Dune board game

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Jesu ova pravila koja se koriste na natjecanju ista kao i ova koja mi imamo?

http://boardgamers.org/wbc17/previews/dun.html

Nisam još niti jednom čitao pravila pa ne znam.
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

Iskreno ja sam davno citao pravila ali mi se cini da je to manje vise isto sto se tice mehanike nego jedino ima par sitnih tweakova kako bi se izbjegle neki gamebreakeri jer se ipak radi o turnirima.

Dune zato i jest super jer nitko ne zna koja su "prava" pravila buduci je igra odavno OP ali jei nastavila svojim putem kroz kult fanova koji uvjek nesto prepravljaju a da ne govorimo o house rulesima. Cini mi se da su cak i ove dodatne frakcije (za koje inace postoje originalna pravila) najvise prepravljana of strane fanova.

Svakako koja god pravila upotrijebis neces pogrijesiti, a to sad dovodi da se nadovezem na tvoj prethodni post o duelu. Naime sto se tice duel (i harvest) ekspanzija preporuca se prvo odigrati nekoliko partija bez njih pa ih postupno uvoditi.

BTW kako napreduju radovi?
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Ja samo letimično pogledo pravila tako da ne znam koje su razlike. Ovo će sigurno pomoći oko nekih stvari. Što se tiče izrade igre, ja još nisam krenuo...ali imam u planu idući tjedan započet. Barem karte napravit ak ništa drugo

Poslano sa mog Lenovo S580 koristeći Tapatalk

For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Ja sam rekao da krećem u izradu tek nakon što pročitam knjige. Sad vidim da će to dosta potrajati pa možda krenem i nešto ranije. Sad sam na 3. knjizi "Kuća Corrino" iz preludija.
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

sadistiko je napisao/la: 07 srp 2017, 18:00 Ja sam rekao da krećem u izradu tek nakon što pročitam knjige. Sad vidim da će to dosta potrajati pa možda krenem i nešto ranije. Sad sam na 3. knjizi "Kuća Corrino" iz preludija.
Ako se malo osvrneš po postovima vidjet ćeš da sam ti ja odavno rekao da će to čitanje potrajati :twisted:

BTW danas mi je od Book Depositorija stigla Mentats of Dune - jedina koja je nedostajala za potpunu kolekciju :geek:

Međutim tu nije kraj budući da su autori najavili još dvije knjige.... :evil:
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Evo ja krenuo sa karticama lagano. Koristim foto papir od 150g za prednju stranu i samoljepljivi foto papir od 170g za pozadinu. Debele su dovoljno ali malo premekane za moj ukus. Stavio sam ih u mayday penny sleeves i lijepo sjedaju. Ne plesu po protektorima, sto je bitno. Bit ce dosta posla, tokeni me zanimaju kak ce ispast....ako bude fijasko, javim se za 3d printanje...:)

Evo kako to izgleda

slika



slika



slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 2):
sadistikoneuromancer
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

meni izgleda odlično
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
dlakar
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

I ja sam zadovoljan izgledom. Valjda cu uspjet sve poljepit ko sto sam ovu prvu stranicu. Za tablu sam mislio uzet neku staru plocu od monopola ili trivial pursuit pa preko nje zaljepit mapu. To mi nekak bolja opcija od ljepenke...samo mi onda kutija predstavlja problem. Gdje nabavljate kutije?
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

Karte izgledaju vrhunski! :thumbs

Što se tiče kutije ja osobno koristim svašta - uglavnom prilagođeno tabli i volumenu komponenti.

Primjerice za Twilight Struggle sam kutiju napravio od željeznog ormarića prve pomoći - čak sam i ostavio ključ da bude na sigurnom 8-) . Churchill je u kutiji od nekog kozmetičkog seta a Micro Space Empire je u etuiu za kartice. Dune Express je upakiran u drvanu šahovsku kutiju umjesto figura a s vanjske strane je tabla, (to bi ti mogao iskoristiti i za svoj dune samo kutija treba bit od malo većeg šaha)

Što mi još pada na pame za iskoristit: kvalitetna kutia od cipela - samo je malo po visini skratiš, kutije od rashodovanih boardgameova, puzzli itd...
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
dlakar
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Pogledo sam ja sve tvoje radove...:)
Ja imam samoslozive kutije a4 formata. Nisu mi nesto ali su posluzile. Problem mi je sto imam monopoly tablu bez kutije. Stara tabla koja se presavija 4 puta. Bilo bi idealno kad bi naso neku kutiju od igre. Mozda nadjem nest jeftino.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”