Pisanje članaka na portalu udruge

Ovaj podforum namijenjen je autorima recenzija, opisa i sličnih tekstova o igrama

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Slanje članaka na portal udruge

Svoje članke šaljite nam putem obrasca na naše stranice
Avatar
Tenkazu
Reactions:
Postovi: 139
Pridružen/a: 21 lip 2011, 14:28
Lokacija: Zg
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la Tenkazu »

Nemam ništa protiv računa na igranje.org. Malo mi je nezgodno koristiti Google račun ukoliko je fora kao s YouTube-om da se sve centrira na jedan (glavni) račun. Ako može na bilo koji i ne moram se odlogiravati s jednog na drugi onda može i to.
Hida Kuon, Crab Clan Champion
November 2000 - October 2009
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la grof »

stvar je baš u tome što su i youtube i Picasa kupljeni od strane Googlea i do kraja godine će Google to i tako rebrandirati na sebe i više se neće zvati ni Youtube ni Picasa.

Uglavnom, ako već imate google račun (gmail) onda ne treba ništa raditi, nego će te dobiti pozivnice za pristup novim javnim albumima od Igranje.org portala gdje će te moći uploadati svoje slike i vidjeti SVE slike, ali tuđe nećete moći modificirati.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la buraz »

Gmail imam, tak da nema beda :D
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la grof »

Izgleda da ću morati napraviti jedan Picasa album za sve suradnike, a onda ću fotke seliti u određene albume iz čiste predostrožnosti.
Naime, ako sheram sve albume i kada netko postavi sliku u njega može je jednom i obrisati, a to zbog samog portala ne mogu dopustiti.

Stoga, biti će pravilo - jedan slobodan album za upload i ostali albumi javni za koristiti, ali bez prava upisa i editiranja.

Dobra je stvar što linkovi na slike ostaju isti nakon seljakanja slika u druge albume na Picasi! Tako možete slike i postaviti u članke, a da se to ne mora naknadno više dirati nakon seljenja slika u druge albume.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la grof »

Evo, podijelio sam dosadašnjim suradnicima pozivnice na e-mail za pristup Picasa albumu - Suradnici.
U njega postavljajte svoje slike.

Igranje.org Picasa galerija dostupna je na ovom linku

Potrebno je ući u album Suradnici i poslati slike preko gumbića Dodaj fotografije ili Učitaj

Nakon toga u Wordpressu su dostupne klikajući na ikonicu Picasa albuma, kao na slici:
slika

Zatim se otvara prozor za odabir albuma, a kada kliknete na album ulazite u odabir pojedine slike.
slika

Odaberete sliku klikom i kliknete na Insert. Slika se potom pojavi u članku, te je možete i dodatno sređivati.
I to vam je cijela mudrost.

Ako netko ne može pristupiti Picasi, neka me kontaktira u PM. A ja od danas zatvaram pristup internoj Wordpressovoj galeriji kako se netko ne bi zabunio.

Dakle, od danas pa nadalje vas molim da za slike koristite Picasu.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
_ž_
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 lip 2011, 08:39
Lokacija: Zadar
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 52 puta

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la _ž_ »

grof je napisao/la: Recenzija igre treba obraditi ova poglavlja:
  • Uvodni tekst koji se prikazuje na glavnoj stranici portala
  • poglavlje o priboru igre (kvaliteta, dojam i sl.) tu treba opisati i pravila...
  • poglavlje o tijeku i dojmu same igre


Dakle, ja imam par pitanja.

Sviđa mi se ideja recenziranja igara, volim ih pisati, već sam to i radio. Međutim, recencije volim doživjeti kao vrlo osoban (ali istodobro kritičan, i donekle objektivan) pogled i doživljaj igre. Nisam ljubitelj onih recenzija u koje se često uglavnom slode na opise pravila, makar razumijem da su nekad potrebna. Također, nisam ljubitelj ni opisa kvalitete materijala i pribora. To me, u principu, kod igre ne zanima.
Tako bi moje recenzije bile pomalo izvan ovdje zadanih okvira. Pa me zanima koliko je to (ili nije) prihvatljivo.


