Unconditional surrender :Case blue

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Odgovori
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Unconditional surrender :Case blue

Post Postao/la stoka »

Evo razmisljam da isprintam ovaj naslov ubrzo,pa me zanimaju vasa iskustva sa izradom ove igre, ako moze pokoji savjet, i koliko je izaslo sve to skupa na kraju. Uglavnom,koliko sam shvatio, mogu normalno printati sve komponente, jedino counteri zahtjevaju 280 gramski papir?sta je s mapom?
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Unconditional surrender :Case blue

Post Postao/la Igor »

Ne bih imao iskustva sa printanjem iste,ali sa printanjem općenito da.Došla mi je kao dio paketa u C3I magazinu.
Nedavno sam printao u visokoj rezoluciji jedan chart za Flat Top na 280g A4 papiru za 2,00kn.Mapu možeš printati na istoj debljini papira ili nešto deblji ukoliko imaju tu mogućnost a razlika u cijeni je minimalna.
Ukoliko želiš iz nekog razloga glossy papir za chartove..ne znam zašto bi...to izađe cca 8,00kn dodatno,opcija da plastificiraš 5,00kn po komadu A4 papira.
Counteri mogu i na tanjem papiru,ne nužno na 280g pa ih zaljepiš na kockice izrezane od foamcore-a iliti pjenokartona :D,prešani karton,imaš više opcija pitanje je šta ti odgovara.
Naravno uvijek možeš poslati upit u neki print studio cijenu printanja "pravih" countera ali vjerujem da možeš jednu igru novu kupiti za taj iznos.
Pravila obostrani print A4 format sa uvezom cca 12kn.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Igor za post:
stoka
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Unconditional surrender :Case blue

Post Postao/la stoka »

Hvala na odgovoru,jedino ovo sa counterima ne kuzim, njih se ne moze samostalno isprintati, nego ih se mora lijepiti?na sta?moram priznati da ne znam sta je foamcore,iako sam se na forumu susrea vise puta sa tim pojmom.
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Unconditional surrender :Case blue

Post Postao/la Igor »

Isprintaš countere i zaljepiš na recimo prešani karton,ili na videu imaš primjer kako to izgleda u praksi,mapa EotS je uvećana ali i counteri tj. zaljepljeni su na jednu vrstu pjenokartona

Ovi su korisnici zahvalili autoru Igor za post:
stoka
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Unconditional surrender :Case blue

Post Postao/la stoka »

Ok,probat cu.vec vidim da ce cura imat pune ruke posla,jer sam ja nesposoban za ikakva ljepljenja.
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Unconditional surrender :Case blue

Post Postao/la Igor »

...dok promatraš countere na videu usputno učiš Markovu početnu strategiju otvaranja prvog turna :D od slabih 2h ,gdje očigledno aktivira Kineske jedinice jer računa da će Rangoon pasti a onda je Burmaski put zatvoren osim ako nije dovršena transportna ruta od Kunming-a preko Jahart/Ledo - Jahart/Imphal u suprotnom slučaju kinezi su OOS i nemogu se aktivirati iako su u dometu HQ-u,međutim ako Hump je aktivan i Saveznici kontroliraju uzletišta u sjevernoj Indiji onda nemaju OOS status....što će raći da ako je Rangoon pao ali Hump je aktivan i Saveznici kontorliraju uzletišta u sjevernoj Indiji - burmanski put je ovoren.
Moje drugo omiljeno pravilo nakon onoga da talijani koriste više vode jer vole jesti paštu...
Komentar moje surpuge:


17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Stips
Reactions:
Postovi: 951
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 583 puta
 pohvaljen: 560 puta

Re: Unconditional surrender :Case blue

Post Postao/la Stips »

E to!

Međutim:
"It turns out, however, that the rule is wrong! According to Al Nofi SPI got several letters from Italy, saying the troops cooked their pasta in the canned tomato sauce. So much for realism"

Iz nekog razloga sam se pola dana smijao kad sam to pročitao :D

https://boardgamegeek.com/thread/123483 ... upply-rule
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Unconditional surrender :Case blue

Post Postao/la Igor »

:D znači errata ipak...
Jedan od boljih sešn reporta iste --> North Africa Campaign
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”