Dune Express

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Odgovori
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Dune Express

Post Postao/la neuromancer »

Nedavno sam izradio PnP verziju Dune Express Boardgamea. Radi se o Light verziji Dune "pravog" boardgamea.

https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ne-express

U "files" sekciji se nalaze svi potrebni fileovi za izradu iste, i to nekoliko različitih vizualnih rješenja.

Pravila također ima nekoliko verzija, ali su glavna: Basic i Alliances verzije (1.2 i 1.5)

Za svoju verziju sam koristio tzv. Ilya Artwork koji je ujedno i napravio artwork za "pravi" Dune. Međutim u njegovim fileovima je color shema za Frakcije u Dune Express različita nego u "pravom" Duneu, te sam ih morao sam prepravljati uz pomoć materijala iz "pravog" Dune. Budući da znam raditi samo sa Wordom i Paintom :oops: mislim da su rezultati sasvim zadovoljavajući.
Također Dune express je predviđen za 6 igrača te ima i toliko Frakcija, međutim budući da ja uvijek težim "poboljšanjima" i hoću da napravim stvarno monumentalnu verziju, odlučio sam se da dodam još 4 frakcije koje su inače dodane i u pravi Dune za tzv. "Grand Dune". IX, Landsraad, Tleilaxu i Smugglers. Tako da je ovo u biti sad "Grand Dune Express" :D
Budući da za ove dodatne frakcije ne postoje originalna pravila, morat ću sam izmisliti pravila za njih.

Uglavnom iskoristio sam kutiju od drvenog šaha 30x30 cm, a na nju sam naljepio isprintani board. (Nažalost nakon što sam završio našao sam puno bolji board - također Ilyin koji je vizualno konzistentniji sa pravom igrom :facepalm ali mi se nije dalo sad to prepravljati jer taj board nije kvadratnih dimenzija)

slika

Kutija u kojoij su smještene sve komponente

slika

Ovo su troop tokeni za svih 10 frakcija. Za troop tokene sam iskoristio tenkove iz rashodovanog rizika koje sam obojao prema bojama frakcija. Dole je 6 originalnih frakcija a gore su 4 iz ekspanzije

slika

Ovo su leader tokeni sa duel boardom i duel diceovima. Za Leader tokene sam koristio artwork iz pravog Dunea, a sličice 20x20 mm su nalijepljene na pločice od 5 mm šperploče.

slika

Za faction cards sam iskoristio planet cards iz pravog Dunea, i oni služe kao troop reserve space i na njima su napisani abilityi za svaku frakciju. Lijevo su 6 originalnih dok su 4 koje su desno napisana olovkom i još su u fazi playtestanja jer za dodatne frakcije ne postoje službena pravila.

slika

Ostale osnovne komponente su :
Game diceovi - 12 komada Koristio sam blank 16mm diceove s ebaya i nalijepio potrebne oznake. Preko njih se u biti odvija cijela mehanika igre
Defense tokeni - napravljeni od kartona (mogu biti i jednostrani)
Fort Markeri - (koristio sam space statione iz RISK 2210
Spice tokeni - (narančasti ukrasni kamenčići iz KIK-a)
Storm Marker - 40mm baza iz WH40K
KH Marker - 20mm baza iz WH
First Player Marker - 25mm baza iz WH

Ja sam još dodao i neke komponente za lakše igranje
Alliance markeri - kartonski, po dva za svaku frakciju, služe da se vidi tko je s kime u allianceu
Shai hulud marker - 20 mm baza iz WH40K
Atomics Marker - 20 mm baza iz WH40K
Stronghold Markeri - kartonski služe za lakše brojanje VP
Bene Gesserit Prediction cards - 7 modificiranih Prediction karata iz pravog Dune, služe za predviđanje trajanja igre (jedan od BG abilitya) Isprintane i sleevane
Betrayal Cards - 8 modificiranih Betrayal karata iz pravog Dunea, služe za pobjedu igrača ukoliko ostvari cilj s karte. Isprintane i sleevane.

A ovo su sve komponente zajedno

slika

Ovo je samo generalna proba za izradu "pravog" Dunea, ali bojim se da će do ostati nedosanjani san još neko vrijeme zbog obveza u RL :(
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post (ukupno 6):
sadistikoIgorKillablacxStipsdgalesic2000
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Dune Express

Post Postao/la Igor »

Izgleda odlično!
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4948
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3562 puta
 pohvaljen: 3652 puta
Kontakt:

Re: Dune Express

Post Postao/la sadistiko »

Bome si si dao truda. Fino izgleda!
Šteta što odustaješ od "pravog" Dune-a. Baš sam se nadao da ću se i sam prisiliti napraviti verziju za sebe radi onih dogovora koje smo imali. Mada, sada imam hrpetinu igara iz Essena koje čekaju da ih isprobam :-) pa neću stići toliko žaliti
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune Express

Post Postao/la neuromancer »

Hvala, hvala

Iskreno ne odustajem ja od pravog Dunea - napravit ćemo mi to kad-tad (čekao sam pet godina, pa mogu i još malo)
Iskreno zapeo sam malo na materijalima za dodatne frakcije (IX, Landsraad, Tleilaxu i Smugglers) ne mogu ih nikako naći gotove, a za prepravak postojećih mi fale grafičke vještine :oops:
A imam ja i drugih stvari za 3D printanje (koje se mogu brže srediti nego ovo za Dune)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4948
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3562 puta
 pohvaljen: 3652 puta
Kontakt:

Re: Dune Express

Post Postao/la sadistiko »

neuromancer je napisao/la:Hvala, hvala

Iskreno ne odustajem ja od pravog Dunea - napravit ćemo mi to kad-tad (čekao sam pet godina, pa mogu i još malo)
Iskreno zapeo sam malo na materijalima za dodatne frakcije (IX, Landsraad, Tleilaxu i Smugglers) ne mogu ih nikako naći gotove, a za prepravak postojećih mi fale grafičke vještine :oops:
A imam ja i drugih stvari za 3D printanje (koje se mogu brže srediti nego ovo za Dune)

Pošto i mene zanima ova igra možda bi ja mogao pomoći oko tih grafičkih stvari pošto sam ipak te struke ;-)
slika
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”