Tražim društvo Zagreb-zapad ili Zagreb-centar

Trebate ili dajete društvo i/ili prostor za igranje
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Tražim društvo Zagreb-zapad ili Zagreb-centar

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ja da se javim za Arkham, ekipa s kojom već imam dogovoreno za 18.5. nije baš oduševljena idejom da ih ubijem AH-om, a s obzirom da sam njima obećao ranije, ne mogu ih pustiti da izvise. Tako da ako se ne ljutiš, povukao bih se iz AH-a za 18.5... ALI...
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Tražim društvo Zagreb-zapad ili Zagreb-centar

Post Postao/la vedran87 »

Gloomhaven update:

U petak 10.5. smo se našli @sismis i ja i krenuli slagat prvu Gloomhaven misiju, pridružio nam se i @miki0102 i Denis. Trebalo nam je dobrih 4 sata da završimo jednu tamnicu, al nismo imali pojma ni klase ni karte ni ništa. Jedino sam pravila pročitao ali ih ima 40-50 stranica tak da sam trebao listat non stop....

Što se dojma tiče meni je igra super, mislim da je i ostalima.

Predlažem sljedeći termin ovaj ili sljedeći petak, pa tko želi / može nek se javi.

Igra podržava više partija koji paralelno istražuju svijet, također moguće je likove insertati i vaditi iz partija van nema nikakvih problema s tim. Jedino je ograničenje max 4 igrača odjednom.


Dugoročno još uvijek tražim i preferiram ljude sa zapadnog djela Zagreba tako da što manje se vremena troši na put i da što više možemo igrati. Prednost onima koji mogu konzistentno dolazit u termin jednom tjedno ili jednom u dva tjedna. Mogu ponuditi prostor kod sebe da igramo.

Dok se to ne ostvari i uhoda vjerojatno ću igrat u Meeple's Corneru kad god nađem zainteresirane.
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Tražim društvo Zagreb-zapad ili Zagreb-centar

Post Postao/la vedran87 »

Arkham Horror (2nd edition ) update:

Ništa još odigrano, voljan sam pokazat ko god ima dovoljnu dozu mazohisma.

Za sad je @CrazyBunnyGuy jedini zainteresirani koji konzistentno komunicira.

@CrazyBunnyGuy Jel ti paše onda ovu nedjelju da donesem i pokažem? Jel imaš već kakvih dogovora ili je jedini uvjet to da smo kod ulaza negdje da moš naplaćivat ulaz itd?


Bilo je još interesa no za sad nema odaziva na PM.

Ukoliko još netko želi nek prati tu ako se dogovorimo za nedjelju nek se slobodno pridruži ili dođe bacit pogled.

Lp,
Vedran
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Tražim društvo Zagreb-zapad ili Zagreb-centar

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Pozdrav. Jedini uvjet je da smo za prvim stolom i da ti je u redu prekidati sve svako malo dok obavljam svoje primarne dužnosti :D
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Tražim društvo Zagreb-zapad ili Zagreb-centar

Post Postao/la vedran87 »

Gloomhaven update:

Igram laganini sa razno raznim ljudima, tko god je zainteresiran je dobrodošao.

Trenutno su aktualna dva termina:

U petak od 3 do 6, tu stane jedan dungeon onako laganini.
U subotu od 5 do 10, tu stanu dva dungeona isto laganini.


Igra je tek načeta, s tri različite grupe sam odigrao prvu i drugu misiju sa zadovoljstvom sam imao priliku iskusiti da je svaki puta sve bilo totalno drugačije i različito su se borbe razvijale ovisno o tome kako su se okretale kartice i koje su bile kombinacije likova. Također mi je jako zanimljivo vidjeti kako drugačiji ljudi vide igru i razmišljaju i imaju različite preference o tome što bi trebalo napraviti.


Do sad je igru probalo sveukupno mislim 6 ljudi i svi kažu da im je igra super da su mehanizmi jako dobro osmišljeni i zanimljivi. S time da je prva igra bila u četvero a sve ostale u dvoje.

Tako da jedine realne prepreke su ili teškoće oko pronalaska zajedničkog termina i time commitment općenito.

Također iako je igra dobra nisu svi takvi da bi im prečesto odgovaralo tako nešto igrati i to je isto ok.

Tako da sa svim tim rečenim ako ima zainteresiranih javite se tu na forumu tako da:
1. Znam da dolazite pa da vas pričekamo prije nego počnemo.
2. Mogu javiti ukoliko se termin neki otkaže ( pogotovo ovaj od 3 do 6 u petak jer je u to vrijeme igraonica inače zatvorena pa ćete poljubit vrata )

Ako bi bili zainteresirani ne bi ko ja mazohist ponavljali scenarije nego bi uvijek igrali neki novi ( osim ako baš želite ).

Što se tiče likova i progressa također postoje dvije opcije:
1. Možete se pridružiti kao treći lik u jedan od već postojećih partija ( to bi bio slučaj ako dođete u neki od gore navedenih termina )
2. Odigrati prvi ili prvi i drugi scenarij samnom u subotu između 5 i 10 ili u petak između 6 i 11.




Napomena za hause rule:
S time da pazimo da nagrade za izvršavanje scenarija koje su očito globalne se prilikom odigravanje jedne te iste tamnice više nego jednom ne aktiviraju nakon prvog puta. Npr prosperity svijeta itd. To je u skladu s casual rerunom varijante dungeona.

Neke nagrade kao što je naprimjer 10 golda dopuštam jednom po liku i isto ću napraviti za bilo što što malo pogura lika unaprijed.
To nije u skladu 100 posto sa casual rerurnom varijante dungeona no ne vidim nikakvo zlo da novi lik dobije 10 golda i sličnu nagradu za dungeon iako ju je već dobio netko drugi. Samo malo smanji potreban grind što je po meni dobrodošlo.






