Dune board game

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

A sta reci...napravio sam ostatak karata u šusu...budem jos samo ovo, pa jos ovo, pa jos....
Sad se osjecam ko da me netko maljem opalio po glavi. Sutra odmor pa krecem tokene.


slika



slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
sadistiko
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

Svaka čast :bravo

jesu li to sve potrebne karte gotove? Hoćeš li raditi Duel,Voting, Acess itd ili si odlučio njih izostaviti?
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Za sad samo bazu. Ja sam nabrijan na tu igru ali imam osjecaj da ju moja grupa nece bas dobro prihvatit. Ta igra mi je bila prvi pokusaj izrade ali isto tako i prevelik zalogaj pa sam odusto. Sad kad sam skupio nesto opreme i iskustva, odlucio sam ju napravit pa kud puklo da puklo. Ako se nece igrat, donirat cu ju igraonici...a ako bude dobro privacena, lako se napravi ostatak
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
sadistiko
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

dijelimo iste strahove ;-)
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Dune board game

Post Postao/la smurfORnot »

Da li je game zbilja toliko dobar pa ga zato radite, ili je vise u pitanju entuzijazam, ljubav prema settingu, uradi sam itd?
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

Iskreno ja kao dugogodisnji fan svega vezano za Dune nisam bas najobjektivniji za komentar. Medutim gledajuci po BGG I forumima igra je odavno stekla kultni status iako je duze vremena OP. Original je napravio Avalon Hill I za ta doba prije skoro 40 godina je bila sigurno nesto novo I revolucionarno. E pa sad taj kultni status mozda I nije radi same kvalitete nego vise zbog opcenite atmosfere oko igre koja je stvorena of samih igraca. Naime njihov entuzijazam je iznjedrio razne nove dizajne, ekspanzije, karte, frakcije, pravila koja su vremenom u nedostatku sluzbenih ocitovanja proizvodaca postala sastavnim djelovima igre. Takoder je vrlo vjerojatno I da su ti poklonici cjelokupnog Dune kulta mahom hard core fanovi cjelokupnog Dune univerzuma.
Moj osobni motiv za napraviti igru je cisti entuzijazam I sto ti kazes ljubav prema "settingu" iako mi je ta rijec malo pre D&D-ovska (od nje je gora jedino fransiza koja je skroz nekako ekonomska/korporacijska)
Nadam se to I ostvariti bar do 40-te godisnjice igre (2019), a za sada sam napravio Express verziju (sa home made ekspanzijama) pa je I to nesto.
Vjerijem da ostali kolege (Sadistiko I dlakar) vjerojatno imaju motivaciju da ce je nekad I zaigrati sa svojom ekipom (ja takvih iluzija nemam, te sam ujedno lisen njihovih strahova) ali ne bih htio podrivati njihov entuzijazam tvrdnjom kako ce im za pravo igranje trebati igraci (bar jos 3-4) koji su bar napola poklonici Dune "settinga" odn. oni koji imaju neko predznanje o cjelokupnom backgroundu.
Takoder ostoji jedna varijanta (Rex-cini mi se) koja je slicna ali zbog autorskih prava nije mogla imati Dune u imenu, a nesto je mislim slicna Twilight Imperiumu. Ta igra bi stoga kod sirih narodnih masa mogla imati vise sanse. Osobno kao pravi Dune fan(atik) Rex smatram svetogrdem.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

smurfORnot je napisao/la: 10 srp 2017, 11:52 Da li je game zbilja toliko dobar pa ga zato radite, ili je vise u pitanju entuzijazam, ljubav prema settingu, uradi sam itd?
Mislim da ima svega po malo. O samoj igri ne mogu puno reći kada ju nisam igro, ali ono što sam vidio po tutorialu mi se definitivno sviđa. Meni je Dune tematski zanimljiv, ali nisam pretjerani poznavatelj tog svijeta. Moje znanje dolazi iz Lynchovog filma, igrice iz 90-ih i nešto mini serije što sam pogledo. Ako budem i čito nešto od toga, vjerovatno će biti samo orginalni opus ili možda samo prva knjiga.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

