Papir za printanje kartica - molim pomoć

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Papir za printanje kartica - molim pomoć

Post Postao/la neuromancer »

Prije nekog vremena napravio sam "Twilight Struggle" po principu "uradi sam".
Uglavnom sam zadovoljan kako je ispalo ali bi napravio novi set karata u poboljšanoj verziji.Naime sadašnje su isprintane na najobičnijem papiru naljepljene na karte od pokera i stavljene u protektor.

Vjerujem da netko ima iskustva u printanju karata za razne igre pa me zanima koji papir (odn.od koliko grama) je najbolje koristiti za printanje?Tako da karte nebudu predebele a opet da nebudu ni previše savitljive-tanke.
Printao bi na običnom printeru i karte svakako idu u one prozirne protektore Unaprijed zahvaljujem!
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Papir za printanje kartica - molim pomoć

Post Postao/la grof »

200-250 grama!

Problem je u tome što se zna desiti da 250 gramski papir neće ići u printer (ide, ali ga printer ne uvlači dobro!)
Ja sam svog Munchkina printao na 170 gramskom Hameru i to je zericu pretanko. AKo ti ide 250 grama u printer to ti je super!. BTW, ako imaš priliku printati na laseru u boji (i to dvostrano) i ako ti karte ne idu u protektore onda će ti biti glatke i lako će se miješati i hendlati u ruci. AKo idu u protektore, možeš printati i na inkjetu ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Dread24
Reactions:
Postovi: 427
Pridružen/a: 03 lis 2011, 21:38
Lokacija: Split
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 40 puta
Kontakt:

Re: Papir za printanje kartica - molim pomoć

Post Postao/la Dread24 »

Možda nije ni loše isprintati na A4 samoljepivom papiru i onda rezati i lijepiti na deblji? Pošto ti idu u protektore ne bi trebalo bit loše.
Bolje izdati knjigu nego prijatelja!
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Papir za printanje kartica - molim pomoć

Post Postao/la grof »

Da, vidiš ideja nije loša... :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Grufnar
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 04 kol 2011, 11:27
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Papir za printanje kartica - molim pomoć

Post Postao/la Grufnar »

Dread24 je napisao/la:Možda nije ni loše isprintati na A4 samoljepivom papiru i onda rezati i lijepiti na deblji? Pošto ti idu u protektore ne bi trebalo bit loše.
U biti mislim da bi ljepse ispalo obrnuto, isprintati pa zaljepiti na deblji pa onda rezati :D
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Papir za printanje kartica - molim pomoć

Post Postao/la thegrey »

Izradio kompletan Dune i sve kartice isprintao u kombinaciji 1xx gramski papir (prednji dio) + samoljepljivi papir (pozadina).
Gramaza debljeg papira ovisi o sposobnostima printera. Prvo sam rezao pa sam ljepio i nakon toga stavljao u protektore.
Sa konacnim izgledom i funkcionalnoscu sam jako zadovoljan i lakse mi je bilo nego naljepiti cijeli komad A4 na deblji papir pa onda rezati.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Papir za printanje kartica - molim pomoć

Post Postao/la neuromancer »

Zahvaljujem na odgovorima.
Pogotovo ova ideja sa samoljepivim papirom za poleđinu.Tako ću vjerojatno i napraviti jer nemam pozadinu karata koja se može odštampati na istom papiru (debljem) zajedno s licem tako da se slažu lice i naličje.Ovako ću odštampat i jedne i druge pa ljepiti.Nažalost nemam laser ali i na inkjetu mi ispadaju sasvim solidno.Dapače i bolje da su malo slabije-izgledaju više retro :)
A nakraju svakako kartice idu u protektore.
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Papir za printanje kartica - molim pomoć

Post Postao/la smi »

Pre lijen sam printat poledjine kartica, radje uzmem tvrde protektore sa ofarbanom poledjinom. Ako treba par razlichitih boja i bok.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Papir za printanje kartica - molim pomoć

Post Postao/la grof »

smi je napisao/la:Pre lijen sam printat poledjine kartica, radje uzmem tvrde protektore sa ofarbanom poledjinom. Ako treba par razlichitih boja i bok.
Ma nije samo stvar lijenosti, često puta su pozadine karata "pune" boja pa troše suludo skupu tintu inkjeta ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Papir za printanje kartica - molim pomoć

Post Postao/la miljenko »

Pitanjce za iskusne printace:
Imam dosta onih praznih kartica od dominiona (valjda da si sam izmislis nove kartice), e sad mi je sinulo da bi si na njim mogo isprintati promo karticu. Jel bi to islo?? sta mislite??
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”