti premda sam morao sve kupiti puno više za jednu igru nego što mi je trebalo. npr. printanje na samoljepivom i foto papiru je oko 5-10 komada po igri, a moraš kupiti cijeli paket i jednog i drugog papira; prešane pjene mi je trebalo oko 1/3 za cezara od pola m kvadratnog koji košta 50 kn; isto vrijedi i za foliju za printanje pikse boja itd. Ako budeš radio neku od igara bez ustručavanja pitaj pomoći ću ti nemaš problema. Najvažniji alati su ti inače skalpel i ravnalo. :D
slika
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”