Varaždin

Trebate ili dajete društvo i/ili prostor za igranje
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Varaždin

Post Postao/la marge »

jučer opet odigrasmo u troje Through the Ages: A New Story of Civilization s ekspanzijom New Leaders and Wonders i opet je bilo napeto do zadnjeg impacta.. završni rezultat bio je 223 - 220 - 193.. ovaj put smo igrali varijantu u kojoj je miks od sedam vladara i četiri čuda po dobu izložen na dodatnim pločama tako da je svima vidljivo koji se vladari i čuda mogu pojaviti.. bilo je i rata i agresija i svakojakih događaja.. a zanimljivost je kolko igramo "prljavo" da nam je ustvari prioritet obstruirati protivnika na uštrb razvijanja sebe samog haha.. ali zato u konačnici dobijemo pravi epski osjećaj koji je definitivno moguće doživjeti samo uživo.. stoga smatram da je digitalna verzija istoimene igre ok samo da bi se igrači kojima nedostaje iskustva bolje upoznali s igrom, ali svima preporučam da ipak igraju uživo kad god im se pruži prilika..
e da, ovaj put ipak zapazih da se na ostalim stolovima igralo: Everdell, Last Will, Wingspan i Ragusa..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 4):
PapaversadistikomadoValsim
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Varaždin

Post Postao/la marge »

jučer smo započeli i ovogodišnje igranje u vakuumu, a igrale su se sljedeće igre: Spirit Island, Imperial Assault, Last Will + Getting Sacked, Gugong, Mage Knight i Through the Ages A New Story of a Civilization + New Leaders and Wonders
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 2):
sadistikomado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Varaždin

Post Postao/la mado »

Gdje je točno Vakuum? Koliko često se igra? Ima u planu kakav Dan društvenih igara slično kao u Petrinji? https://www.igranje.hr/forum/viewtopic. ... 594#p63594
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Varaždin

Post Postao/la Bolindus »

Vakuum je u biti prostor mjesnog odbora u kojem se nalazimo, a bila je udruga koje mislim da vise ni nema, ali mi tako nazivamo jos.
Problem je da prostor ne moze primiti puno ljudi, tj ima malo stolova, mislim da se na jednoj slici koju sam "postal" vidi ogranicenost prostora.
Inace smo pricali par puta da organiziramo nesto, samo moramo rjesiti adekvatan prostor, imamo neke veze u skolama ( to je dobra opcija, Sadistiko je to odlicno slozio) pa mozda u neko dogledno vrijeme nesto organiziramo.
Posto smo i pivoljupci prije par godina smo slozili craft beer/boardgame combo, koji je sasvim solidno ispao, pa mozda probamo i ovaj put tako nesto, ali eto tesko je naci vremena uz obitelj, posao, hobije ...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bolindus za post:
Papaver
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Varaždin

Post Postao/la sadistiko »

Jednom do dva puta godišnje bi bilo sasvim dovoljno, mada i jednom je sasvim ok. Toliko se mora moći izdvojiti. Nemoj se mučiti s time ako nemaš dovoljno ekipe iz svog grada. Sličnu stvar ja imam u Petrinji. Kad se pogleda presjek posjete od prošlog DDI-a u Petrinji. od 40-50 ljudi koliko je prošlo taj dan, manje od 10 je bilo iz Petrinje, a za samim stolovima u igri i manje. Jednostavno sam to već prebolio i najbitnije je da se uspije skupit ekipe da se popuni prostor, a sad od kuda su, to je najmanje bitno ;-)
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Varaždin

Post Postao/la marge »

jučer u vakuumu igrali EVERDELL Spirecrest Pearlbrook Bellfaire u šestero (cca četiri sata) i TERRAFORMING MARS Hellas Prelude Turmoil u petero (cca dva i pol sata) i zaključili smo da i jedno i drugo predugo traje tak da idući utorak najvjerojatnije igramo THROUGH THE AGES New Story New Leaders and Wonders ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
Bojan1983
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Varaždin

Post Postao/la sadistiko »

...da bude malo kraće :-D
slika
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Varaždin

Post Postao/la Bolindus »

Kraće bude od everdella :D
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Varaždin

Post Postao/la marge »

i bilo je kraće tak da smo uz TTA stigli i Princes of the Renaissance
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Varaždin

Post Postao/la Papaver »

marge je napisao/la: 17 ruj 2020, 12:30 i bilo je kraće tak da smo uz TTA stigli i Princes of the Renaissance
Kako je bilo igrati fizičku igru nakon toliko odigranih partija na appu?

Je li bilo teško pratiti razne efekte (pogotovo novih karata koje su malo kompliciranije od starih), povećavati i snižavati proizvodnje i snagu, povlačiti poteze bez undo tipke itd.? :)
slika
Odgovori

Natrag na “Tražim društvo”