vassal wargames

Trebate ili dajete društvo i/ili prostor za igranje
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

vassal wargames

Post Postao/la stoka »

bog ekipa!ako ima ko zainteresiran za igranje preko vassala. metoda igranja je jednostavnija nego šta izgleda...uglavnom, nudim potpunu logističku podršku šta se tiče samog organiziranja igre...
igra se preko maila, svako šalje svoj potez...ne šalje se direktno preko maila, nego sistemom dropbox, dakle minimalno papirologije...nema pressinga šta se tiče odigravanja poteza, ali poželjno je da bude bar jedan dnevno...
igre:
rommel in the desert
julius caesar
a victory lost
hellenes
a house divided
tide at sunrise
axis and allies (isključivo uživo)
twilight struggle (isključivo uživo)
triumph and tragedy (tri igrača)
maria (tri igrača)
angola (četiri igrača)

ima tu još igara kojima pravila znam parcijalno, pa ako neko ima sa većim iskustvom dalo bi se nešto iskombinirati, tipa paths of glory, unconditional surrender, empire of the sun...
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post (ukupno 3):
kibokyStipsdgalesic2000
dgalesic2000
Reactions:
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 lis 2011, 15:57
Lokacija: Zagreb, Podsused
Ima zahvala: 267 puta
 pohvaljen: 73 puta
Kontakt:

Re: vassal wargames

Post Postao/la dgalesic2000 »

Ja sam za :)

Primarno zainteresiran za ove igre sa tvog popisa:
rommel in the desert
julius caesar
triumph and tragedy (tri igrača)
maria (tri igrača), I fridrih ako nas ima 4
te ova 3 odozdola (paths of glory, unconditional surrender, empire of the sun) gdje iskustva imam sa nekoliko partija EoTSa

Tu bi ja još dodao par naslova koje imam doma: For the People, Washington's War. Rado bi još i kakav COIN ako bi nas bilo 4 (Fire in the Lake, Liberty, Falling Sky)

A ako nas se skupi 6 za Here I Stand ili Virgin Queen; veselje :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dgalesic2000 za post (ukupno 2):
Stipsstoka
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: vassal wargames

Post Postao/la Stips »

Mene zanimaju Caucasus Campaign i Ukraine 43, a bome ima i Successors 3rd ed pa bih i to volio zaigrati u nekom trenu. Ej, i Rebel Raiders of the High Seas. Ma ima svega, neću nabrajati. Znam nekaj malo Vassala, evo upravo igram nekaj sa stokom, ako tko traži društvo i ja sam tu...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post (ukupno 2):
stokadgalesic2000
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: vassal wargames

Post Postao/la Stips »

I naravno, igre koje ste nabrojali vas dva. Ja sam samo dodao svojih nekoliko zanimanja ekstra :) @dgalesic2000 ove neke igre koje navodiš imam ja 'papirnate', ako hoćeš javi mi se za neki dogovor.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: vassal wargames

Post Postao/la stoka »

dgalesic2000, ima tu onda dosta štofa...a i stipsa je upoznat mislim sa triumph and tragedy i maria, tako da i to potencijalno u više igrača...
oćemo onda jednu laganu rommel in the desert za početak?pošalji mi na pm mail s kojim si otvorio account na dropbox.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: vassal wargames

Post Postao/la Stips »

tako je, s tim da t&t sam igrao (nažalost samo dvaput) a mariu sam smao pročitao rulebook. Al ono, igra je elegantna, nije zaje* radi zakukuljenih pravila nego radi dubioza na mapi i u glavi - što se mene tiče možemo ju započeti već sutra prekosutra...

S tim, dajte mi recite kako bi igrali bitke? Znate da se baca karta po karta - to bi sa logovima moglo biti skroz nepraktično. Možda taj dio u chatu ili nekak telefonom?


Ove dogovore za u dvoje, tu vam se neću ubacivati, stokin je thread to se vi dogovorite.

Ako/kad stoka popuni raspored, rado budem plan B nekome za dva igrača :)
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: vassal wargames

Post Postao/la stoka »

da, vidio sam da igraju dosta ljudi i mariu i triumph, ali nisam provjeravao da li je to uživo il pbem. i diplomatska faza u triumph and tragedy je spora preko maila. probat ću istražit kako to ide.
dgalesic2000
Reactions:
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 lis 2011, 15:57
Lokacija: Zagreb, Podsused
Ima zahvala: 267 puta
 pohvaljen: 73 puta
Kontakt:

Re: vassal wargames

Post Postao/la dgalesic2000 »

ok, šaljem obojici mailove za dogovore za 1:1. A bilo bi super da složimo T&T ili Mariu za 3
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: vassal wargames

Post Postao/la stoka »

kaže ovaj britanac s kojim igram avl da mu je triumph and tragedy pbem bilo mučno iskustvo. šta se mene tiče, moguće je i uživo
preko skypa ako bi mogli usuglasit datum...
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: vassal wargames

Post Postao/la Stips »

Rekao bih kako igre gdje se bitke (i slična nadmetanja) rješavaju iteriranjem kroz igo-ugo moraju uživo ili baš doslovno uživo ili igranjem live preko skypa i vassala. Još nisam probao kak to ide preko vassala ali može, zašto ne...

Jer kaj: ako bi u Juliju Cezaru bilo u prosječnoj bici recimo 12 iteracija (2 igrača*3 kruga*2 reda inicijative), a maksimalno 28 iteraciju ((2 igrača*4 kruga*4 reda inicijative) - 4 jer u 4. krugu attacker automatski bježi u svim redovima inicijative), i ako bi bilo prosječno 2-3 takve bitke po godini (30 iteracija) onda bi u igri bilo 150 logova (sve iteracije u svih 5 godina) samo bitaka. 150 logova samo bitaka! Pa to mi se čini neigrivo za pbem. Dok se to uživo obavi za sat do dva...

Dok igre koje imaju crt ili tako samo jednu akciju koja odlučuje 'što se dogodilo' mi se čine skroz ok. Za Victory Lost i N20 Waterloo znam da idu kao podmazane...
Odgovori

Natrag na “Tražim društvo”