[RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Forum za sve rasprave vezane uz oglase
Odgovori
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Satarash »

grof je napisao/la: 21 vel 2017, 08:19 Čitajući vas ovako dođe mi da u tim Malim oglasima pronađem način da je u oglasima zabranjeno komentiranje. Dakle, samo prvi post autora koji se automatski locka.
Mislim da je ovo nepotrebno iz razloga što nitko nije komentirao cijene u oglasu kojeg je kolega postavio (toliko kulture valjda svi imamo), a što je vidljivo ovdje:

viewtopic.php?f=17&t=5133

nego je komentirano u općenitoj temi "Oglasi na drugim portalima", a koja je kasnije rastavljena i prebačena ovdje.


Moj prijedlog je da ova tema ostane otvorena (i zaljepljena na vrh) za sve buduće rasprave oko toga jeli cijena neke igre napuhana, prenapuhana, podnapuhana, štogod.....

Na radost svih "informiranih" i "neinformiranih". :geek:

Ako nije problem, jel.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post:
grof
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la grof »

Gordan je napisao/la: 21 vel 2017, 11:20
Ovaj arugment će postat validan (tek) u onom trenutku kad Udruga bude ostvarivala profit od oglašavanja i prodaje preko njenog foruma. Dakle nikad (nadam se).
Mali oglasi će uvijek biti besplatni, ali možda udruga jednom uvede jače naglašavanje oglasa onih koji su npr. članovi udruge ili neki postotak od prodaje doniraju udruzi i time podržavaju njezin rad. Mislim da BGG tako funkcionira (bar jest kad sam ja kupovao nešto preko BGG aukcija)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Gordan
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Gordan »

Onda dok je tako zapitaj se želiš li dopustit da beskrupulozni ljudi zarađuju na ljubiteljima društvenih igara i to koristeći tvoju platformu. A ti ćeš im još dodatno pomoć tako da onemogućiš raskrinkavanje istih. :D
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Mimi
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 10 pro 2016, 21:38
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 39 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Mimi »

Zašto ne napraviti kao stripovi.com?

Oni imaju aukcije koje su dostupne s glavnog im sitea i funkcioniraju da oglašavaju stripove odma na glavnom siteu, korist toga je da ako se ne varam 10% od ukupne prodaje ide samom siteu stripovi. Plus prodavaći moraju ostaviti svoj OIB jer je to zakonski tako u slučaju prevara.

To bi se dalo lako interpretirati ( mislim), ovdje bi onda držali samo komentare, ako i to. Prodavač ima korist jer bi njegova igre se reklamirale na siteu ( i fejsu? za neku cifru ko njuskalo daj 20kn i tjedan dana na vrhu oglasa ti je) i Udruga bi ubirala 10% od svake prodaje.

Dok je platforma besplatna, onda će i biti uvijek komentiranja oba tabora previsokih/preniskih cijena i slobode tržišta,zaštita prodavača i zaštita kupaca, to je rasprava di su obje strane u pravu i u krivu istovremeno
Zadnja izmjena: Mimi, dana/u 21 vel 2017, 13:33, ukupno mijenjano 1 put.
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Vatanen »

Samo logička opaska: zatvaranje komentara na oglasima svrstavanje je uz jednu stranu u toj polemici, a kako kažeš da obje strane imaju dobre argumente to ne bi bilo u skladu s iskazanim stajalištem.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post (ukupno 2):
GordanStudioworks
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3543
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1535 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Shich »

I onda opet dolazimo na početak svake takve priče: Smije li udruga dobivati novac od oglasa? Odnosno da li bi se na to gledalo kao gospodarsku djelatnost?
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la smurfORnot »

@Mimi
I što kad netko proda gejm i ne plati udruzi tih 5-20kn. Netko ce se ici zakonski zezati oko toga da preko suda, policije ili čega vec dođe do tih par kn?

Te da li ce netko ici i kontrolirati ljude, e jesi prodao gejm? Pošto nikoga ne sprijecava da proda preko pm/mob-a gejm i onda jednostavno ili krene ignorati bilo kakve upite za oglas, ili kaže da ga je odlucio zadržati what ever? Ili bi i kupci trebali prijaviti ja sam od toga i toga, oib taj i taj, kupio tu i tu igru za tolko i tolko kuna?

Cak se i bgg prodaja da zaobici bez da im platiš centa ako ne želiš...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la grof »

Tu dolazimo do očitih mentalitetnih razlika kod ljudi. Dok mi Hrvati razmišljamo kako negdje zaobići ili zeznuti sustav, korisnika ili bilo što, većina svijeta izgleda ipak ima malo drugačije poglede na poštovanje prema zajednici, pa im ovakve stvari niti ne padaju na pamet. Ne vidim ovakvo što po prvi puta na našim prostorima. Mi uvijek tražimo načine kako nešto zaobići, a ne kako se nečemu odnositi s poštovanjem. Većini BGG kupaca ne pada napamet zaobilaziti servis koji im je pomogao nešto nabaviti po povoljnoj cijeni.
Kod nas npr još nikome nije samoinicijativno palo na pamet donirati udruzi 10 kn zato jer su preko ovog foruma povoljno nabavio igru. To je samo stvar poštovanja prema zajednici, prema onome koji ti pruža nekakvu uslugu, a bez da za to išta traži.
Nikoga ovdje ne prozivam, samo dajem primjer načina razmišljanja.

Iz ovog načina razmišljanja izuzimam sve članove udruge koji svojim članarinama čine jako puno za ovu udrugu!

OK, može se na vrhu foruma napisati nešto u stilu: "Ako ste kupovinom na ovom forumu pronašli povoljno ono što ste tražili, bilo bi lijepo da iz zahvalnosti donirate koju kunu i udruzi koja vam je ovo i omogućila" ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Antomon
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la smurfORnot »

Mi Hrvati razmišljamo kako zaobici i zeznuti sustav, jer obicno je sustav u nas taj koji je puno problematičniji nego sustav negdje vani ;)
Mislim necu sad ulazit u politiku i sudstvo... ali ono što je kod nas normalno, da te država jebe na sve moguce nacine, da ako želiš bit imalo poduzetan, država radi sve što može da ti to oteža i po mogucnosti te sjebe(naravno, ako si neciji kum, sve je to puno lakše), da na sud moraš ici i godinama se razvlačit radi stvari koje bi vani bile gotove po brzom postupku i o kojima uopce nebi bilo price itd. mogao bi do sutra nabrajati kako stvari funkcioniraju ovdje, a kako funkcioniraju negdje vani u normalnoj uređenoj državi. I eto, usred svih tih prilike, normlano je da ljudi gledaju kako se što bolje snaci.
A o razlici o kupovnoj moci i placi isto nemoramo previše govoriti...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la grof »

Nemoj pri tome samo zaboraviti da tu državu činimo mi, ljudi, Hrvati (ne kaže se bez veze da narod ima državu kakvu zaslužuje). Nisu se ti zakoni napisali sami, nije država AI uređaj pa radi po svome, nego je čine ljudi iz našeg naroda s našim mentalitetom. Država bi nam bila bolja i organiziranija da smo i mi mentalitetno na višem nivou. ;)

Također je činjenica da kada naš čovjek ode raditi van, odmah se zna pristojno ponašati, zna da se ne bacaju čikovi i smeće iz auta na cestu i sl. No, kad se vrati u svoju domovinu nekako mu sve ishlapi. Zanimljivo, jelda?

Mi prvenstveno ne volimo sebe i to je naš primarni problem.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”