Bang!, Dixit, Kitadels

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Odgovori
la Lea
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Bang!, Dixit, Kitadels

Post Postao/la la Lea »

Napravili smo tri igre na karte uz minimalnu potrošnju para. :mrgreen:

Bang! - bez ikakvog printera, našla sam velike obične naljepnice koje smo onda lijepili na (fejk) pokemon karte. Inače je savjet printat na ljepivom papiru pa na neke karte. Eto, na Hreliću možete za 5 kn nabavit onaj veliki paket fejk pokemon karata (tipa, čarmander je električni pokemon, ona školjka je zeleni), odozada sve izgledaju isto i ima ih stvarno puno. Također, ponavljaju se često, tako da smo za iste karte imali iste pokemone (ostavili smo sliku, po mogućnosti odgovarajuću - npr, mancato je togepi koji izgleda kao da se izmakao nečemu i ima kretenski osmjeh).

Dixit - našla sam gotov pdf na nekom random ruskom forumu (ako koga zanima, samo guglajte dixit torrent i kad se pojavi nešto na ćirilici, među prvim stranicama - otvorite to), isprintala na 100gr papiru (2.5kn u print studiju) i stavila u košuljice koje su obojane s jedne strane.

Kitadels - besplatna i poboljšana verzija Citadelsa, frend napravio inspiriran Hello Kitty likovima koje je netko prije nacrtao. Ima sve, likove, ljubičaste karte (nešto vezano uz mačke), a različite boje su različiti kontinenti pa su karte slike neke zemlje (npr Europa su Albanija, Hrvatska, Finska i Španjolska). Uploadan je čitav pdf na bgg: http://boardgamegeek.com/filepage/89429/kitadels

Novac za Kitadels je isto što i životi za bang, pokemon žetoni koji su s jedne strane svi isti - pokelopta. (Ono iz smokića.)

Eto, možda se nekome svidi Kitadels ili odluči napravit bang! ili Dixit. Jednostavno je a te igre su super jer se svide ljudima koji inače nisu upoznati sa (pravim) društvenim igrama. ((:
Ovi su korisnici zahvalili autoru la Lea za post:
McGregor
la Lea
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Bang!, Dixit, Kitadels

Post Postao/la la Lea »

PS - mislim da svi znaju o kojim je igrama riječ - blesavo mi bilo radit tri kratke teme.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4948
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3562 puta
 pohvaljen: 3652 puta
Kontakt:

Re: Bang!, Dixit, Kitadels

Post Postao/la sadistiko »

Kako misliš bez printera?
Crtali ručno na naljepnice?
slika
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”