E sad što se tokena tiče...šema sa lohajzlinom ne funkcionira. Samoljepljivi papir od 170g je prečvrst kod obostranog ljepljenja na ljepenku pa lohajzlin trga tokene na dva dijela...svaki mi se prepolovio po pola. Možda bi funkcioniralo kod tanjeg papira ili jednostranog ljepljenja.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

dobro da si ovo zadnje napisao, već sam padao u napast kad sam vidio da si kupio to čudo. Srećom pa nisam investirao u to.
Što se knjiga tiče, hmm, ja sam kao mlađi bio krenuo čitati jednu od knjiga iz osnovnog opusa, vjerojatno sam i piknuo neku knjigu koja nije prva u nizu i moram priznati da mi je sve to zvučalo čudno čudno, a i suhoparno.
Jedva čekam da se bacim na pravog Herberta da vidim jel sam bio premlad ili je stvarno sin Brian i kolega bolji.
Druga stvar, kad pročitaš sve redom, onda kad se u nekoj od knjiga i pojavi neko sjećanje ili spoj sa prošlim knjigama onda se to sve lijepo povezuje. Npr. sad sam u Kući Corrino i baš me zanima hoće li se desiti nešto što se već pitam u prošle dvije knjige, ima naznaka, a već sam si mislio kako su mogli zaboraviti na taj jedan detalj :-)
Neću pisato o čemu se radi da ne ugrozim priču onima koji će naknadno čitati.
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

sadistiko je napisao/la: 10 srp 2017, 16:17 Što se knjiga tiče, hmm, ja sam kao mlađi bio krenuo čitati jednu od knjiga iz osnovnog opusa, vjerojatno sam i piknuo neku knjigu koja nije prva u nizu i moram priznati da mi je sve to zvučalo čudno čudno, a i suhoparno.
Jedva čekam da se bacim na pravog Herberta da vidim jel sam bio premlad ili je stvarno sin Brian i kolega bolji.
Neznam na koju si to od knjiga naletio I na kojem jeziku ali svakako treba krenuti od pocetka odn. od prve Dune jer ti inace nista nece biti jasno. Film I serije donekle pomognu ali opet.. Sjeti se samo pocetka filma "A beginning is a very delicate time..." 8-)
Ja sam prvi kontakt sa Dune ostvario preko Children of Dune (3. knjiga originalne serije) odn. Deca Dine 1 I 2 kako se zvalo tadasnje izdanje. Prvo sto je prijevod bio kriminalan drugo nista jasno mi nije bilo sto tko I kako jer sam cuo (tada jos nisam pogledao film) da su likovi I radnja skroz drukciji. Da ne bude zabune radi se o periodu prije 25+ godina kad nije bilo neta, torrentova I slicnih tekovina suvremene civilizacije te su informacije o takvim stvarima granicile sa legendama. Kasnije sa filmom mi je malo bilo jasnije, (mini-serije ne bih komentirao) ali nista nije moglo zamijeniti osjecaj kad sam na drugom kraju svijeta u second hand book storeu za par dolara nabavio "pravi" Dune, a kasnije u slijedecih par godina su slijedili I ostali nastavci originalne serije.
Svakako preporucujem ako se moze citati u originalu na engleskom - iskustvo me je naucilo da kod ovakvih stvari ne vjerujem u prijevode. Naime za prevesti knjigu nije dovoljno samo poznavati jezik na kojem je ona napisana nego se mora to djelo a potom I cijeli serijal procitati najmanje 3 puta kako bi se savlado I meta jezik koji je svojstven svakom pojedinom piscu odn. "settingu" a koji je nazalost cesto neprevodiv.
Usporedivati pravi Dune sa ovim nastavcima je po mom misljenju besmisleno jer je originalni serijal raden u duhu starih majstora Epskog SF-a a ovo sto je sad to je cista komercijala prilagodena siroj populaciji koju inace originalni serijal odbija upravo zbog svoje "tezine". To je isto kad usporedujes Tolkiena I Gospodara prstenova sa novelama raznih fantasy settinga (ovdje je konacno u pravom kontekstu) Dragonlance I Forgotten realms. U stvari jos bolje to je kao da sad das tTolkienove biljeske Salvatoreu, Weiss, Hickmmanu I sl. pa neka napisu objasnjenje za LOTR. E upravo iz tog razloga Brian I kolega ne mogu biti nikako bolji jer je to sve o cemu oni pisu Frankova ostavstina I njegove biljeske po kojima su oni radii.
Naravno to me nije sprijecilo da nabavim navedene knjige koje su inace dobre I drago mi je da su izdane. :geek:
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”