Parnjače

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Parnjače

Post Postao/la sadistiko »

Radni naslov: Trka parnjača

slika
Čisto da čujem što se misli o ovakvom tipu igre budem malo napisao o svom projektu.
Igra je nešto na temu Steam i Age of Steam, ali opet drugačija. Pretpostavio sam do 6 igrača. Cijela stvar je još u beta fazi. Alfa je završila ovaj vikend kad smo po prvi puta isprobali kako stvar funkcionira u 5 igrača, nakon koje smo došli do zaključaka da neke stvari ipak treba mijenjati ;) .
Ne postoji klasična mapa nego se svaki puta sastavlja na drugi način iz dijelova (7 hexova), tako da je praktički svaki puta drugačija igra, a time i strategija u igri.
Cilj igre je prijevoz tereta iz grada u grad (slično kao u Steam-u gdje određeni gradovi primaju određeni tip robe) ali ovdje su vlakovi u obliku tokena koji stvarno prevoze određene terete. S vremenom lokomotive napreduju, pa se može prevesti više i brže. Svaki igrač može imati do 11 lokomotiva, mada si sve mislim da je to možda previše jer se čovjek lako pogubi i s 4-5 komada. Ali tko zna, ako se igraju igre tipa Twilight Imperium 3 koje mi na prvu izgledaju totalno komplicirano možda je onda i ovo ok. Kocka u igri služi samo za nasumično izvlačenje tri vrste karata: dobre događaje, loše i proizvodnju novih roba za prijevoz tako da se (bar se nadam) veliki dio vođenja firme svodi stvarno na igrača a ne na sreću.
Igra završava kad jedan od igrača preveze 50 tereta, nakon toga se gleda koji od igrača ima najveću vrijednost firme i to je onda pobjednik. Kroz igru svi igrači preko posebnog dijela mape mogu pratiti rast ili pad vrijednosti suigrača.

Eto, to bi ukratko bilo to. Ovaj tjedan bi trebao ići u neke tiskare po Zagrebu i drvo prerađivače (jer trebaju i drveni dijelovi) na dogovor što i kako napraviti i ono najvažnije okvirnu cijenu proizvodnje.
Kako naš obrt nije do sada izdavao slične stvari (primarna djelatnost nam je bila web hosting, dizajn stranica, priprema za tisak, izrada pozivnica za svatove, rođendane i sl.) treba riješiti i neka pravna pitanja, izgleda trebaju još neke djelatnosti koje mi nemamo upisane. Tako da će nas to sad malo zakočiti, a možda i neće.
Na slici je predzadnja verzija izgleda igre jer će već za slijedeće testiranje biti neke novine.

Kako sam već par puta vidio da se ovdje nudi i dobrovoljno testiranje kad igra bude u nekoj kasnijoj beti sa ispoliranim pravilima (mada smo i sada sasvim zadovoljni, samo treba malo izbalansirati zarade/troškove) mogli bi dogovoriti jedno testiranje s profesionalcima kao što ste vi ;) Drugo mišljenje je uvijek dobro došlo. Jer mi smo dosta "zaostali" po tom pitanju, stvarno dugi niz godina nismo zaigrali nikakvu društvenu igru, a prije smo znali dane i noći igrati kojekakve ručno rađene igre.
Na kraju krajeva ako mislimo izdati igru moramo biti uvjereni da će se svidjeti ljudima. :ljubav

To je to, da ne davim dalje.
Zadnja izmjena: sadistiko, dana/u 14 sij 2015, 19:32, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Chaky
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la grof »

Gledajući fotku i čitajući ovo napisano, meni sve skupa izgleda poprilično OK.
Stvarno bi to trebalo testno zaigrati u igraonici, jer onda dobiješ još bolji uvid od igrača koji je tek prvi puta igraju i nisu učestvovali u njenoj ideji i izradi.
Što se tiče broja lokomotiva, možeš napraviti npr. zti varijante igre. laku - srednju - tešku, pa u odnosu na to stavljaš broj lokomotiva s kojima se igra. ;)
Neka te kocka u ovakvom kontekstu ne muči previše jer malo nepredvidljivosti dobro dođe.
Također, ako možeš pribor igre izvesti bez teksta, samo s ikonama bilo bi super, jer bi pomoglo u igrivosti u drugim govornim područjima.

Predlažem Engleski naziv igre: Steam Run (nema ga na BGG-u).
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la buraz »

Svaka čast na trudu.. izgleda lijepo..

Predlažem testiranje u igraonici, naći će se ekipe za to.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la sadistiko »

Hvala na odgovorima.
Ideja s težinom igranja mi se svidja. što se tiče kartica u igri sve ide u tom smijeru da gotovo sve bude u ikonicama. što se tiče engleskog imena ideja je Steam Race. Ima I razlog zasto baš utrka. U igri ima jedna mala igra unutar igre koja se izvlači na kartici gdje se u tom trenutku svi igrači postavljaju sa svojim lokomotivama na posebnu plocu gdje se utrkuje a zarade su ogromne.
što se tiče testiranja svakako ću tražiti kad igra bude spremna.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la sadistiko »

Danas naručene 8mm kockice (za testnu verziju igre) iz Board Game Extras, kad to stigne (2-3 tjedna) ja vjerujem da će igra biti spremna za prvi pravi test u nekom od Prostora
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la grof »

Odlično! Širi se i proizvodnja igara ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la sadistiko »

Evo samo da izvijestim zadnje novosti. Danas sam odradio prvi krug posjeta tiskarama u Zagrebu i posjetio samo tri tiskare (zapravo 4, ali su tamo odmah vidjeli da ne mogu odraditi sav posao). Ipak se čovjek zadrži kad ima toliko detalja i mogućnosti. Sad slijedi njihov potez gdje čekamo ponude, nakon toga treba vidjeti kolika bi bila cijena gotovog proizvoda, a nakon toga idemo vidjeti gdje se može prodati igra.
slika
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la buraz »

Poznam jednog čovjeka koji radi u Alfi, mogu ga pitati dali ti mogu pomoći ako želiš
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la sadistiko »

Svaka pomoć je dobrodošla, javi mi se na PM ili može i na facebook (ja sam Ivan Kosak)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la sadistiko »

Evo samo ukratko, noćas je testiranje prešlo u epsku borbu parnjača :-)
Igrali smo od 0:00 do 5:40 kad smo već svi bili premoreni, a igru nažalost nismo još završili, ostalo je možda još sat vremena igranja da bi završili, ali nismo imali snage ;)
Uglavnom danas odmah idu ispravci i popravci kako bi se što više smanjila dužina trajanja igre. Cilj je pad ispod 2 sata.
slika
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”