vijesti o igrama na portalu

Ovaj podforum namijenjen je autorima recenzija, opisa i sličnih tekstova o igrama

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Slanje članaka na portal udruge

Svoje članke šaljite nam putem obrasca na naše stranice
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: vijesti o igrama na portalu

Post Postao/la grof »

Boros je napisao/la:Koji predivni sistem, boduje se za nešto što je netko drugi uložio truda da sakupi i napiše, a netko će samo prepisati. Kakvi bodovi za nešto što već postoji na drugim stranicama?!
Ne razumijem. Zašto uvijek samo kritika od nekih članova? Zašto smo uvijek tako negativni? :(

Zašto ne ponudiš neko svoje (bolje!) rješenje kako animirati i nagraditi ljude koji misle puniti sadržaj portala, nego samo pljusneš kritiku?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: vijesti o igrama na portalu

Post Postao/la mado »

Jel može ovakva vijest:
Dobra vijest dolazi iz Mayfair Gamesa za sve ljubitelje Catana. Dobro prihvaćena kartaška verzija igre za dva igrača iz prošle godine pod nazivom The Rivals for Catan uskoro dobiva proširenje. Zvat će se The Rivals for Catan: Age of Darkness, a izlazi u Americi 17.11.2011. po cijeni od 15 USD. Proširenje će obogatiti osnovnu igru sa tri tematska seta od po 30 karata. Tema prvog seta je religija, a igrači koriste crkve i hramove u svoju korist. Drugi set se vrti oko trgovanja, kopnenog i pomorskog. Treći set uvodi dvorce, zidine, heroje i barbare u igru.

original http://boardgamegeek.com/blogpost/4949/ ... for-memoir

• Mayfair Games has verified the forthcoming release of The Rivals for Catan: Age of Darkness, a 90-card expansion for The Rivals for Catan that breaks down into three 30-card theme sets. Age of Darkness retails for $15 and has a November 17, 2011 release date in the U.S.

dodatni izvor:
http://boardgamegeek.com/boardgameexpan ... f-darkness
http://www.gamesalute.com/?p=19842
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: vijesti o igrama na portalu

Post Postao/la grof »

Može! :)

Ali ne treba ovaj dio teksta na engleskom, na kraju. Dovoljna je samo poveznica na original ;)
Slobodno to već postavi na portal.

Naslove vijesti uvijek piši kao izdavač:tema
Dakle u ovom slučaju:

Mayfair Games: The Rivals for Catan
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Boros
Reactions:
Postovi: 144
Pridružen/a: 07 ruj 2010, 20:18
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: vijesti o igrama na portalu

Post Postao/la Boros »

grof je napisao/la:
Boros je napisao/la:Koji predivni sistem, boduje se za nešto što je netko drugi uložio truda da sakupi i napiše, a netko će samo prepisati. Kakvi bodovi za nešto što već postoji na drugim stranicama?!
Ne razumijem. Zašto uvijek samo kritika od nekih članova? Zašto smo uvijek tako negativni? :(

Zašto ne ponudiš neko svoje (bolje!) rješenje kako animirati i nagraditi ljude koji misle puniti sadržaj portala, nego samo pljusneš kritiku?
Ovo nije bila kritika! Upozorio sam samo na način na koji ti "nagrađuješ" suradnike. Znači prepisati tekst koji je svima dostupan je tebi isto što i napisati vijest? Ja razumijem da je igranje.org jedan mali portal, ali ako nemože sam nešto napraviti originalno onda barem nemojte ni "krasti" od drugih. Barem ti stalno pišeš kako želiš da sve na portalu i forumu bude originalno (koristiš legalne programe), pa zašto onda ne stupiš u kontakt sa većim izdavačima ili dizajnerima da ti dostavljaju neke promo materijale kako dostavljaju i drugima. Nećeš od njih žicati igre već samo obavijesti o igrama koje izlaze ili neke druge vijesti koje imaju. Objasni im u mail-u da si pokrenuo prvi ovakav portal u Hrvatskoj, da si vezan za jedinu trgovinu koja u ovoj zemlji prodaje društvene igre.
Uostalom ako si već ovako nešto pokrenuo onda budi spreman i primiti kritiku.
Ja ne radim za portal, niti namjeravam, ali zar to ne znači da nesmijem reći ako smatram da nešto nije u redu? To kako ti odgovaraš je tipično hrvatski odgovor: "Ajd ti napravi bolje ako znaš!" Opet ponavljam ja ne želim pisati ni vijesti ni recenzije, ali ne vidim razloga zašto ljudi nesmiju iste prokomentirati. Nisam rekao ništa uvredljivo u svom komentaru. Forumi postoje da bi ljudi izrazili svoja mišljenja dokle god su isti pristojni i ne vrijeđaju nikoga. Barem je to moje mišljenje. Suzdržavao sam se od komentiranja nekih recenzija koje su objavljene na ovim stranicama i dalje ću se suzdržati i neću komentirati baš zbog komentara poput tvojega. Želim ti samo reći da ako si pokrenuo ovako nešto onda probaj držati i kvalitetu, ili onda pusti da npr.za istu igru može postojati nekoliko gledišta (recenzija), jer bi netko vjerojatno napisao i drugačije viđenje iste.
No dosta i previše sam se raspisao.
Ubuduće neću više ništa komentirati. Obećajem! Časna pionirska! :|
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: vijesti o igrama na portalu

Post Postao/la grof »

Ma gle, kada post započinješ sa cinizmom tipa "Koji predivan sistem..." ne možeš očekivati da će sugovornik biti blagonaklon ;) Da si odmah želio dati neki konstruktivan savjet (koji si sada i dao :) ) onda bi ga dao odmah, a ne tek nakon mog odgovora.

