Diplomacy online

Trebate ili dajete društvo i/ili prostor za igranje
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la sadistiko »

haha, ne brini potrudit ćemo se samo radi tebe da se ne sramotiš ;-)

BTW, pala mi je zamisao koja baš nije tako laka za odraditi, da na kraju igre složimo neke zanimljive poruke koje su bile odlučile tijek rata ili su bile pisane u duhu tog vremena. Dakle, trebali bi svatko od nas dat jednom od nas koji bi to sve nabacao u jedan post pa da ostali, a i mi možemo vidjeti što se to događalo iza kulisa :-)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la kockica »

Oh ja sam svakako mislio dati opis kako je italija obnovila rimsko carstvo. Definitivno racunaj na mene.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la sadistiko »

Mislim da bi čitateljima, a i nama bilo zanimljivo da se takav tekst začini sa par citata iz igre ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
kockica
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la kockica »

Beziciram si ovaj citat kad padne rusija:

Muahahaha!
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Diplomacy online

Post Postao/la Stips »

kockica je napisao/la: 12 tra 2018, 19:53 Decki, budem odigrao ovu partiju do kraja, ali definitivno nije moj tip igre :-) Bas izvlaci negativno iz ljudi :-)
Ma Diplomacy je ludnica. Nema igre sa tolikim emocijama :) A ono, glavno je ne zabrijati da je to za stvarno. Onak, dobro da šakom nisam špiglo razbio jučer :D
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la kockica »

Bome da, srecom da ti je sadistiko u petrinji :-)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la sadistiko »

Za svaki slučaj sam za vrijeme te akcijeo otišao do Poreča, na još sigurnije ;-)
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la kockica »

Moram priznati da ne kužim što je ova faza retreat?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la sadistiko »

samo se ja moram povući i to je to. Odradio sam i finalizirao ali nije još prešlo dalje, mada piše 0H i 0M do kraja
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Diplomacy online

Post Postao/la Stips »

Hehe, ma kakve šake, kakva špigla. To ja samo malo tako kažem :)

Rekao bih da je igra poučna i čak terapeutska. Ne mislim da ogoljuje druge (jer svi rolplejamo), nego ti pruža uvid u sebe. To bi bila tuga da ljudi zbilja tako funkcioniraju*. Meni je igra ZAKON.

Rekao bih kako je stvar u tome da kad rolplejaš kajaznam nekog elf rangra ili pak svemirskog pirata, prizivaš neki pozitivni entitet - heroja, koji djeluje u obilju. Zapravo i nema velike razlike od surfanja webom i traženjem popusta za bordgejmove. Ugodno da, ali to je više dokona zabava bez stvarnog uloga. Neki benigni 'what if'. Ali kad roleplejaš državnika u kontekstu rata sviju protiv svih (kako reče Hobbes), to su iskonske stvari, to te mobilizira cijelog. Svi su isto jaki/slabi, svatko samo pregovorima mora doći do resursa koji su em ograničeni, em željeni od baš svih. Nema tu nekog glumatanju: 'JA sigurno to neću'. Kak se veli, na muci se poznaju luđaci :) Nema neke proxy čarolije opisane u pravilima, čarolija je tu a zove se - govor. Kako se dogovoriš. Sve dok god ne dopuštaš prizvanom svom apektu da pobjegne van sa 'stola', nemaš frke. Pretp da je to ko u filmovima kad prizivaju demone ili koga već, pa im stave okolo onaj neki krug...

That being said: uživo je igra katastrofa... :)

*Situacija u koju te igra stavi, dakle podjela plijena između 7 lupeža je, ipak, malo vjerojatna u stvarnom životu. Čak nevjerojatna u svakodnevnom životu. Osim onima koji su, jel, lupeži. U izvana nametnutoj frci (ratovi, katastrofe itd.) društvo se ipak degradira na neki primitivni komunizam (bez konotacija) okarakteriziran sa onom: "svi daju po mogućnosti, a uzimaju po potrebi". Ha tko zna, možda nam ova igra daje uvid u kako to da se u društvu penje baš taj profil kakav se već penje - poslu, politici, bilo gdje...
Odgovori

Natrag na “Tražim društvo”