Drugo moje pitanje je donekle povezano uz prvo. Zanima me je li u redu imati više recenzija iste igre? Uzmemo li u obzir subjektivnog kritičara i različite doživljaje igre, možda bi bilo zgodno vidjeti više recenzija istog naslova. Dapače, mnoge stvari o kojima bih rado pisao vidim da su već obrađene.
baba
Reactions:
Postovi: 106
Pridružen/a: 23 kol 2011, 11:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la baba »

Pa evo moja Hulk recenzija je objavljena a nije baš "ukalupljena".. :P

I ak mogu komentar na "više recenzija jednog naslova", moglo bi postati konfuzno barem dok god sajt ima ovaj "blogerski" look. Ako se restrukturira na nešto stila BGG gdje svaka igra ima svoj "podsajt" onda bi bilo lijepo čitati različita mišljenja.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la grof »

Ajde da se sada malo objasnim zašto je ovako i što bi se eventualno moglo.
  1. Koncepcija Igranje.org portala nije zamišljena da izgleda kao BGG iz nekoliko razloga:
    • Igranje.org namjenjen je prvenstveno publici koja se sa igrama još nije susrela, a takvih je u HR velika većina. Dakle nešto jednostavno i jezgrovito. Početnik koji nabasa na BGG bojim se da će ostati zbunjen.
    • Bitnije od prvog. Kada smo počeli raditi portal htjeli smo da bude jednostavan i da se što prije i lakše postavi. Nemoram naglašavati kako osobno nemam ni vremena ni volje, a ni znanja pisati vlastiti CMS za takvo što. Wordpress je odabran kao odlična FOSS web aplikacija koja je i vrlo prijateljska za ljude koji nisu IT struke niti znanja, a žele pisati članke. Do sada se nitko u HR nije dosjetio niti odvojio toliko svojeg slobodnog vremena da učini nešto bar nallik ovom portalu, stoga mislim da je i ovo dobar korak naprijed
    • Prebacivanje portala na neki drugi engine meni nije u planu. Ako netko ima toliko volje, želje i vremena napisati svoj portalni CMS nalik BGG ili nešto svoje - slobodno, no mislim da si to baš nitko ne može priuštiti bez neke novčane satisfakcije ;) Osobno sam izuzetno mnogo energije i volje utukao u ovakav Igranje.org da bi sada opet nešto drastično mijenjao.
  2. A sada ono bitno: U početku sam zamišljao pisanje recenzija u nekom određenom stilu, no takvo što ljude može samo kočiti u njihovoj kreativnosti, pa ove moje preporuke shvatite slobodno. Pišite recenzije kako mislite da bi trebale izgledati.
  3. Za sada mislim da je, opet zbog podizanja kulture igranja u nas trenutno prioritet napuniti portal sa što više raznolikog sadržaja. O pisanju višestrukih recenzija sam razmišljao i bilo bi to dobro uvesti. Kako, još ne znam ni sam, ali ako da, onda sigurno kao customizaciju unutar postojećeg WP-a.
    Zbog jednostrukih recenzija sam i savjetovao da se u igri opišu i materijal izrade i sama igra, jer osobno doživljam igru i dok je otvaram prvi puta i dok čitam pravila i dok je igram. Za mene je recimo, sve to poseban doživljaj. :)
Eto, to je u kratkim crtama - to!
Sve moje pobude za podizanjem portala nisu zato jer sam ja Geek u društvenim igrama (još ih mnogo trebam odigrati i još mnogo puta ih trebam odigrati da bih se time mogao dičiti), a Geekovima sadržaj na Igranje.orgu ne znači toliko koliko onima kojima sam portal i namijenio - početnicima.

Nadam se da me sada nećete mrziti. Ja samo jako volim društvene igre, volim ih igrati i ŽAO mi je gledati ljude koji troše svoje vrijeme bez veze i djecu koja bi se mogla kvalitetnije družiti uz ove igre. To hrvatsko neigranje nas je (moja draga supruga je dala ideju) potaknulo da nešto učinimo i potaknemo obične ljude da se više počnu igrati :).
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la grof »

Što nam je u zadnje vrijeme pao entuzijazam?
Nešto se slabo piše, a igara ima ko blata :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na Igranje.org

Post Postao/la buraz »

mene malo uklještio poso, pa slobodno vrijeme radije koristim za igranje .. :geek:
ajd oprobam taj arkham dovršit drugi tjedan :?
slika
Odgovori

Natrag na “Kutak za autore članaka”