Diplomacy online

Trebate ili dajete društvo i/ili prostor za igranje
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la dlakar »

sadistiko je napisao/la: 19 tra 2018, 15:29 kocka, evo ja se odma prijavljujem za sljedeću partiju gdje ćemo ga odma u prvom krugu napast sa svih strana, svim raspoloživim sredstvima :-)
Nije da sam zlopamtilo, al najebo je u sve i jednoj igri gdje ćemo igrat, pa bila to i Alhambra :-D
Sva sreća da si bezopasan. :)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Diplomacy online

Post Postao/la Stips »

kockica je napisao/la: 19 tra 2018, 15:20 Ma treba svaki put mijenjati ekipu. Imam dojam da bi se neki vukli predrasude iz prijasnjih partija. Primjerice, dlakar je djubre kako me zeznulo, i sad cu ja njega. Ok, ja sam ne bih tako, ali mislim da bi vecina bila iracionalna. Zato online i svaki put drugi ljudi.
Ha ne znam, ovisi. Nisam siguran da bismo čak i da igramo istih 7 ali sa drugim zemljama se ponašali isto.
Ma čak i sa istim zemljama.

Ali da, definitivno postoji opasnost od repova između dvije partije. tipa, zamisli da u nekoj slijedećoj partiji budem ja švabo, a oko mene u izmijenjenim ulogama trenutni: talijan, austrijanac, francuz i švabo? Pa to bi vas zavadio sve na sve, išli bi u ringišpil oko mene, ja bih bio ko oko uragana :D

ALI

Čim sam rekao prethodno, i zbog toga jer sam rekao prethodno:
Gornja konstelacija, ja švabo, oko mene istih 4: u jesen 1901 sam u full okruženju, a u jesen 1902 me više nema... :D
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la kockica »

sadistiko je napisao/la: 19 tra 2018, 15:29 kocka, evo ja se odma prijavljujem za sljedeću partiju gdje ćemo ga odma u prvom krugu napast sa svih strana, svim raspoloživim sredstvima :-)
Nije da sam zlopamtilo, al najebo je u sve i jednoj igri gdje ćemo igrat, pa bila to i Alhambra :-D
A onda moze :-D

I dalje bih htio uvid u stanje tvog (bez)um(lj)a :-)
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Diplomacy online

Post Postao/la Stips »

btw brijem da sam savršeno odigrao Englesku.

Mislim na ovo:
https://youtu.be/ZVYqB0uTKlE?t=2m14s

:D
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la dlakar »

Gle, ja bi definitivno drugačije igrao. Dobro sam kuho neke pizdarije ali imam osjećaj da sam se ufuro tek pred kraj. Postavio bi ultimatum turskoj. Ili tak kak ja kažem ili nikako. A ne ga odjebat i iskoristit planove. Vjerojatno bih italiju probao dobit za jedinog pravog saveznika jer nam se putovi ne križaju. Ali eto , bilo me strah da ne ne otkuca Rusima. Vjerojatno je i obrnuto. Glumili smo veliku odanost, barem neki od nas. :)
A optužba kockice kako sam izašao iz roleplaya donekle stoji, ali sam iskoristio situaciju u igri. I velikim djelom sam osjećao da ljudi izdaje shvaćaju preozbiljno. Tako da sam imao dilemu. Bojazan za moju egzistenciju i osjećaj da igra stvarno ide u krivom smjeru. Rađe sam iskoristio ovaj drugi osjećaj za izlazak iz pakta . Nisam baš toliko lud da izmišljam tolike pizdarije. Ali imam sposobnost se uživit u nešto maksimalno. :)
Jebiga, ja sam u avalonu uvijek negativac, u Galactici sajlonac, u skullu uvijek stavljam glavu umjesto cvijeta, u sheriffu lažem i švercam...ekipa koja me poznaje, zna da sam sklon raditi pizdarije i nitko mi ne vjeruje. A to me zabavlja.
To svakako nema veze sa stvarnim životom i tko god je surađivao tu sa mnom na forumu znaju da sam od riječi. U igri si volim dati oduška.
Ali tako nabacivati grižnju savjesti kockice....a što si sve radio na kraju da prihvatim tvoj savez....:)
Pomislit ću kako ne znaš gubit....a trebao si se već naviknut, pošto te žena uredno gazi. :)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la kockica »

Gle, ne predbacujem ja tebi izdaju, pa i ja bih ti to napravio, napisao sam tocno zamjerke i iza toga stojim.

