Dune Board Game Ilya Design by Dlakar

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Odgovori
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Dune Board Game Ilya Design by Dlakar

Post Postao/la dlakar »

Sada i ja mogu konačno reći da sam ponosni vlasnik Dine. Ova izrada se pretvorila u jednu beskonačnu trakavicu, na trenutke sam mislio odustati...fala dragom bogu da nisam..:)
Skoro svaki segment igre sam naišo na neku prepreku.

1. Izrada kartica.
Nisam mogao nigdje naći gotove pdf ili psd fileove. Samo pojedine slike kartica. U phostoshopu sam napravio pripremu i bacio se na izradu. U ovome imam najviše iskustva pa mi sama izrada kartica nije predstavljala nikakve probleme i s tim segmentom igre sam možda čak i najzadovoljniji. Koristio sam samoljepljivi foto papir 150 g za pozadinu i obični foto papir od 170 g za prednju stranu. Lijepo centriro, zalijepio i rezao giljotinom. Rubove sam obradio sa "corner punch" alatom.

slika

slika

slika

slika

slika


2. Izrada table
Tu sam htio izvesti neku verziju da već preko postojeće stare table lijepim svoje slike. Format mi nije odgovaro pa sam se odlučio za metodu koju sam koristio za izradu Coverta. Nije nešto bajno ali je funkcionalno. Jedina promjena koju sam napravio nasparam Coverta je to što sam ju još odozdola prelijepio sa samoljepljivom crnom mat tapetom. Koristio sam ljepenku od 2 mm, samoljepljivi papir od 150 g, american duct tape i foliju za knjige kao zastitu.


slika

slika

slika

slika

slika


3. Izrada "Spice" tokena
Tu nije bilo pretjerane filozofije. Uzeo gotov file sa neta, pazio da jednako zalijepim samoljepljivi papir m(150g) na ljepenku sa obje strane, skalpel u ruke i reži dok ti prsti ne otpadnu.

slika

4. Izrada "Combat wheelsa"
Isto kao i predhodni tokeni, za ovo isto postoji file na netu. Print na samoljepljivi(150g) foto papir, zalijepio ga na ljepenku od 2 mm i izrezo ga sa kruznim skalpelom. Kupio sam ovaj skalpel i to mi je najbolja investicija u zadnje vrijeme. Stvarno je dobar i preporučujem ga svakom.
Krugove sam spojio sa kopčama koje mi je napravio sadistiko.
http://www.ebay.com/itm/OLFA-Compass-Ci ... 2749.l2649



slika

slika

slika

slika


5. Izrada tokena vojske
Ovo je bio najkompliciraniji dio izrade. Mogao sam ih radit kao i "Spice tokene" ali nekako sam zapeo da budu okrugli. I tu je nasto problem. Moj prvotni plan da ih radim na ljepenci je propao, drveni su stvarno preskupi a od plastičnih me ništa nije zadovoljavalo.
Na kraju sam se obratio sadistiku i on mi je izradio tokene na 3d printeru. Sve sam ih izrezao sa kruznim skalpelom i naknadno lijepio na plastične diskove.




slika

slika

slika

slika


6. Izrada štitova
Prednju stranu sam printao na foto papir(230 g) a pozadinu na samoljepljivi papir(150g)
Sve uredno izrezo sa skalpelom i lijepio.

slika

slika

slika

slika

slika

slika



7. Kutija
Ni ovdje nisam bio previše inovativan. Ja koristim samosloživu a4 kutiju, samoljepljivu tapetu za poklopac i printam slike na samoljepljivi papir. Kutija je ovakva :
http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/samos ... s-12186395
Nakon lagane obrade izgleda ovako:




slika

slika

slika


I evo na kraju sam pobaco sve na ovaj moj mali stol (tu se ta igra nikada nece igrat..:) ). Premijerno igranje već dogovoreno za vikend. Nadam se da će igra biti dobro prihvaćena.



slika

slika

slika

slika

slika


I na kraju samo da kazem kako je ovo bio dosta iscrpljujuci zadatak. Zadovoljan sam kako je ispala, ima još puno mjesta za napredovanje ali nećemo cjepidlačit. Na greškama se uči i iz svake izrade igre naučim nešto novo. Ako su nekome potrebni fielovi za izradu igre, neka me kontaktira, rado ću podjeliti sve šta imam.
Pozdrav!
Zadnja izmjena: dlakar, dana/u 11 ruj 2017, 18:22, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 7):
sadistikokockicaLourdinneuromancerAhilyaAntomonstoka
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2062 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dune Board Game Ilya Design by Dlakar

Post Postao/la kockica »

Svaka čast
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
dlakar
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4948
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3562 puta
 pohvaljen: 3652 puta
Kontakt:

Re: Dune Board Game Ilya Design by Dlakar

Post Postao/la sadistiko »

Na kraju to odlično izgleda. Istina nema slika izblizine, ali izgleda baš kao da je origigi.
Držim ti fige da igra bude prihvaćena, ipak si uložio stvarno dosta u izradu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
dlakar
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune Board Game Ilya Design by Dlakar

Post Postao/la dlakar »

sadistiko je napisao/la: 11 ruj 2017, 17:18 Na kraju to odlično izgleda. Istina nema slika izblizine, ali izgleda baš kao da je origigi.
Držim ti fige da igra bude prihvaćena, ipak si uložio stvarno dosta u izradu.
Daleko je to od origigi, ali bitno mi je da se vidi napredak od prošle igre. Neke stvari bih sad drugačije napravio. Sve u svemu, primjerak kojeg se nemam šta sramit.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
Ahilya
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”