Dune board game

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Odgovori
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

Naime, konačno imam malo slobodnog vremena pa sam se odlučio za napraviti sve potrebne komponente navedene igre.
Na netu sam našao i nekoliko predložaka po kojima se može sve to kvalitetno izraditi.
Nakon dugog razmišljanja odlučio sam se za projekt izrade iste prema dizajnu Ilya77 sa BGG. Zanimljivo je da su predlošci za izradu uklonjeni sa BGG stranice, ali sam svojedobno bio dalekovidan pa sam to downloadao još prije par godina. :)

Kad sam napravio popis potrebnih komponenti shvatio sam da će ovo biti više nego zahtjevan zadatak (skoro 400 karata, 100-tinjak spice tokena, te 200-tinjak tokena unita i leadera). Međutim budući da sam metodom kućne radinosti izradio vlastiti primjerak "Twilight Strugglea" to mi nebi trebalo predstavljati problem.

Ono što bi mi trebalo je savjet gdje i kako nabaviti gotove okrugle drvene diskove (vidio sam da se koriste i za drufge boardgameove) koje bi koristio za unite, leadere i vjerojatno za spice (promjera 25mm i 15mm, odn 1" i 5/8", te debljine 3 ili 4 mm). većih oko 50 komada, a manjih 200-250.

Molio bih ako je netko već nešto slično nabavljao i radio da me uputi gdje je najbolje za nabaviti navedene drvene tokene ili mozda reći naslov neke igre koja ih sadrži, pa da je mogu naći polovnu i "kanibalizirati"

Naravno, postoji i jednostavnija mogućnost izrade svih navedenih tokena u kvadratnom obliku od debelog kartona kojeg imam na raspolaganju, a što bi u konačnici bilo optimalnije. Međutim, zbog samog vizualnog efekta cijele igre mi se čini bolje držati se okruglih oblika)
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post (ukupno 2):
sadistikomadcow1982
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la kockica »

Ja sam svojedobno nabavljao prosle jeseni neke diskove sa ove stranice, premda u puno manjem broju :-)

Ne znam doduse imaju li bas ono sto trebas, i koliko bi te to na kraju moglo izaci

http://www.boardgameextras.co.uk/index.php#.V9vXP6BJ0wg
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
neuromancer
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Dune board game

Post Postao/la JobotBobica »

Ovi su korisnici zahvalili autoru JobotBobica za post:
neuromancer
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

probaj se samnom dogovoriti da ti izradim s 3d printerom što god ti treba? ;-)


EDIT: i svakako me zanima ta igra, već prije sam je htio napraviti ali nikako se odlučiti jer me strah da je nećemo igrati toliko često.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
neuromancer
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

sadistiko je napisao/la:probaj se samnom dogovoriti da ti izradim s 3d printerom što god ti treba? ;-)

EDIT: i svakako me zanima ta igra, već prije sam je htio napraviti ali nikako se odlučiti jer me strah da je nećemo igrati toliko često.
O pa drago mi je znati da netko posjeduje tu naprednu tehnologiju i da je voljan dogovoriti se :)
Imati ću to u vidu za jedan drugi gameboard projekt, budući da bi ovo bio možda bilo previše za praviti na 3D printeru - ili se možda varam, jer iskreno nisam baš najbolje upoznat sa novim tehnologijama (word i paint i inkjet su jedini alati koje sam uspio savladati da koristim u izradi komponenata :facepalm )

Hvala i ostalima na korisnim linkovima - na prvi pogled englezi mi se čine malo skupllji u startu, ali nijemcima je skuplja poštarina. Svakako mi treba 25 funti ili eura u startu i to bez 400 komada sleevova, jer još nisam odlučio koju ću dimenziju karata napraviti (magic ili yu-gi-oh) iako pretpostavljam da će biti ove potonje čitaj: manje.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la sadistiko »

Ajdmo na PM, možda se i dogovorimo ;-)
slika
McGregor
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 03 svi 2012, 23:09
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Dune board game

Post Postao/la McGregor »

Čipovi za poker?

Prije nekoliko godina sam ovdje na forumu kupio home made verziju igre koja uključuje gore navedeno, a ako si negdje u prolazu novim Zagrebom možemo se dogovoriti da ti pokažem uživo kako izgleda sve.
Ili mogu uslikati kad ulovim vremena. :)
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Dune board game

Post Postao/la neuromancer »

Hm, čipovi za poker mi se čine malo preveliki za manje tokene (od 15mm-unite), međutim za velike tokene može (25mm-leadere) i to sam vidio na BGG-u da je netko bio napravio. Nažalost meni je glavno pitanje što sa unitima - njih mi treba više od 200.

Eh, da si me prije 25-30 godina pitao tad sam često prolazio Novim Zagrebom (Travno, Dugave, Utrine, Zapruđe...) ali sad sam kojih 600km dalje, pa ako se sjetiš pošalji mi koju sliku da vidim kako to izgleda, iako pretpostavljam da znam o kojoj se igri radi jer je svojedobno bila postana sa slikama ovdje na forumu, ali danas ih nema više.
Ako me sjećanje služi to je bilo napravljeno prema tzv. Scott Dune Redesign predlošku. Uz taj (i original) postoje još i predlošci: Ilya,, Descartes i još jedan sličan tom Descartes francuskom samo neznam kako se točno zove.
Uglavnom ja mislim izraditi verziju prema dizajnu Ilya77 budući da za njega postoje (navodno) i predlošci kojima se može napraviti monumentalna verzija za 10 igrača (uz 6 postojećih ima još i Tleilaxu, IX, Landsraad i Smugglers) samo ih treba negdje pronaći, budući su uklonjeni s BGG, ali na tragu sam im 8-)
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Dune board game

Post Postao/la thegrey »

Bok,

ja sam taj koji je napravio Dune. Napravljena je bila po predlošku Ilya77.

slika

Tada je bio problem što je Ilya77 tokom mjeseci, da ne kažem godina stalno updateao svoj dizajn, tako da moja tadašnja verzija nije imala baš sve kao i trenutna.

Za leadere su korišteni poker žetoni i ispalo je super, karte su bile custom made (u međuvremenu je dodao još pokoji deck). Ono što nisam imao su mali drveni diskovi za vojsku... koštalo bi prilično da sam ih išao nabavljati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru thegrey za post (ukupno 3):
Shichsadistikomadcow1982
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Dune board game

Post Postao/la JobotBobica »

Znaš li zašto su uklonjeni sa BGGa?

Ljubomora mi brani da išta kažem thegreyu; čak i da mu sjajno izgleda Dune.
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”