13 Days - Homemade Version

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

13 Days - Homemade Version

Post Postao/la neuromancer »

Radi se o slijedećoj igri

https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ile-crisis

Naime. budući da mi je "light" verzija navedene igre ispala sasvim solidno odlučio sam se za slijedeći korak a to bi bila "prava" igra

Naravno i ambalaža za igru mora biti adekvatna pa sam stoga iskoristio jednu limenu kutiju koju sam pobojao, a natpise sam izradio pomoću templateova, koristeći tzv. "tehniku spužve" budući da neznam stručni naziv.
Ovdje je usporedba sa već izrađenom 13 minutes koja je u A5 omotnici

slika

Kutija je dovoljna da stanu sve komponente (a i buduće potencijalne ekspanzije)

slika

Ovo je kad se sve raspakira - Tuckboxevi (za sleevane karte) su na BGG-u u files section, međutim budući da sam ja koristio malo veće sleevove (od Magic-a) tako ih treba povećati na 105% scale.
Za karte sam koristio najdeblji papir za printer koji sam našao u papirnici i sasvim su dobro ispale - budući da su u protektorima ne treba ih plastificirati, laserski printati itd. (tuckboxevi su od istog tog debelog papira)
Kutijice za influence markere su u biti kutije od spajalica ili nešto slično s naljepnicama USA/USSR

slika

sve komponente tijekom igre

slika


Slijedeća slika je fokus na gameboard:
Za influence sam koristio tenkove iz rizika - stara sovjetska filozofija: više tenkova = veći influence (za 13 Minutes sam napravio "prave" influence cubeove.
Zastavice za agende, turn i prestige su također iz rizika, dok je DEFCON predstavljen raketama iz jedne prahistorijske igre, a iz koje e to bi već moglo biti i nagradno pitanje 8-)
Sam gameboard je odštampan u 4 sekcije A4 papira i lijepljen na neki tvrdi i žilavi karton što ga imam podosta na zalihi

slika


Najbolje od svega je što mi se 13 Days uklapa sa home-made Twilight Struggleom i sa 13 Minutes sačinjavaju malu Cold War Kolekciju (u metalnoj kutijici skroz desno je ključ kojim se to sve može zaključati na sigurno)

slika

slika

Sve u svemu - Super je igra a prilično jednostavna za napraviti :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post (ukupno 10):
blacxIgorkockicaStipsdgalesic2000stokasadistikoBojan1983Ahilyamadcow1982
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: 13 Days - Homemade Version

Post Postao/la sadistiko »

e lud si 100 gradi
svaka čast ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
neuromancer
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: 13 Days - Homemade Version

Post Postao/la neuromancer »

Hahaha - hvala :D

Imam ja još ovako nekih kreativnih projekata što sam napravio sa boredgameovima - samo moram to poslikati pa da postam.
Avatar
ronin
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 11 pro 2013, 14:05
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 109 puta
Kontakt:

Re: 13 Days - Homemade Version

Post Postao/la ronin »

Slobodno :D
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: 13 Days - Homemade Version

Post Postao/la Satarash »

Ovo je odlično! :thumbs :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post:
neuromancer
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: 13 Days - Homemade Version

Post Postao/la neuromancer »

Hvala, hvala 8-)

Iskoristio bi priliku da se raspitam kakvo je vaše mišljenje za Churchill.

Igra mi se onako čini zanimljiva, izdao je GMT i nekako mi spada u TS gamestyle, pa se mislim da li bi se možda isplatilo je izraditi kao neki prequel ovoj cijeloj cold war kolekciji?
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: 13 Days - Homemade Version

Post Postao/la stoka »

ha, isplatilo bi se ako imaš još dva tipa koja igraju relativno ozbiljno, jer koliko vidim igra ipak zahtjeva određenu predanost, barem prema izvještajima i ono malo pravila šta sam pročitao...
i sama izrada je vjerojatno nešto veći zalogaj, prije svega mislim na različitost materijala, velika mounted mapa, player aid djelovi, oko sto karata, nešto markera, drveni dijelovi...
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: 13 Days - Homemade Version

Post Postao/la neuromancer »

Hm, pa izrada je najmanji problem - veći problem mi je što neće moći stati u ovu kutiju sa ostatkom kolekcije :(

Važniji faktor mi je kvaliteta igre i gameplaya odn. kakva je igra u usporedbi s TS - je li u tom rangu ili im je zajednički samo logo firme (npr labyrinth je također sličan TS-u ali nije nikad stekao kultni status)

Preliminarni izračun kaže da mi treba materijala čak i manje nego što mi je trebalo za Twilight Struggle. 8-)


EDIT: Preeliminarni izračun nije uzeo u obzir 90 translucent tokena :facepalm , ali svejedno to me neće pokolebati - improviziraću ja već nešto. Pouka: "Prije preeliminarnog izračuna pažljivo pročitati popis komponenti u službenom rulebooku"
Zadnja izmjena: neuromancer, dana/u 13 stu 2016, 01:59, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: 13 Days - Homemade Version

Post Postao/la Bolindus »

Churchill je odlican, ali kak je stoka rekao trebas 3 ozbiljna igraca.
Kak vrijeme ide, GMT igre su sve vise na top ljestvici igara koje sam igrao.

TS, dominant, churchill ... Sve isprobane i sve top, jedino se za sad tta mjeri s njima.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: 13 Days - Homemade Version

Post Postao/la stoka »

bome si sposoban kad možeš tek tako churchilla izradit...ja bi dao 200 kuna samo da te ne gledam kako to radiš.
da, labyrinth nije ni kod mene prošao, iako mi je tema možda i draža od teme TS. mislim da ne možeš pogriješiti, pogotovo ako te veseli izrada, a troškove možeš sniziti u odnosu na cijenu igru (oko 700 kuna valjda je nova s dostavom), samo ponavljam, bez 3 al pari igrača mislim da je besmisleno iti se upuštati u to.
a za gmt, šta reći, kod mene imaju posebno mjesto na polici, skoro su im sve igre top (dobro, nećeš uzimati the kaiser pirates ili conquest of paradise :D ), a o komponentama da i ne pričamo...šteta šta se radi shippinga ne isplati susdjelovati u p500 jer bi to bio pravi gušt...
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
neuromancer
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”