[RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Forum za sve rasprave vezane uz oglase
IllusionsPlay
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 30 lip 2017, 09:49
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la IllusionsPlay »

U većini slučajeva neću znati, ali konkretno oko jednog slučaja znam jer je dokumentirana kupnja igre po jednoj cijeni i prodaje ju se po istoj.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la dlakar »

Hehe...opet je krenulo. Ja imam svoj stav sto se tice tih oglasa koji sam davno rekao...dakle smatram da je neprimjereno javno čovjeku keljiti neke stvari na oglas...u ovom slucaju se radi o igri Mysterium i dodavanje linka gdje ju je i za koliko prodavač kupio.
Cijena nije nekorektna za mint stanje igre, da se može naći bolje...vjerojatno može, ali teško. Zašto me najviše smetaju komentari? Ne tretiraju se svi članovi foruma isto...utječu poznanstva, poštovanje prema nekim starijim članovima...
Tako da se vecinom ljudi okome na nove clanove ili one koji mozda zele nesto zaraditi.
Ovi prvi ce skuziti s vremenom realnu cijenu toga sto su kupili...na njemu je izbor hoce li korigirat cijenu ili ipak zadrzat staru i vjerojatno ostavit igru da trune na polici.
Za ove druge tu vjerojatno nema mjesta, posto smo svi podosta informirani o cijenama.
Ja svako pregovaranje obavljam privatnim kanalima.
Opet, shvacam i ovu drugu stranu. Ovo je ipak forum i svatko moze reci sta god zeli...dok nije u uvredljivom tonu...
Odlucio sam da vise uopce necu reagirati na ovakve rasprave...ali bilo je jace od mene...ovo je zadnji put...obecajem...:)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 3):
ShichJelena Pelenastoka
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
IllusionsPlay
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 30 lip 2017, 09:49
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la IllusionsPlay »

Da, riječ je o igri Mysterium, ali nigdje nisam rekao da je riječ o toj igri niti dijelio link. Sav razgovor sam obavio privatno.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la dlakar »

IllusionsPlay je napisao/la: 26 srp 2017, 09:33 Da, riječ je o igri Mysterium, ali nigdje nisam rekao da je riječ o toj igri niti dijelio link. Sav razgovor sam obavio privatno.
Sad gledam oglas i vidim da je komentar pobrisan. Jedno vrijeme je netko stavio link gdje je igra kupljena. Nisam zapamtio tko ga je postavio a nije ni bitno...to me odmah bilo zasmetalo ali nisam komentirao
Sad kad je krenula naknadna rasprava(na dobrom mjestu, sta je pohvalno), morao sam nesto reci. Uglavnon, neka radi svatko sta hoce...
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
IllusionsPlay
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 30 lip 2017, 09:49
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la IllusionsPlay »

Doista jesam zainteresiran za igru, ali ne znajući prodavača (niti ugled mu) i naoružan nekim informacijama o povijesti igre, sasvim normalno mi je da malo rušim cijenu. Cijenu sam rušio za svega nepunu cijenu dostave, a s obzirom da nemam mogućnost pregledati stanje igre, to mi se čini kako sasvim normalan potez.
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Ahilya »

S obzirom da sam i ja sudjelovala u toj temi i javno spomenula za koliko je kupio i da je 2. vlasnik moram naglasiti da nisam stavljala nikakve linkove. Do te sam informacije (s obzirom da sam nova na forumu) došla pukim pregledom njegovih postova, sa željom da vidim je li još što prodavao prije toga. Činila mi se kao zgodna informacija za iskoristiti uz moju ponudu.

To mi je ujedno bio i prvi oglas na koji sam odgovorila pa ako imate običaj raditi to privatnim porukama tako ću ubuduće i ja.

Kada već razgovaramo o tome... Ni meni nije bilo baš drago što su komentari na moje oglase (o jeftinijim cijenama koje su članovima udruge dostupne grupnim narudžbama) bili javni. Problem je što to u mojoj temi ostaje kao mrlja... I sama sam u prvom postu naglasila da to vjerojatno starosjediocima neće biti toliko povoljno jer se oni snalaze na druge načine, ali nama ostalima bi ovako nešto bila dobra prilika. Možda neki misle da sam otišla na neku stranicu, ispisala cijene i masno ih uvećala. Nisam. Stvarno sam puno pažnje posvetila cijenama na različitim stranicama da bih dobila najjeftinije moguće kako bi kupcu bilo što povoljnije. Moje su cijene uvećane za minimalni iznos kako bih na cca 4 prodane igre skupila za jednu manju. :D Želim dobro i sebi i kupcu. Njemu je ušteda truda i vremena u potrazi za jeftinijom opcijom za pojedinca, a meni lagano skupljanje novčića i bodića. Kad se njih malo prikupi i cijene će moći biti niže. Ipak, još uvijek ne mogu konkurirati cijenama organizirane narudžbe s milijardom bodova i minimalnom ili besplatnom poštarinom.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la kockica »

Ahilya je napisao/la: 26 srp 2017, 11:00 S obzirom da sam i ja sudjelovala u toj temi i javno spomenula za koliko je kupio i da je 2. vlasnik moram naglasiti da nisam stavljala nikakve linkove. Do te sam informacije (s obzirom da sam nova na forumu) došla pukim pregledom njegovih postova, sa željom da vidim je li još što prodavao prije toga. Činila mi se kao zgodna informacija za iskoristiti uz moju ponudu.

To mi je ujedno bio i prvi oglas na koji sam odgovorila pa ako imate običaj raditi to privatnim porukama tako ću ubuduće i ja.

Kada već razgovaramo o tome... Ni meni nije bilo baš drago što su komentari na moje oglase (o jeftinijim cijenama koje su članovima udruge dostupne grupnim narudžbama) bili javni. Problem je što to u mojoj temi ostaje kao mrlja... I sama sam u prvom postu naglasila da to vjerojatno starosjediocima neće biti toliko povoljno jer se oni snalaze na druge načine, ali nama ostalima bi ovako nešto bila dobra prilika. Možda neki misle da sam otišla na neku stranicu, ispisala cijene i masno ih uvećala. Nisam. Stvarno sam puno pažnje posvetila cijenama na različitim stranicama da bih dobila najjeftinije moguće kako bi kupcu bilo što povoljnije. Moje su cijene uvećane za minimalni iznos kako bih na cca 4 prodane igre skupila za jednu manju. :D Želim dobro i sebi i kupcu. Njemu je ušteda truda i vremena u potrazi za jeftinijom opcijom za pojedinca, a meni lagano skupljanje novčića i bodića. Kad se njih malo prikupi i cijene će moći biti niže. Ipak, još uvijek ne mogu konkurirati cijenama organizirane narudžbe s milijardom bodova i minimalnom ili besplatnom poštarinom.
Sorry :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Ahilya
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Ahilya »

Ništa, znam da ništa nije bilo zlonamjerno i da svi samo želimo proći što bolje. :D
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1191 put
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Antomon »

I ja ispričavam.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
Ahilya
Nihs
Reactions:
Postovi: 49
Pridružen/a: 10 pro 2012, 01:24
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Nihs »

Pozdrav, ne znam jel ovo pravo mjesto za upit, ali me zanima kolika bi bila ok cijena rabljene igre "roll through the ages - bronze age"?
Trazio sam po netu, ali je nema niti u CM-u, niti Muelleru, ne znam niti gdje bi drugdje trazio...
Hvala
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”