Druga stvar su prenosi vijesti. Na Linux portalu (koji prenosi vijesti iz otvorenog softvera) uvijek smo prenašali vijesti sa drugih izvora uz obaveznu naznaku linka izvora. To je jedno pravilo koje se poštuje. Dakle, prenesi vijest uz naznaku izvora.

Dapače, ideja ti uopće nije loša i mislim da ću takvo što pokrenuti, pa tko želi dati kakvu informaciju portalu, nadam se da će je i dati (poslati).

Nema potrebe za vrijeđanjem i grubim riječima.
Što se pak recenzija tiče, da, u nekom trenutku ću vrlo vjerojatno dati mogućnost paralelnih recenzija, no to trebam isprogramirati, a to mi je uz posao i obitelj ipak malo zahtjevno.
S druge strane, kako materijala još nedostaje mislim da to nije trenutni prioritet ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: vijesti o igrama na portalu

Post Postao/la grof »

BTW, bojim se da će većina izdavača i tako na takav e-mail odgovoriti generički, da sve vijesti i tako postoje na njihovim stranicama, te da i služe za informiranje javnosti.

Druga je stvar neke ekskluzive u vijestima, ali iskontaktirati ću ih, pa što bude - bude. Do tada ne vidim ama baš ništa loše u tome da se vijesti sa stranica izdavača prevode i ovdje objavljuju (pa zato ih valjda i stavljaju na svoje stranice kako bi svi bili upoznati s novostima ;) )
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: vijesti o igrama na portalu

Post Postao/la grof »

Dodao sam pod Media logoe čestih izdavača, pa kada pišete vijest od nekog izdavača uz tekst postavite Istaknutu sliku izdavača odabranu iz Media biblioteke.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: vijesti o igrama na portalu

Post Postao/la grof »

Pozdrav aktivnoj (i onoj koja bi to htjela postati) ekipi ovdje. U posljednje vrijeme portal se dosta utromio. Ne piše se uglavnom ništa, osim što vrijedni @buraz i @mado prevode pravila i ubacuju nove igre u bazu portala (veliko im hvala! :) )

Ono što bih želio (i na čemu ću i sam proraditi) jest prenošenje važnijih vijesti iz svijeta stolnih igara koje bi trebale interesirati našu populaciju.

Predlažem prenošenje slijedećih vijesti:

Vijesti o novim igrama izdavača, jednostavno prateći na nekoj dnevnoj/tjednoj bazi novosti na stranicama slijedećih izdavača (sami predložite još neke, koje sam eventualno izostavio): te vijesti iz svjetskih grupacija za dodjelu nagrada na igrama (nominacije i pobjednike): Evo, materijala ko pljeve, samo treba malo pratiti i ono što procijenite interesantnim i našem čovjeku - prenesite.
Predlažem da to budu uglavnom vijesti o novim igrama (manje neki manje bitni događaji, osim naravno - SPIEL Essena :))
Možda takve vijesti pobude veći interes kod ljudi, pa i CM to počne nabavljati...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: vijesti o igrama na portalu

Post Postao/la buraz »

Da, ja sam se ulijenio malo.. u biti me poso stiso, tako da za članke pohvali samo Madoa XD .. ali potrudit ću se bit aktivniji :-/
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: vijesti o igrama na portalu

Post Postao/la grof »

Hoćemo li redovitije pisati o igrama koje upravo izlaze ili su netom izašle iz produkcije gore navedenih izdavača?
Dovoljno je uzeti jednog od gornjih izdavača i pratiti novosti o igrama npr. jednom tjedno ili jednom u dva tjedna.
Te igre koje tek izlaze obično su i na BGG-u već opisane, pa informacija ne nedostaje.
Kako su to vijesti, ne bi trebali ulaziti u neke dubine opisivanja. Uglavnom ono što piše na stranici izdavača prenjeti i na portalu, sa naslovnom slikom igre.
Budem ja složio za Vhino od Z-Man-a, pa ostali mogu također nekaj napisati. Osobno me najmanje interesira Fantasy Flight... ;)
Ako svatko od nas uzme po jednog izdavača, to i nije neki težak posao, jer se igre baš ne izdaju svaki dan, pa čak ni svaki tjedan,a portal će se ipak puniti vijestima o novim igrama, koje će pak možda ponukati i CM da ih nabavi...
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Kutak za autore članaka”