Field Commander: Rommel

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Field Commander: Rommel

Post Postao/la stoka »

kupiš od mene igru da bi napravio svoju verziju?e baš si igrač. :D
dobro je ispalo...dobro riješenje s counterima, puno bolje izgledaju od originalnih...
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Field Commander: Rommel

Post Postao/la neuromancer »

Legendo - svaka čast! :bravo

Super ti je ispalo bez obzira na sve otežavajuće okolnosti :thumbs

Svakako je prva investicija metalno ravnalo, a za podlogu nema veze može i kakav deblji časopis ili katalog, a i u supermarketima imaš onih podmetača za jelo koji su malo deblji a koštaju kakvih 10-15 kn - samo da bude dovoljno debelo (i ja sam isjekao par stolnjaka :facepalm )

Za countere možeš koristiti i linoleum - on je debljine 3 mm, a lako se reže.

Counteri su ti super ispali - jeli tvoje grafičko rješenje ili si negdje našao - svakako su super ispali :thumbs
Samo onaj jedan counter bi trebao biti "Ramcke" a ne "Ramke" - ako je to ono što ja mislim da treba prikazivati (padobransku brigadu Ramcke)

Molim te samo opiši kako si izradio table za igru - spomenuo si da si ih dao isprintati...

RESPECT... :bravo
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Field Commander: Rommel

Post Postao/la miki0102 »

Nije moje riješenje za countere vec sam ih skinuo sa bgg. Mislim da je tip spanjolac pa sam morao prevoditi battle planove. Karte sam dao printati u ivanić i ponudili su mi materijal koji se ne moze poderati. Slici nekakvim folijama. Dan ranije sam sa sefom dogovorio 90 kn po m2 no sutra kad sam stigao nije ga bilo pa su mi na kraju zaracunali nesto vise. Tamo je malo kaoticno stanje. Trazio sam i laminaciju. Inace sam isprintao u 1m2 ukupno 7 mapa (3 rommel i 4 aleksandar) i sve su mi presvukli mat zastitom. Cijena je 150 kn s tim da se moze sa sefom dogovoriti i jeftinije (barem je meni tako izgledalo). Mape su savitljive no nisu za to da ih se savije do kraja jer bi se mislim malo deformirale. Inace je 90 kn i printanje na cerade barem mi je tako sef rekao.
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Field Commander: Rommel

Post Postao/la miki0102 »

neuromancer je napisao/la: 21 ruj 2017, 19:34 Legendo - svaka čast! :bravo

Super ti je ispalo bez obzira na sve otežavajuće okolnosti :thumbs

Svakako je prva investicija metalno ravnalo, a za podlogu nema veze može i kakav deblji časopis ili katalog, a i u supermarketima imaš onih podmetača za jelo koji su malo deblji a koštaju kakvih 10-15 kn - samo da bude dovoljno debelo (i ja sam isjekao par stolnjaka :facepalm )

Za countere možeš koristiti i linoleum - on je debljine 3 mm, a lako se reže.

Counteri su ti super ispali - jeli tvoje grafičko rješenje ili si negdje našao - svakako su super ispali :thumbs
Samo onaj jedan counter bi trebao biti "Ramcke" a ne "Ramke" - ako je to ono što ja mislim da treba prikazivati (padobransku brigadu Ramcke)

Molim te samo opiši kako si izradio table za igru - spomenuo si da si ih dao isprintati...

RESPECT... :bravo
Ramcke nisam ni gledao kako pise. A sta je tu je. Kad budem radio aleksandra onda cu ispraviti pa ubaciti u print.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4948
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3562 puta
 pohvaljen: 3652 puta
Kontakt:

Re: Field Commander: Rommel

Post Postao/la sadistiko »

miki0102 je napisao/la: 21 ruj 2017, 14:42
dlakar je napisao/la: 21 ruj 2017, 14:35
miki0102 je napisao/la: 21 ruj 2017, 13:28

To bi baš mogao kupiti no i prostor za izradu mi je uzak tako da ćemo vidjeti. :D
Imaš podloga formata kakvih hočeš. Ja sam uzeo ovakvu.
http://www.ebay.com/itm/A3-45-x-30-CM-N ... SwOfdZrxmo (prije je bila nešto povoljnija)
Ima i jeftinijih al ne znam kakve su kvalitete. Za ovu ti mogu reć da je dobra. Na njoj sam sad već izrezao hrpetinu papira, ljepenke i šta ti ja znam čega već. Godinu dana ju izrabljujem žestoko i još uvijek se drži.
Hvala puno. Evo već kupio. Ma da košta duplo bolje je nego da izrežeš stolnjak i dobiješ jezikovu juhu. rofl
Pa zar nisu oni kod nas jeftiniji, što sam ja davno pisao da ima za kupiti u Zagrebu i Splitu?
Ja uzeo A2 i stvarno je dobar. Ne sjećam se više koliko sam platio. Al mogao sam ti provjeriti, ovako sad je kasno.
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Field Commander: Rommel

Post Postao/la miki0102 »

Ma nema problema. Sad kad sam uzeo ovu budem se bacio na serijsku proizvodnju. Nego zanima me od kojeg materijala radite one countere koji stoje uspravno i poprilično su debeli - trebaju mi za Rommel in the desert? Mislim da je takvima neuromancer izradio Churchilla.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Field Commander: Rommel

Post Postao/la dlakar »

Jebiga, ima cijena svakakvih. Od 40 do 150 kn. Nekako uvijek budem skeptican prema najeftinijoj opciji. Svaka čast iznimkama, ali puno toga mi je vrlo brzo zavrsilo u smeću. Zato sam i napiso da ima i jeftinijih al da ne znam kakve su. Ova moja je svojedobno, ako se ne varam, bila 70 kn. I nije mi ni kune zao sto sam ju uzeo.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Field Commander: Rommel

Post Postao/la neuromancer »

miki0102 je napisao/la: 21 ruj 2017, 20:32 Ma nema problema. Sad kad sam uzeo ovu budem se bacio na serijsku proizvodnju. Nego zanima me od kojeg materijala radite one countere koji stoje uspravno i poprilično su debeli - trebaju mi za Rommel in the desert? Mislim da je takvima neuromancer izradio Churchilla.
Oni debeli counteri od Churchilla (frontovi i leaderi) su izrađeni od foamcorea (mislim da se tako zove) nekakvog malo debljeg. Međutim prije toga su premazani drvofiksom da se zacepe rupe i da se mogu obojati a ujedno se i otežaju jer su prilicno lagani.
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
miki0102
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Field Commander: Rommel

Post Postao/la miki0102 »

Ukoliko netko želi si izraditi igru mogu mu poslati sve elemente za izradu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
madcow1982
slika
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”