Prijedlog

Prodaja igara i ostalog u svrhu doniranja tih sredstava potrebitima u potresom pogođenim područjima
Pravila foruma
U ovom forumu postavljajte isključivo oglase u kojima se odričete sredstava od prodaje u svrhu doniranja potrebitima u potresom pogođenim područjima.
Ovdje možete slobodno postati odgovore na oglase u svrhu bumpiranja i dogovaranja prodavač - kupac o načinu dokazivanja uplate sredstava potrebitima, a kako bi sve bilo maksimalno pošteno i transparentno.
Preporučamo korištenje i dijeljenje web aplikacije za organizaciju pomoći na web adresi:
https://potres2020.openit.hr/views/map
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Prijedlog

Post Postao/la sadistiko »

Već duže vrijeme se spremam ovo napisati ali eto, stalno je bilo posla i sad sam napokon malo na miru.
Dugo sam razmišljao kome pomoći i kako, vezano za ove donacije koje ste skupljali i onda mi je palo na pamet, pa zašto ne bi pomogli svojima iz moje gamerske grupe ako netko ima kuću s crvenom naljepnicom. Imamo takva 3 slučaja:
1. moj punac i punica imaju kuću u crvenom i ide rušenje, a punac je i strastveni igrač već od početka kako sam se i ja krenuo igrati, znao sam objavljivati s njim slike, jer svaku nedjelju smo kod njih igrali barem jednu igru, sad nažalost više ne možemo;
2. starcima od Čaksa (naš igrač već kojih 4-5 godina) je isto kuća zjevnula i spremna za rušenje;
3. starci od našeg Draža (on je trenutno u Njemačkoj pa se rijetko igra s nama) isto kućica se raspala još u onom prvom slabijem potresu (slabijem vražju mater :-) , ali ipak ni blizu ovom majkana koji nas je zadesio 29.12.)

E sad, volio bih da vi koji ste donirali svakako kažete svoje mišljenje. Ako ima i namjanje naznake da nekome ne odgovara ovakav odabir, jer to su naši starci, pa da me neko ne proziva da idem u našu korist i slično, to bi svakako izbjegao. U tom slučaju onda budem pukno nekoga na random jer ima previše ljudi kojima je sad potrebna pomoć i stvarno mi je teško reći kome je pomoć potrebnija.
Koliko bi to ispalo kad bi se podijelilo na 3? I jel bi uplatili pare na račun, dali u živo ili da se nešto kupi što je trenutno potrebno, mada bojim se da nemate dovoljno da bi se kupilo nešto konkretno. Možda bolje da se predaju novci pa nek si ljudi rasporede, dodaju da kupe neki stroj koji je nastradao i sl.
Svakako ne bih volio da ispadne da tjeram vodu na svoj mlin, jer uvijek gledam neke tamo druge, a znam da su svi ovi navedeni od slabog do srednjeg novčanog stanja (ne znam kako bi drukčije rekao) i da će im sigurno trebati pomoć kad jednom obnova krene. Ono što sam i onda rekao, trenutno sad niti oni mogu što početi oko kuće jer još uvijek nije uređeno, niti zakonom propisano što će biti s tim svim kućama. Kao država će pokrit troškove svima koji će morati graditi od nule, ali od kuda državi toliki novci. Pa tu je u pitanju možda desetak tisuća kuća, nema šanse. A možda bi ljudi mogli pokriti trošak za neku perilicu ili bojler, prozor ili slično što je nastradalo, mogu i pitati što im konkretno treba (mada znam odmah odgovor od većine - ništa).
Eto, molim iskreno mišljenje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
dadomado
slika
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 155
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 397 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: Prijedlog

Post Postao/la Zorzy »

A može. Zašto ne, na tri dijela. Ako je netko protiv može zarađeni dio od prodaje preko aplikacije potres 2020 uplatiti. Kako i kome već vidi shodno.
Ja sam lukavo svoju brigu prebacio na Prirodu, kod njega su moji novci, pa kud odluči on da uplati ja sam s time suglasan. :P
Ovi su korisnici zahvalili autoru Zorzy za post (ukupno 2):
sadistikogrof
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3369 puta
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Prijedlog

Post Postao/la dado »

Podržavam prijedlog i ne vidim nikakav problem što se radi o tvojim bližnjima.
Mislim da je najbolje da ti uplatimo pa ti to rasporedi, vi tamo najbolje znate što kome treba.
Uglavnom, 800 kn od mog oglasa čeka spremno. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 2):
sadistikogrof
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 473 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Prijedlog

Post Postao/la priroda15 »

Slažem se s prijedlogom. Sadistiko, daj nam svoj račun. Provjerio sam s mmoonbirdom i on se slaže. Još se ostaje izjasniti Bolindus.

Kod mene je dakle 1200 kn (Zorzy, mmoonbird, ja).
slika
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Prijedlog

Post Postao/la Bolindus »

moze, mogu i ja direktno prebaciti da nas banke ne pljackaju sa transakcijama
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Prijedlog

Post Postao/la sadistiko »

ajd onda da bar neko (Priroda ti?) dođe kad budemo uručivali te pare. Usput te naučim Shipyard ;-)
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 473 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Prijedlog

Post Postao/la priroda15 »

Trenutno sam u velikoj gužvi što se tiče poslovnih i privatnih obveza tako da se ne igram skoro uopće. Tako da bi mi je i izlet u Petrinju trenutno daleko od mogućnosti. Mislim da nema smisla da odugovlačimo s uplatom, daj račun a ja ću u nekoj budućnosti svakako nastojati doći naučiti Shipyard. Možda na idući dan društvenih igara ;)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Prijedlog

Post Postao/la sadistiko »

Evo, ja ću vjerojatno to isto proslijediti preko računa jer znam kak ti starci reagiraju kad im se nešto hoće donirati, a ovdje ću onda izbaciti neki ispis. Ne mislim raditi neke kerefeke od toga, naslikavanja i sl. Jer to nije bit doniranja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
grofmadodado
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Prijedlog

Post Postao/la sadistiko »

Smislit ću neko pismo vezano za tu donaciju pa vas sve molim puno ime i prezime i nick sa foruma koji su donirali pa ću vas navest kao donatore
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Prijedlog

Post Postao/la mado »

sadistiko je napisao/la: 15 vel 2021, 08:57 Smislit ću neko pismo vezano za tu donaciju pa vas sve molim puno ime i prezime i nick sa foruma koji su donirali pa ću vas navest kao donatore
Ovo je samo za doniranje od prodanih igara ili se može tebi uplatiti na račun? szbunjen
Odgovori

Natrag na “Prodaja u svrhu doniranja za potresom pogođena područja”