Za sva druga pitanja javiti se u PM.

Mislim da je igra fenomenalna i trenutno sam u fazi da bih rado svoje znanje igre i učenje iste podijelio s onima koji su zainteresirani i trenutno i imam vremena za takvo što.

No imajte na umu da je kompleksna i da dugo traje i da je pomalo grindi tako da ako niste D&D kind of person da vam je beskonačno lutanje po tamnicama skupljanje zlata i iskustva i polako napredovanje thing onda možda bolje ne.


Čujemo se vidimo se! :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru vedran87 za post (ukupno 3):
miki0102sismissadistiko
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Tražim društvo Zagreb-zapad ili Zagreb-centar

Post Postao/la vedran87 »

Gloomhaven update

Evo slao mi netko private message prije 3 tjedna da pita što je bilo s Gloomhavenom jer je vidio ovaj topic, a ja sam nekako prestao pratiti forum otkad volontiram uglavnom sam na discordu.

Pa eto ako netko još slučajno naleti.

Dvojica s kojima sam igrao u prvih par navrata su malo jače zagrizli za igru pa smo igrali... igrali i još malo igrali. Ponekad dvojica od nas trojice neki side quest. Ponekad nam se netko pridružio pa nas je bilo četvero, ali uglavnom smo igrali u troje.

Long story short. Nekoliko mjeseci kasnije i odigranih negdje između 50 i 70 različitih scenarija u jedno 25-35 sesija ( brojke odokativne mogle bit mrvicu off :zvizdi ), konačno je pao i zadnji boss i gotovi smo sa glavnim story-lajnom.

Ono što nam je ostalo su još neki side questovi, scenariji i ogranci priče koje nismo vidjeli zbog odluka koje smo donosili. Plan nam je to polako još čistiti kad i ako nam se bude dalo. Ima tu još stvar ili dvije koje neću specificirati zbog spoilera, al sitnice uglavnom.

Što reći brojke govore za sebe, nama je igra fenomenalna. Ima tu nekih stvari tipa puno admina, različite klase su samo ne balansirane, neke su full jače od drugih, neki scenariji su overtunirati do bola, a neki itemi hilariously op. No kombinacija ima mali milijun, a igra se lako balansira tako da se mijenja tezina... jedan item smo si zabranili :D. Mi smo kako smo bolje kužili igru dizali težinu i na kraju igrali na najtežoj mogućoj.

Kaj se tiče vrijednosti što igra nudi za lovu koju košta vjerojatno jedna od top best buyeva sigurno. Kad je kupiš je skuplja 2-3 puta od većine ostalih... al ak je odigraš cijelu jedna od povoljnijih koja postoji.

Kaj se gameplaya i mogućnosti tiče... pravi raj.

Kaj se trajanja sesija i vremena koje se provede u pripremi i praćenju svega tiče je definitivno najslabija točka, ali nakon nekog vremena nam je sjelo pa je i prestalo smetati.

Totalna preporuka svakome ko ima vremena i ekipu koja bi se posvetila, a voli takav tip i stil igara.

Čak smo zaključili da je igra i relativno nezagađena legacy aspektima i da bi se mogla relativno bezbolno igrati ispočetka i već smo par puta pričali kak bi mogli ponovno, ovaj puta kao bad guys :D.


Ukoliko ima netko da želi probati naučiti igru, ali mu je to much kupiti novu samo da proba, nema ekipu i slično javite se, možemo odigrati uvodan scenarij, dva ili tri, pokažem naučim ;).
Ovi su korisnici zahvalili autoru vedran87 za post (ukupno 3):
DalegardValsimShich
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
Catlover8881
Reactions:
Postovi: 0
Pridružen/a: 01 ruj 2020, 13:36
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Tražim društvo Zagreb-zapad ili Zagreb-centar

Post Postao/la Catlover8881 »

Bok ekipa,
Trazim ljude za igranje u Zagrebu. Vidim da ste se vi ovdje spojili pa reko ako vam treba netko da se prikljuci, to bi bilo super. Prvi put sam na ovoj stranici pa ne znam kako tocno funkcionira i dali se mogu slati privatne poruke. Ne znam gloomhaven ali volim svakojake igrice tako da sam otvorena za sve opcije.
LP
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Tražim društvo Zagreb-zapad ili Zagreb-centar

Post Postao/la grof »

Pozdrav.

Možeš slati i privatne poruke. Savjetujem ti i dolazak u Meeple's Corner i/ili za priključenje na naš Discord server gdje se također dogovaraju raznorazna igranja i okupljanja (uglavnom u Meeple's Corneru)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
LeeLily
Reactions:
Postovi: 3
Pridružen/a: 05 lip 2017, 13:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Tražim društvo Zagreb-zapad ili Zagreb-centar

Post Postao/la LeeLily »

Potpuno zaboravila na ovo, nisam niti vidjela, a baš mi je krivo.

Imam nekih 100+ partija AH, imam sve 2nd editiona, znam 3rd edition igrati, znam Eldritch Horror igrati :)

Popriličan sam fan.
Ako se slučajno još igra, ubrojite i mene :D
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Tražim društvo Zagreb-zapad ili Zagreb-centar

Post Postao/la grof »

LeeLily je napisao/la:Potpuno zaboravila na ovo, nisam niti vidjela, a baš mi je krivo.

Imam nekih 100+ partija AH, imam sve 2nd editiona, znam 3rd edition igrati, znam Eldritch Horror igrati :)

Popriličan sam fan.
Ako se slučajno još igra, ubrojite i mene :D
Pa javi se na Discord ili doleti u Meeples Corner ;)

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Tražim društvo”