Dune board game

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

O tome ću sam presuditi kad napokon pročitam prvu Frankovu knjigu. Onda mi se učinila knjiga jako suhoparna i nejasna (isti slučaj kao i s tobom).
Ako tko bude kad kretao čitati, evo ja sam radi sebe napravio popis (trenutno što je izdano) svih knjiga kronološkim redosljedom. Ono što je prevedeno kod nas ima i hrvatski naziv da je lakše naći u knjižnici. Ubacio sam i slike naslovnica (postoje još neki prijevodi, ali ja sam koristio onog izdavača koji imamo u Petrinjskoj knjižnici)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
neuromancer
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

sadistiko je napisao/la: 11 srp 2017, 14:57 O tome ću sam presuditi kad napokon pročitam prvu Frankovu knjigu. Onda mi se učinila knjiga jako suhoparna i nejasna (isti slučaj kao i s tobom).
Ako tko bude kad kretao čitati, evo ja sam radi sebe napravio popis (trenutno što je izdano) svih knjiga kronološkim redosljedom. Ono što je prevedeno kod nas ima i hrvatski naziv da je lakše naći u knjižnici. Ubacio sam i slike naslovnica (postoje još neki prijevodi, ali ja sam koristio onog izdavača koji imamo u Petrinjskoj knjižnici)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Upravo to ti hdjedoh napisati da ces kad procitas sve knjige sam procijeniti 8-) ali mi se nije bilo dalo editati post

Sto se tice kronoloskog redosljeda cestitke na trudu - super si to prikazao :thumbs

Medutim sad da ne bi obeshrabrili eventualne buduce citaoce treba naglasiti da se moze I poceti sa Dune odn. prvom knjigom originalnog serijala i onda nastaviti sa Messiah pa do Chapterhousea. Kasnije se mogu procitat ove ekspanzije i sve ce biti jasno. U biti isto kao i da se Tolkien pocne citati of Hobita pa preko Gospodara prstenova. A kasnije Silmarillion i sve druge pripovijesti (kronoloski). Nezgodno je kad bi poceo sa Dvije kule (upravo onako kako smo mi upali svojedobno u Dune :evil: )

Takoder i igre (board i racunalne) kao i ekranizacije, a kojih i za Herberta i za Tolkiena ne fali pomazu za pohvatati konce i uci dublje u temu
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

samo bi napomenuo da sve ove priče između nisu velika djela nego kratke pripovjesti do kojih 50 stranica.
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

Evo sa BGG - varijanta DUNE nadahnuta GoT. https://www.boardgamegeek.com/thread/18 ... attle-dune
Čini se kao mjesavina pravog i expressa uz Ilyin artwork. Zanima me vase misljenje o ovome.
Meni osobno je interesantna jer sam svojedobno prije 20-ak godina zamisljao napraviti nesto slicno ovome (tabla i uniti te leaderi samo bez karata) buduci da nisam ni bio svjestan da postoji prava Dune igra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
dlakar
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Zvuči zanimljivo, pogotovo mi se sviđa draft sistem. GoT mi je dobar zbog tog neobvezajućeg savezništva, konstantne paranoje i zabijanja noža u leđa...to mnogima smeta, pa bi im se ovo moglo svidjet. Svakako nešto što bi volio zaigrati. Ja sam i krenuo radit Dune zato što sam htio nešto slično GoT-u ali sa definiranim savezništvom. Kako sam počeo proučavat Dune, sistem borbe mi se više svidio od Got-a baš zbog treachery karata...kojih ovdje nema toliko, ali su ubačene u draft sistem...Stripovski Ilya artwork mi je super, pogotovo na player aidovima.
Uglavnom, super zamišljeno i baš me zanima konačni proizvod
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Momci, malo off topic. Tražim The Road to Dune knjižicu s hrpom pričica na jednom mjestu, ako tko ima kakv link gdje skinuti. Pročitao prvu priču s one moje liste pa da imam spremno drugu kad nemam prilike čitati pravu knjigu. Također ako kome zatreba "Hunting Harkonnens" ili "Kuća Atreida" nek se javi.

EDIT. Zanemarite, uspio sam pronaći samu sljedeću priču tak da mogu nastaviti uživati na moru ;-)
pozdrav
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Stigao sam do "Sisterhood of Dune", ali te knjige nema nigdje za skinuti u PDF formatu, kao i ostale dvije iz te trilogije.
Kod nas izgleda nije još prevedeno, pa bi bio zahvalan ako je netko naišao na PDF izdanje na engleskom.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Nakon duge stanke, jucer sam konacno nastavio sa izradom igre. Nakon kartica, odlucio sam napraviti tablu. Malo sam izmjenio dimenzije. Iso sam na vec provjerenu metodu izrade..tablu sa 6 preklopa. Dimenzije su 45cm x 50cm. Koristio sam ljepenku od 2 mm, samoljepljivi foto papir 170 g, samoljepljivu prozirnu foliju za knjige(koju koristim kao zastitu za tablu) i american duct tape.
Evo slika


slika


slika

slika

slika

slika

EDIT: malo je loša kvaliteta slika, dosta je bljedunjavo ispalo. Uživo je puno bolje...:)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 5):
sadistikokockicamiljenkoneuromancerdgalesic2000
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Nastavljamo sa proizvodnjom...kad god se nađe vremena.
Gotovi su spice tokeni. Za sad varijanta na ljepenci. Mislim da cu kupit neke ukrasne kamenčiće ako naletim na neke zgodne i jeftine.

slika

Završio sam i jedan combat wheel. Za prvu ruku sam stavio obični vijak al to cu promjenit sa nekom plastičnom kopčom, drukerom , nitnom...vidjet cu jos



slika

slika

slika

slika

E da, uzeo sam s ebaya malo kvalitetniji compass circle cutter.

http://www.ebay.com/itm/OLFA-Compass-Ci ... 2749.l2649

Nije idealan al se da s njim rezat ljepenka. Ovi veliki krugovi bez problema, mali (oko 3 cm promjera) su problematicniji. Inače sam ranije nabavio i OLFA skalpel i imam samo riječi hvale za tu firmu. Omjer cijene i kvalitete je sasvim zadovoljavajući.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 4):
Ahilyaneuromancerkockicasadistiko
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la dlakar »

Gotovi prvi lideri i štit. Ovo će biti mukotrpan posao. Neću više trovat, stavim slike kad sve završim. Otvorit ću novi post gdje ću nanapisati kronologiju i način izrade kompletne igre. Nadam se da ću uhvatit vremena ovaj tjedan i privesti to kraju.


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 2):
sadistikoneuromancer
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”