Resistance

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Odgovori
PPrincess
Reactions:
Postovi: 144
Pridružen/a: 03 lis 2011, 20:04
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Resistance

Post Postao/la PPrincess »

Ako ne možete nabaviti ovu igru, možete ju relativno lako i napraviti. Preporučam ipak da kada ćete moći da ju kupite jer ne košta puno (oko 100kn bi trebala biti), a time podržavate i manje izdavače igara.

Pribor za igru (preporučam da napravite):
- 1 karta koja označava vođu misije
- 10 pozitivnih i 10 negativnih karata za odabir članova misije
- 5 pozitivnih i 5 negativnih karata za odabir rezultata misije
- pločica/papir koja pokazuje koliko špijuna/pokreta otpora ima s obzirom na broj igrača
- pločica/papir koja pokazuje koliko igrača sudjeluje u pojedinom krugu

Za izradu pločica možete koristiti Wikipediju: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Resist ... ty_game%29

Pravila isto tako pišu na Wikipediji, a s vremenom ćete ih moći naći i na igranje.org :mrgreen:

Ne toliko neophodno:
- karte iz ekspanzije: u ekspanziji igre (koja je sada uključena u kutiji kada kupujete osnovni Resistance) dolaze dodatne karte koje pomažu pokretu otpora da lakše otkrije špijune. Bez ovih karata se može bez problema igrati -> ako će nekom trebati mogu ispisati karte i koliko kojih ima, samo mi recite da je netko zainteresiran, inače ne bih ispisivala tek tako...
- izraditi pločicu za označavanje na kojoj ste misiji te kako su prošle prethodne misije: pločica je obilježena s 5 krugova, uz ovo potrebno je imati i: 2 valjkasta crvena predmeta (tokena), 2 plava i jedan crni. Crveni označavaju pobjedu špijuna, plavi pobjedu pokreta otpora, a crnu se stavlja za trenutačnu misiju za koju nije poznati ishod

I za kraj jedna napomena, od svih navedenih stvari jedino je važno da imate 5 pozitivnih i 5 negativnih karata za glasanje na misiji (jer je tajno), te da znate koliko uloga (špijuna/pokreta otpora) trebate podijeliti i koliko ljudi ide na svaku misiju, sve druge stvari se mogu improvizirati, ipak je ovo party game :D
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Resistance

Post Postao/la mado »

Mi smo koristili karte iz Dominiona :) ljubičaste Witch su bile negativne, zeleni Garden pozitivne. Ne sjećam se koje su bile za špijune, ali je svejedno. Slično se mogu koristiti i karte iz Ticket to Ride.
Popo
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 19 ruj 2011, 22:51
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 83 puta

Re: Resistance

Post Postao/la Popo »

Ja sam isprintao BSG verziju negdje s BGG-a, mogu donjeti u ugraonicu da imamo. Trebalo bi je još malo doraditi, ali fajlovi koje sam našao nisu najbolji za printanje i rezanje.
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”