Churchill PnP

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Churchill PnP

Post Postao/la neuromancer »

Pretpostavljam da pod izvanrednu smatraš PoG, dok su dvije ispodprosječne GoA i FWW 8-)

PoG sam uzeo kao osnovu (uniti i karte), međutim što se tiče mape tu je nekako previše izgubljenog prostora, tako da FWW i njihove mape s frontovima dolaze na svoje (WW1 je u osnovi bio frontalna borba pogotovo nakon neuspjeha schlieffenova plana bez nekih genijalnijih poteza manevarskog ratovanja kao što je bilo u ww2 kad je shlieffen uz male modifikacije zasjao u punom svjetlu 8-)

Od GoA sam uzeo neke minorne stvari kozmetičke naravi - najvažnije što sam od tamo uzeo je mehanika pomorskog ratovanja.

Colonial warfare i diplomacy su home made neovisni moduli vezani mehanikom za main game koji se mogu a ne moraju koristiti također kao i American front (koji ako se koristi zahtjeva samo neke izmjene u deckovima budući da je alternative history setting.

Naravno na to sve dolazi naval warfare koji je opet neovisan.

Svakako poslikat ću ovih dana ako budem imao vremena pa će bit sve jasnije kad postam - ovako zvuči prekomplicirano

A za povijest i boardgameove imam uvijek inspiracije - budući da sam mišljenja kako se svaki boardgame može poboljšati (pa čak i onaj saavršeni kao Twilight Struggle) - iako se ortodoksni fanovi neće složiti sa mnom. :twisted:
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
stoka
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Churchill PnP

Post Postao/la neuromancer »

stoka je napisao/la:teško je išta preporučiti kad i najmanje igre sadržavaju 150-200 countera...evenutalno bi mogao preporučiti 2WW:the war in europe
https://boardgamegeek.com/boardgame/143 ... war-europe
samo jedan countersheet, 16 stranica pravila, al nemam pojma kakva je igra...
od ostalih...unconditional surrender valjda nekih 840 countera, third reich oko 500...ne znam za barbarossa to berlin, tu su uključene i karte...europe/asia engulfed, gomila blokova, to je vjerojatno još teže, odnosno skuplje...ja se isto ne mogu nikako odlučit za neku igru koja pokriva cijeli WW2, probao sam sa third reichom, ali je jednostavno pretežak za mene (možda jednog dana)...sad čekam US da izađe početkom godine nadam se...
Gledao sam 2WW dobro je - malo countera, ali je mapa komplicirana i nema karata :evil:

Barbarossa to Berlin mi se čini isto dobra, super mehanika - tu su i karte (u stvari je WW2 Paths of Glory) nažalost opet mapa...

A Triumph & Tragedy - zna li itko nešto o tome? - GMT je pa bi moglo biti dobro

I što je taj US kojeg čekaš - o čemu je to riječ szbunjen
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Churchill PnP

Post Postao/la stoka »

triumph and tragedy je dosta dobra igra, ali ako tražiš WW2 ostavit će gorak okus, jer je igra zapravo projekcija sila u 30-im godinama, ali sa jako malo historijskih točaka...igrao sam 20-30 puta i prodao jer se više nije tražila...sadrži papirnatu mapu, do 100 karata, 50-ak countera i oko 200 manjih blokova (napamet govorim komponente, provjeri)...
ako imaš tri tipa za churchilla, vjerujem da bi igrali i ovo...igra je i nešto lakša po pravilima...kažem, u redu je igra, ali kako ja smatram blokove najlošijim vidom wargameinga, nije mi legla u potpunosti...katkad se desi da su tri vojske jedna pored druge, i zna se da onaj koji prvi napadne sigurno neće pobijediti u partiji...ima i masu dobrih strana , jako zanimljiva diplomacija (iako nakon više partija postaje jasno da vojska uvijek pobjeđuje diplomaciju)...
US, unconditional surrender, po mnogima je to ta ultimativna igra WW2, out of stock, trebala bi izaći početkom iduće godine...ako uspiješ napraviti, napravi dvije kopije, plačam suhim zlatom...
komponente:
840 counters on 3 countersheets
Two 22"x34" maps
Three 11"x17" Player Aid Sheets
Three 8.5"x11" Faction cards
Two 8.5"x11" Flowchart cards
Rulebook
Playbook
Three six-sided dice

imaš i igru koja je slična ovoj(zapravo je bila predigra pravoj US), US case blue, koja je ujedno print and play...mislim da bi proizvodnja te bila za tebe mačji kašalj...radi se o bitkama oko staljingrada...
https://boardgamegeek.com/boardgame/882 ... -case-blue
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Churchill PnP

Post Postao/la neuromancer »

Ah taj staljingrad je toliko jednostavan da se ne isplati truditi - tim više što su svi fileovi dostupni za PnP

Sreća da nisi preporučio World at War 8-)
Contents of the Second Edition:

2800 full-color single-sided die-cut counters, in ten countersheets.
Four 22-inch x 30-inch full-color mapsheets, forming two large maps of the European and Pacific theaters.
A 236-page rulebook.
A 104-page status-sheet booklet.
A 24-page research & diplomacy booklet.
A 20-page scenario booklet.
Fifteen player aid cards.

Zahvaljujem na info - još ću ja malo proučiti što ima od ww2 pa za koju godinu možda što i napravim
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Churchill PnP

Post Postao/la stoka »

pa nisam lud. rađe bi s tobom radio te komponente nego učio rulebook.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Churchill PnP

Post Postao/la neuromancer »

Hahaha - istina, a tim više što ima i ekspanziju :D

https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ring-storm
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Churchill PnP

Post Postao/la stoka »

po komentarima izgleda da bi bilo bolje da nema.
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
miljenko
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”