Board game

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
Schism
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 15 ožu 2012, 13:17
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Board game

Post Postao/la Schism »

Ah zalosno mi je to kad cujem ovakvu roditeljsku roditeljsku mudrost, ali dobro...
Kaj se tice koju igru je najlakse "napraviti" sam, mislim da ti se sve svodi na to kolko igra ima veliku plocu i i koliko je komponenti potrebno za igranje. Nist konkretno mi ne pada napamet, ali predlazem ti da prosurfas stranicom i pogeldas napravljene prijevode i izabers igru a koju ti se cini da ima najmanje komponenti. Ako mozes isprintati i izrezati plocu i nekakve markere, tokene ili sto vec mislim da je se izvedivo. Mozda ti bude problem naci scanove svih komponenata igre ali sa malo truda mozes sve kaj ti fali sam napraviti u nekom programu za obradu grafike.

Eh sad, sve ovo skupa jest krsenje copyrighta, ali zivimo u zemlji kakvoj zivimo pa vjerovatno neces imati nikakvih problema zbog toga. o moralnosti toga nebi raspravljal i nebi htjel da se ovaj post shvati kao nekakvo poticanje na krsenje autorskih prava jer to nije. takodjer uzmi u obzir da postiji citav niz igara koje mozes slobodno izraditi sam bez da krisis autorska prava.

Sretno!
lovvre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 26 lip 2011, 20:02
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Board game

Post Postao/la lovvre »

Mene zanima na kakve materijale se lijepi to sto se isprinta i kako da napravim tokene a kartice mogu lijepiti preko poker karata
Grufnar
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 04 kol 2011, 11:27
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Board game

Post Postao/la Grufnar »

A onda ti nije neki problem, imas onaj samoljepivi papir na koj isprintas kartice, izrezes i naljepis san poker karte...nije neka top kvaliteta al sto je tu je...
Ima i drugih opcija ali i dost su skuplje.

Sto se tokena tice...a isto ovisi koliki ti je budjet, najjeftinije ti je isprintat na hamer papir i izrezat...sad mozes ti i odo onog "shrink papira" napraviti (posto sa filmic negdje tu na forumu, sve ovisi kolko para :D

Mozes dat sve u tiskaru da ti naprave....to se ne kvalificira ko kupnje igre jel? :D

Al na kraju krajeva, pa kolko imas godina? Smijes pretpostavljam doc u Prostor se igrat? :D
lovvre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 26 lip 2011, 20:02
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Board game

Post Postao/la lovvre »

ah dije to u zagrebu a ja na moru
lovvre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 26 lip 2011, 20:02
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Board game

Post Postao/la lovvre »

Evo mislim napraviti age on mythology jel se cini jednostavno za napraviti sto vi mislite :D
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Board game

Post Postao/la grof »

lovvre je napisao/la:Evo mislim napraviti age on mythology jel se cini jednostavno za napraviti sto vi mislite :D
1. Imaš li društvo s kime ćeš igrati ovu svoju kreaciju? Jer, ako nemaš, koji je onda smisao svega?
2. Da napraviše neku jednostavniju Euro igru, te s njom nagovoriš roditelje da odigraju s tobom, možda bi ih razuvjerio kako su to gluposti ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Grufnar
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 04 kol 2011, 11:27
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Board game

Post Postao/la Grufnar »

grof je napisao/la:
lovvre je napisao/la:Evo mislim napraviti age on mythology jel se cini jednostavno za napraviti sto vi mislite :D
1. Imaš li društvo s kime ćeš igrati ovu svoju kreaciju? Jer, ako nemaš, koji je onda smisao svega?
2. Da napraviše neku jednostavniju Euro igru, te s njom nagovoriš roditelje da odigraju s tobom, možda bi ih razuvjerio kako su to gluposti ;)
Nemoj mu ubijat zelje Grof, ako oce napraviti igru neka ju napravi, ljudi potrose godinu dana na maketu neznam...broda i onda ju samo gledaju, neki kaj imaju 50+ godina skupljaju barbike i samo o tom razmisljaju, zive, rade da si mogu novu barbiku kupiti a ne igraju se s njima nego ih imaju u vitrini. Ako decko oce raditi igru neka radi pa neka ju poslje gleda ako nema s kim igratn Nije ni to tako lose, ako ispadne dobro osjecaj kada je gotovo je jako dobar :D

A sto se tice igre, to ovo http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... -boardgame jel? Ako je...huh, i nije ti to tako jednostavno napraviti. Moras nekako iskemijat ovih 290 plasticnih figurica. Pretpostavljam da ih neces dat ljevati niti da ces ih rezbariti rukom jedan po jedan, znaci jedino ti preostaje da ih zamjenis nekim kartonskim tokenima, bar najjeftinija opcija. Znaci moras imat neke oznake za te tokene, neke sta ja znam slicice koje izgledaju slicno figuricama iz igre...

Moje misljenje, napravi dapace, samo ovo nije tako mali projekt kako ti se cini na prvu...al opet kad je meni neko rekao da je nesto jako komplicirano ili tesko za napraviti to me sam inspiriralo tako da... :D
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Board game

Post Postao/la buraz »

Grufnar je napisao/la:ljudi potrose godinu dana na maketu neznam...broda i onda ju samo gledaju, neki kaj imaju 50+ godina skupljaju barbike i samo o tom razmisljaju, zive, rade da si mogu novu barbiku kupiti a ne igraju se s njima nego ih imaju u vitrini.
Nadodao bih: Neki ljudi samo kupuju društvene igre, a nakon toga ih samo gledaju na polici sopak
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Board game

Post Postao/la grof »

Grufnar je napisao/la:
grof je napisao/la: Nemoj mu ubijat zelje Grof, ako oce napraviti igru neka ju napravi, ljudi potrose godinu dana na maketu neznam...broda i onda ju samo gledaju, neki kaj imaju 50+ godina skupljaju barbike i samo o tom razmisljaju, zive, rade da si mogu novu barbiku kupiti a ne igraju se s njima nego ih imaju u vitrini. Ako decko oce raditi igru neka radi pa neka ju poslje gleda ako nema s kim igratn Nije ni to tako lose, ako ispadne dobro osjecaj kada je gotovo je jako dobar :D

Zapravo, kad bolje razmislim potpuno si u pravu. Meni je samo žao potrošiti toliko truda, pa da mi igra stoji na polici i tugujem što je nemam s kime igrati, no s druge strane, nekima je i to zaista dovoljno veselje.... Stoga, lovvre... samo naprijed! :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Grufnar
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 04 kol 2011, 11:27
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Board game

Post Postao/la Grufnar »

buraz je napisao/la:
Grufnar je napisao/la:ljudi potrose godinu dana na maketu neznam...broda i onda ju samo gledaju, neki kaj imaju 50+ godina skupljaju barbike i samo o tom razmisljaju, zive, rade da si mogu novu barbiku kupiti a ne igraju se s njima nego ih imaju u vitrini.
Nadodao bih: Neki ljudi samo kupuju društvene igre, a nakon toga ih samo gledaju na polici sopak
hehe imam i ja par takvih na polici, al to je uglavnom bilo nes kao kupis jednu dobis drugu besplatno :D
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”