materijali za izradu ratnih igara

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Odgovori
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

materijali za izradu ratnih igara

Post Postao/la miki0102 »

Pozdrav svima!
Namjeravam se baciti u uzradu ratnih društvenih igara no nisam siguran koje materijale koristiti za to. Nedavno sam preko Aliexspressa nabavio twilight struggle i odlučio sam napraviti svoj na hrvatskom jeziku (prevodim karte i mapu) no ne znam na koji materijal da isprintam kartu te koji da koristim za countere. Ovaj TS je home made, a mapa je printana na nekakvoj ceradi (slika 1.) dok su counteri rađeni tako da su oslikane strane ljepljene na tanku tvrđu spužvu (slika 2.) Ima li ko kakvu ideju od kojih je to materijala napravljeno te eventualno gdje se oni mogu kupiti? Je li netko slučajno printao na cerade te ako da koliko to košta. Htio bi izraditi više igara i onda od jedanput njihove karte isprintati na ceradi pa rezati.
Lijep pozdrav,
Mislav

Slika 1.
https://ibb.co/dErR95

Slika 2.
https://ibb.co/du2cGk
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
neuromancer
slika
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: materijali za izradu ratnih igara

Post Postao/la sismis »

Printao sam na običan A2 format i dosta dobro to izgleda, čak odlično, em je dosta trajno, tako da nisam niti gledao dalje. Ako se prolije nešto ili se izgužva samo isprintam novi - ali zasad nije bilo potrebe usprkos višekratnom igranju i ne baš nježnim arhiviranjem igre.

Ovo sa tankom tvrđom spužvom ti je više-manje banana. Radi se o foamcoreu, kod nas poznatijem kao kapafix ploča za reklamne materijale. Tu se na forumu koristi za izradu inserta u kutijama (debljine 5mm) i ja ga koristim za teren. Problem 2mm foamcorea koji se koristi za countere je što je iznimno lagan, i lako se otpuhne sa igre. Zato se preporučuje karton na koji nakeljiš samoljepljivi isprintani countersheet.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sismis za post (ukupno 2):
miki0102neuromancer
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 933 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: materijali za izradu ratnih igara

Post Postao/la miljenko »

Koliko para dodje takva kopija TSa? Se to uopce isplati?
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: materijali za izradu ratnih igara

Post Postao/la miki0102 »

miljenko je napisao/la: 27 kol 2017, 14:27 Koliko para dodje takva kopija TSa? Se to uopce isplati?
Ta ti kopija košta od 120 do 150 kn ovisi kupiš li na sniženju ili ne.
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: materijali za izradu ratnih igara

Post Postao/la miki0102 »

sismis je napisao/la: 27 kol 2017, 13:35 Printao sam na običan A2 format i dosta dobro to izgleda, čak odlično, em je dosta trajno, tako da nisam niti gledao dalje. Ako se prolije nešto ili se izgužva samo isprintam novi - ali zasad nije bilo potrebe usprkos višekratnom igranju i ne baš nježnim arhiviranjem igre.

Ovo sa tankom tvrđom spužvom ti je više-manje banana. Radi se o foamcoreu, kod nas poznatijem kao kapafix ploča za reklamne materijale. Tu se na forumu koristi za izradu inserta u kutijama (debljine 5mm) i ja ga koristim za teren. Problem 2mm foamcorea koji se koristi za countere je što je iznimno lagan, i lako se otpuhne sa igre. Zato se preporučuje karton na koji nakeljiš samoljepljivi isprintani countersheet.
Kako uskladištiš mapu tj. gdje ju držiš da se ne pogužva. Ova fora sa ceradom ili banerom mi se doima lakšom za spremiti jer ju možeš presaviti. Ja svoj TS držim u kutijici 26*20 i super izgleda i taman sve stane. Mislio sam si izraditi igre Rommel in the Desert,
Field Commander seriju, Ticket to Ride i tako to, a za to mi treba dosta mjesta pa mi cerada ili baner izgleda prihvatljivije.
slika
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: materijali za izradu ratnih igara

Post Postao/la sismis »

Nda, viš tu je mali problem. Ja ju držim zarolanu i ne radi mi problem, kod odrolanja ju malo nategnemo na drugu stranu i stavimo štogod je pri ruci.
Evo za probu sam dvaput presavinuo (pola pa opet pola) First Crusade mapu koju sam isprintao za playtest. Čini se ok i upotrebljivo je nakon odmotavanja, jako podsjeća na mape igara koje dolaze iz časopisa (samo su one glossy).
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 559
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: materijali za izradu ratnih igara

Post Postao/la Bolindus »

To ti bilo koja firma koja ima printere velikih formata moze isprintat na te cerade. ako imas dobru sliku mape, ja imam negdje dost dobru rezu pa ak trebas javi :)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4948
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3562 puta
 pohvaljen: 3652 puta
Kontakt:

Re: materijali za izradu ratnih igara

Post Postao/la sadistiko »

Linea iz Ivanić grada ima dobar odnos cijene i kvalitete tiska na ceradu
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: materijali za izradu ratnih igara

Post Postao/la miki0102 »

sadistiko je napisao/la: 28 kol 2017, 18:39 Linea iz Ivanić grada ima dobar odnos cijene i kvalitete tiska na ceradu
Kul, a u Ivaniću i radim. :-) THX.
slika
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”