Pisanje članaka na portalu udruge

Ovaj podforum namijenjen je autorima recenzija, opisa i sličnih tekstova o igrama

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Slanje članaka na portal udruge

Svoje članke šaljite nam putem obrasca na naše stranice
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Pisanje članaka na portalu udruge

Post Postao/la grof »

Ovaj podforum namijenjen je svima koji žele doprinjeti sadržajuna Igranje.org portalu pišući svoje recenzije i opise igara prema standardu koji smo postavili na portalu i putem portalnog sustava.

Za uzvrat svi autori skupljaju bodove i kada se skupi dovoljan broj bodova ostvaruje se 30% jednokratni popust u CM trgovini do iznosa od 1000 kuna. Nakon toga moguće je krenuti u novo osvajanje popusta putem ponovnog skupljanaj bodova kroz članke.

Članci, naravno ne smiju biti prevedeni tuđi članci, nego moraju biti originalni uradci autora.

Kako se ne bi dešavalo da više osoba piše u isto vrijeme članak o istoj igri, predlažem da svatko otvori temu na svoje ime ili nick i napiše koje igre misli obrađivati (ili da kao temu napiše igre koje misli obrađivati, ne znam što bi bilo bolje?). Tako će ostali znati tko što misli raditi.

Svi detalji i propagacije biti će ovdje objavljene u dogledno vrijeme...

Otvoreni smo za sva pitanja, prijedloge i sl.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la buraz »

Znači za jedan popust se može nakupovati igara za 1000kn, a platiti ih 700? Super :)

Kaj se tiče tema za recenzije, privlačnije mi izgleda da svatko otvori temu sa svojim imenom i u njoj napiše kaj misli recenzirati, iako tako bi se moglo desiti da netko ne vidi nečiju namjeru jer nije otvorio njegovu temu :? .. Ni druga ideja nije loša, ali mogla bi se vremenom stvoriti gužva tema u podforumu.

Možda samo jedna tema u kojoj se najavljuju recenzije, i onda iste se moraju dovršiti u nekom doglednom roku (2 tjedna) ?

Ali mislim da nas ne bude bilo 500 kaj pišemo recenzije, pa će to funkcionirati na koji bilo način :mrgreen:
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la grof »

buraz je napisao/la:Znači za jedan popust se može nakupovati igara za 1000kn, a platiti ih 700? Super :)
Da, upravo tako! :)
Kaj se tiče tema za recenzije, privlačnije mi izgleda da svatko otvori temu sa svojim imenom i u njoj napiše kaj misli recenzirati, iako tako bi se moglo desiti da netko ne vidi nečiju namjeru jer nije otvorio njegovu temu :? .. Ni druga ideja nije loša, ali mogla bi se vremenom stvoriti gužva tema u podforumu.

Možda samo jedna tema u kojoj se najavljuju recenzije, i onda iste se moraju dovršiti u nekom doglednom roku (2 tjedna) ?

Ali mislim da nas ne bude bilo 500 kaj pišemo recenzije, pa će to funkcionirati na koji bilo način :mrgreen:
Na Linux portalu imamo takav podforum za članke i teme idu po naslovu članka, te se tamo sve prvo objavi, i onda ide na portal. Isto nema mnogo njih koji pišu i to dobro funkcionira.

Mislim da bi jedna tema vremenom napravila nered. Ovako, ako bi išle teme po imenima igara (ime teme može biti i više igara odjednom), kada je autor gotov, tema se zaključa i ide se dalje...

Bumo vidli kad krenemo.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la buraz »

u biti nije loša ideja uopće: tako bi i drugi autori mogli dati kakakav konstruktivni komentar na recenziju prije objavljivanja na stranici..
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la grof »

buraz je napisao/la:u biti nije loša ideja uopće: tako bi i drugi autori mogli dati kakakav konstruktivni komentar na recenziju prije objavljivanja na stranici..
Upravo tako! :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la grof »

Evo, ja sam napisao što pripremam u dogledno vrijeme od članaka.
Ipak sam stavio kao temu ime, a ne igre, jer mi ne stanu sve igre u naslov teme. Tako, idemo probati po imenu, a vjerujem da će svi autori pratiti što srugi pripremaju, pa ako netko i ima nešto gotovo, lagano to napiše u temi i eventualno preuzme neku igru na sebe.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la grof »

Jedino mi ostaje pitanje kako slati fotke.

Kako ću ih i tako morati dodatno pregledati, glupo je da zatrpavaju server gdje se vrti Igranje.org jer tamo baš i nema previše mjesta za velike fotke.

Ostaju mi rješenja kao što su Picasa ili Dropbox.

Kaj je vama draže? (ili nešto treće?)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la buraz »

Picasu imam, pa mogu tam stavljat. Dropbox nemam pojma kaj je.
slika
Dibbler
Reactions:
Postovi: 32
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:09
Lokacija: Split
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la Dibbler »

Evo i ja se mislim doprinijeti koji opis/recenziju u dogledno vrijeme (IMHO, već imam osnovu solidnog opisa za Chaos in the Old World - mislim na ono što sam postao lovvri) pa me zanima nešto...

Jel nužno uključit slike igara u opis/recenziju? Pitam jerbo ne posjedujem digitalac (posudba dolazi u obzir, no opet...), a kamera na mobitelu mi je kriminalno loša (1.3 Mpix).
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la grof »

Dibbler je napisao/la: Jel nužno uključit slike igara u opis/recenziju? Pitam jerbo ne posjedujem digitalac (posudba dolazi u obzir, no opet...), a kamera na mobitelu mi je kriminalno loša (1.3 Mpix).
Slike nam nedvojbeno trebaju. Preokrenuh internet, BGG i FFG stranice za kakvom reprezentativnom slikom koja nam treba za opis i ne nađoh ništa što bi bilo u skladu sa portalom. :(

Za recenziju se lako uzme pokoja slikica sa BGG-a (figurice, kocke i sl. i fotka sa sessiona).
Ništa, ti napiši članke (opis, recenzija), već koje želiš. Pošalji mi tvoje podatke na PM (Ime, prezime i e-mail) kako bih te dodao na portal kao autora. Ako uspiješ posuditi digitalac i poslikati prema naputcima iz teme o pisanju opisa super, ak ne onda bumo nekaj izkemijali ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Kutak za autore članaka”