Pisanje članaka na portalu udruge

Ovaj podforum namijenjen je autorima recenzija, opisa i sličnih tekstova o igrama

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Slanje članaka na portal udruge

Svoje članke šaljite nam putem obrasca na naše stranice
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na portalu udruge

Post Postao/la grof »

tempirano za sutra u jutro
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na portalu udruge

Post Postao/la grof »

Stara tema i stari problem, pa me zanima ima li šanse da se to promjeni.

Naime, vidim da jedan dio vas svoje mini blogove s igranja piše ovdje na forumu čime su ti tekstovi (šteta) ograničani za čitanje relativno uskoj zajednici forumaša.
Intencija udruge je da se kvalitetni i interesantni članci o igrama i igranju čitaju što je šire moguće, te bih volio kada bi autore članaka na neki način motivirao da ih ne pišu na forumu nego na portalu.

S time u vezi imam neke ideje, pa me zanima koliko bi vam to značilo pri objavi članaka:
  • Pretpostavljam da dio problema leži u činjenici kako se ljudima ne da logirati u naš Wordpress sustav i još k tome slike slati na neke čudne i pomalo komplicirane načine. Tu bih doskočio na način kako je to doskočeno na SEZAM stranicama putem obične forme za predaju članaka bez potrebe za logiranjem u WP. Sve svoje ftoke slali bi kao i na forumu putem postimages.org ili imgbb besplatnog sustava za fotke, a mi bi ih onda vremenom prebacili na sigurnije mjesto.
  • Za one koji bi htjeli pisati recenzije možemo omogućiti besplatne posudbe tih igara iz MC-a (bez potrebe za članstvom, ali evidentiranjem vas kao osoba u naš sustav zbog praćenja posudbi)
  • Tekstovi koji bi bili prihvaćeni s naše strane bili bi objavljeni na portalu, te proslijeđeni na Facebook i ostale kanale i na taj način bi bili vidljiviji i čitaniji
  • Svaki autor mogao bi imati svoj naziv bloga po kojem bi se pratio i na taj način možda stjecao vlastitu publiku koja bi ga čitala, neovisno o ovom forumu
Otvoreni smo i za vaše prijedloge po pitanju motivacija da članke objavljujete na portalu, a sve u želji i nastojanju da nam portal postane čitaniji i svježiji po pitanju članaka svih vrsta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 3):
ValsimmadoShich
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na portalu udruge

Post Postao/la Valsim »

Može. Ja drage volje preselim naše dogodovštine na portal :thumbs .
Razmišljao sam o tome već unatrag godinu i pol al nisam htio ispasti da se namećem i štopam preglednost stranice.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na portalu udruge

Post Postao/la grof »

Valsim je napisao/la: 14 pro 2020, 10:16 Može. Ja drage volje preselim naše dogodovštine na portal :thumbs .
Razmišljao sam o tome već unatrag godinu i pol al nisam htio ispasti da se namećem i štopam preglednost stranice.
Ma ne štopaš. Ja bih samo malo doradio neke stvari onda. Npr dodao bih izborni Blogovi gdje bi se lakše pristupalo blogovima i dodao novu kategoriju Blog za blogove, a kako bi bili izdvojeni i bolje uočljivi. Ti @Valsim svoje tekstove već možeš seliti jer imaš account na WP-u, pa ti ne bi trebao biti problem.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Valsim
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na portalu udruge

Post Postao/la mado »

:thumbs definitivno mislim da bi bilo pametno blogove izvojiti u zasebne tekstove na postalu. Kada su unutar teme Što ste zadnje igrali ili neke druge teme sa desetinama stranica, takav dug tekst se brzo izgubi.
Al bu trebala postojati veza na forum da se može komentirati, raspravljati.

A davno smo imali na glavnoj stranici portala listu 5 zadnje aktivnih tema na forumu. Mislim da bi i to trebalo vratiti, jer bi se na glavnoj stranici portala jasno vidjela aktivnost najaktivnijeg dijela cijelog portala. Možda nešto kao što ima Bug i drugi portali, 5-10 zadnje komentiranih tema i najcitanije ili najaktivnije teme zadnjih 7 dana.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
sadistiko
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na portalu udruge

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la: 14 pro 2020, 10:33 A davno smo imali na glavnoj stranici portala listu 5 zadnje aktivnih tema na forumu. Mislim da bi i to trebalo vratiti, jer bi se na glavnoj stranici portala jasno vidjela aktivnost najaktivnijeg dijela cijelog portala. Možda nešto kao što ima Bug i drugi portali, 5-10 zadnje komentiranih tema i najcitanije ili najaktivnije teme zadnjih 7 dana.
Upravo sam to vratio jučer na portal. Prikazuje 10 najnovijih postova s foruma. Jedino što su to uglavnom oglasi. Možda bih trebao isključiti oglase iz tog pregleda?
Imaš widget dolje ispod linkova na fejs i discord. Možda bih trebao smanjiti na 5 zadnjih, bez oglasa i dignuti odmah ispod MC kalendara?
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
mado
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na portalu udruge

Post Postao/la mado »

slika

E odlično. Ja ne bi micao oglase van. To je jako aktivan dio foruma, zašto ne bi dobio dodatnu reklamu. Ima 2-5 nova oglasa dnevno zadnjih 7 dana. Nije to tako strašno da zakrči listu.
Jedino mislim da nisu postavke dobre. Vidi se na screenshotu gore da se više puta ponavlja ista tema, Grupna narudžba sa Igraj.si.
Trebala bi biti samo 1x, tj samo zadnji post te teme.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na portalu udruge

Post Postao/la grof »

Da, sada vidim da iz teme uzima kronološki zadnje postove, a na samo zadnji iz pojedine teme. To je do RSS feeda od foruma. Budem vidio mogu li to tamo negdje podesiti da uzima samo zadnji post, a ne više njih
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Pisanje članaka na portalu udruge

Post Postao/la Stips »

Super ideja!

Glede oglasa, čini mi se kako oni uspješno promoviraju sami sebe i da ih ne treba dodatno promovirati.
Pače rekao bih kako je čitav forum prije svega oglasnik uz nešto malo kulture (a ne obrnuto) pa ako mislite što promovirati možda ima više smisla usmjeriti se baš na kulturu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post (ukupno 3):
grofShichBojan1983
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Pisanje članaka na portalu udruge

Post Postao/la grof »

@mado evo izgleda da sam na koncu uspio s tim feedom. Sada prikazuje samo aktivne teme i bez malih oglasa. Odmah djeluje ozbiljnije :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
mado
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Kutak za autore članaka”