Općenito

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Odgovori
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8426
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1575 puta
 pohvaljen: 2354 puta
Kontakt:

Općenito

Post Postao/la grof »

Evo foruma za DIY i PNP igre.
Kako vlada besparica, te kako je ljudima teško kupovati igre u trgovinama, a koje gotovo uvijek koštaju oko 250 kn što naravno uopće nije malo, možda je ovo dobar trenutak da se ljudima predstave igre koje su slobodne za preuzimanje s interneta, a vi ih samo trebate ispisati na vašem pisaču, izrezati i igrati. Figurice u tom slučaju uvijek možete napraviti od neke mase za modeliranje, uzeti iz neke igre koju posjedujete ili posuditi LEGO kockice od djeteta.

Naamjera nam je ovdje predstavljati vrijedne i dobre PNP igre, a kasnije i otvoriti posebnu stranicu na portalu posvećenu ovom tipu igara.

Kao neki početak izučavanja ovog gradiva preporučam pogledati stranicu o DIY i PNP igrama na BoardGameGeek-u

Kako je ovo opsežna tema, volio bih kada bi se javili i drugi koje ovo zanima i počeli pisati svoje prijedloge i iskustva o ovim igrama.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Stips
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Općenito

Post Postao/la Noghri »

Imam jedan mali prijedlog, posto i mene zanimaju neke stvari o izradivanju igara, umetaka i svih slicnih stvari, mozda bi mogli imati jedan post u koji cemo stavljati najbitnije informacije da putnik namjernik ne mora citati kroz sve postove na ovoj temi, recimo, za igracu plocu za Ticket to Ride koristim karton debljine xyz, kupio sam ga u knjizari po cijeni od 12,34kn. Mozda je malo tlaka, ali bilo bi fenomenalno imati to sve na jednom mjestu.

Ako mislite da je to previse posla za jednog moda da odrzava moze svako meni poslati informacije na mail pa cu ja spremiti sve u jedan google doc i podijeliti sa svima zainteresiranima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Noghri za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4948
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3562 puta
 pohvaljen: 3652 puta
Kontakt:

Re: Općenito

Post Postao/la sadistiko »

Nije loša ideja ako ti to nije tlaka raditi.
slika
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Općenito

Post Postao/la Noghri »

Pa nije problem, samo cu stalno morati podsjecati ljude da mi daju sve informacije, vjerojatno cu im nakon nekog vremena pocet ici na zifce hehehe
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Općenito

Post Postao/la Noghri »

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Osnovna skica dokumenta. Svi imaju share prava, slobodno dodajte par stvari dok ne uhvatim vremena da prodem kroz sve postove.

Prihvacam prijedloge. ;)
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Općenito

Post Postao/la Ahilya »

Krenula sam pisati u zadnje korištenoj temi, ali sam odlučila ipak ovdje...

Moram naglasiti da sam puno naučila od vas za ovo vrijeme koje sam tu. :)

Imam par pnp igara, ali su sve budget-friendly verzije uglavnom igara s kartama u crno-bijelom (često jednostranom :D ) izdanju. Naravno da nijednu nismo igrali više od jednom jer izgledaju apsolutno neprimamljivo! :nee

Na temelju nekih vaših rješenja u ovim temama imam ideje kako poboljšati te koje već imam (tj. kako ih idući put napraviti bolje), a i kako napraviti one koje tek planiram jednoga dana napraviti... Samo sam vam svima htjela zahvaliti, upijam sve što napišete. :thumbs
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”