Micro Space Empire PnP

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Odgovori
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Micro Space Empire PnP

Post Postao/la neuromancer »

Nakon Churchilla PnP dugo nisam spamao ovaj forum svojim rukotvorinama. Iako sam imao obaveza našao sam malo vremena da se malo relaksiram i napravim primjerak ove male simpatične solo play igre čiji su svi potrebni fileovi dostupni na BGG

Naiime radi se o slijedećoj igri https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ace-empire

Cilj igre je proširiti svoje galaktičko carstvo na što više planeta prije nego se iscrpe sve event karte odn. igra završi.
Postoje dvije vrste karata
1. Planete - omogućuju resurse (metal i wealth) koji služe za izgradnju vojske (za osvajanje planeta) i istraživanje tehnologije (razni bonusi i upgradeovi). Planete donose victory pointe na kraju igre
2. Eventi - pozitivni i negativni događaji koji utječu na igru
Osvajanja planeta i eventi se rješavaju pomoću d6 (tehnologije omogućuju modifiere)
Resursi i tehnologije se prate na gamematu (uz pomoć nekoliko markera)

Neke izrade - tako i ovu počinjem od kutije - prema kojoj prilagodim dimenzije komponenti.

slika

Vanjska kutija je dimenzija 11x7x2 cm što je i sasvim primjereno jednoj "micro" igri 8-)


slika

Unutra se nalaze kutija s komponentama i "rulebook" odn. A4 stranica presavijena na 8 djelova unutar kojeg je četverodjelni gamemat u "Yugioh" protektorima


slika

Ovo su komponente složene u kutiji (kutija je kupljena u kineza a u biti služi za kartice) :D


slika

A ovo je kad se sve rasprostre na stol


slika

Ov su karte potrebne za igru, a isprintane su u veličini karata iz Twilight Imperiuma (odn 6,4x4,2 cm) da i one budu u "micro" duhu ;)
Tri najgornje karte su tzv. distant systems, a sedam u redu ispod su near systems.
Treći red od 8 karata su eventi (igra traje dva kruga evenata odn 13 turnova).
Pet najdonjih karata (dvije planete i tri eventa su tzv. expansion karte)
Sve gamecards su inače rađene pomoću tzv MSE editora za Magic karte i takve su već dostupne na BGG, ali sam im ja u "Paintu" (jer za bolje ne znam :oops: ) mjenjao neke ilustracije i imena da bolje izgledaju


slika

Ovdje je tzv gamemat isprintan u 4 dijela sleevanih u Yugioh protectore. Na game matu se prate proizvodnja Wealtha (zlatni wooden cube marker i šajba) i Metala (srebrni wooden cube marker i šajba) i Military strength (crni wooden cube marker). Četvrti dio služi za praćenje tzv. Technology upgradea, a ispod njega je 8 kartonskih tokena koji prikazuju navedene tehnologije.
Planet card ispod gamemata je u stvari Homeworld koji je početni izvor resursa, i s kojeg kreće ekspanzija carstva.
I na kraju da bi sve bilo u skladu - micro d6 (druga "normalna" d6 je samo kako bi prikazao pravu "veličinu" micro d6) :geek:

slika


Evo i jedna prava slika za usporedbu obične i micro kocke 8-)


Sve u svemu nema puno posla za napraviti, a sasvim zabavna vrlo jednostavna solo igra.
Btw Micro Space Empire postoji i kao "prava" igra za 4 igrača pod nazivom Galaxy Command https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... xy-command a koja bi se isto vrlo lako mogla izraditi - iako ne postoji PnP vezija (ne postoji ni za Churchilla pa je isto napravljen :twisted: )
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post (ukupno 7):
stokadlakarsadistikoblacxStipsMartinikkainenmiki0102
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”