Ono sto sam nudio, bilo je u duhu rp-a, realno jedini nacin da mozda opstanem. Rus se samoubio, njemacka se skroz spetljala, turska se usrala, francuska te ostavila na miru i okrece protiv mene, engleska je daleko, a iduci logikom da trebas 18 centara za pobjedu kako je i dogovoreno kada smo pocinjali partiju, pretpostavka je da ti vise pase slabiji saveznik nego jaka francuska na vratima. Mozda bih izdrzao jos koji turn, dok oni koji prezive konacno ne pokopcaju da te obuzdaju, i dadu mi nemoralnu ponudu koja se ne odbija. a turcinu se konacno spuste jaja u mosnje. Naravno, riskiram da me svejedno pocistis, ali ok, pokusao bih pa sto bude. No desilo se sto se desilo, i sorry, ne mogu preci preko toga. Da smo pristali na promjene pravila, pa nismo ni trebali prekidati pakt. Predlazem da sljedeci put prije nego probas moju rakiju, das je prvo nekom drugom.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la dlakar »

To o promjeni pravila opet ide kao prilog Stipsonove snalažljivosti. Misliš da bi se mi toga sjetili? Misliš da bi epic, stoka i stipsa to mirno gledali i dopustili? Istina je da sam previše vremena uložio u to i nije mi se više dalo igrati. Inače bih prihvatio tvoj pakt, probao nagovoriti stoku da napadne englesku ......ali dali smo si riječ da je stvarno kraj. To nisam mogao pogaziti....pa makar me i izigrali. Ja nebi zamjerio. Jednostavno sam bio premoren.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
Stips
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la kockica »

Ok, ali jos dok smo bili cvrsto u paktu, premda nas dvojica nepovjerljivi jedan prema drugome, predlagalo se vec tako nesto, drugaciji uvjeti za kraj, bio sam protiv jer mi je bilo nefer prema drugima. Mislim sad je gotovo, kako je stipsa rekao, prosla voda... Ali da je neka fora i nije. Zato ovo i nije bili prvenstvo, vec mamiceva prcija :- P

Sljedeci put donosim rakiju?
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
stoka
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Diplomacy online

Post Postao/la Stips »

@Epic
Ej, htio bih se kao Engleska očitovati zašto sam promijenio strane.

Na početku partije sam čak preferirao savez sa Njemačkom jer je Njemačka udaljenija od Francuske i jer za solo win Engleska mora kad-tad zaratiti sa Francuskom, a sa Njemačkom ne mora. No, prvi minus mi je bio kad sam te zvao odmah u početku u savez, nisi se htio očitovati, nego nek prođe jesen pa ćemo vidjeti.
Ha ne može to tako, ako dogovaramo doček nove godine, to moramo prije a ne poslije 31.12.
No dobro, rekoh, neiskustvo.
Ali čim si ti sagradio dvije flote to ljeto, bio sam te prekrižio kao dugotrajnog saveznika. Zapravo, bio sam prekrižio sebe kao živućeg, i još uvijek si puštam Rule Britannia svako malo jer ne mogu vjerovati da me niste tada dokusurili.

Kako kaže strofa navedene pjesme:

This was the charter, the charter of the land,
And guardian a-a-angels sang this strain:
Rule, Britannia!
Britannia, rule the waves
And Britons never, never, never shall be slaves.

Kada si se pak okrenuo a ja shvatio da ću živjeti, odlučio sam da moraš nestati.
_Naravno_ da sam ti pristupio za dogovor. _Naravno_ da sam Francuzu osvojio Belgiju.
Sve, samo da spustiš gard. A kad si ga spustio, krenuo sam u kontru.

To što je Francuska bila entuzijastična za suradnju, utoliko bolje.


To je cijela priča.
Čak može i kraće:
Ako si već sagradio flotu u Kielu, nisi mi više nikad smio okrenuti leđa.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk


Zbilja, a zašto si odustao od invazije?


/
Ovo iznad pričam kao Engleska Njemačkoj.
Ovo dalje pričam kao Stipsonov:
Super partija, thnx na inicijativi da zaigramo i nadam se da ćeš zaigrati i slijedeću partiju ovoga. A u svakom slučaju, da uskoro igramo _nekaj_.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
kockica
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la dlakar »

kockica je napisao/la: 19 tra 2018, 16:29 Ok, ali jos dok smo bili cvrsto u paktu, premda nas dvojica nepovjerljivi jedan prema drugome, predlagalo se vec tako nesto, drugaciji uvjeti za kraj, bio sam protiv jer mi je bilo nefer prema drugima. Mislim sad je gotovo, kako je stipsa rekao, prosla voda... Ali da je neka fora i nije. Zato ovo i nije bili prvenstvo, vec mamiceva prcija :- P

Sljedeci put donosim rakiju?
Pa šta se opet nakupilo ? U toj masi flaša valjda piknem koju a da u njoj nije otrov. Naravno da nosiš. I igramo neki euro bez ikakvog take that elementa. :)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “Tražim društvo”