[RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Forum za sve rasprave vezane uz oglase
Odgovori
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Oglasi na drugim portalima

Post Postao/la sadistiko »

Vidim da tema ne gasne i da je opet skrenula s teme, već smo imali postove na ovu temu i prošli puta je moderator prebacio sve postove u tu novu temu.
Mislim da nam nije cilj ikoga odbiti ovdje s foruma.
Kad nas već ima tako malo da nas onda nema još manje.
Ja sam već napisao da nemam ništa protiv da se tu i tamo skrene ljudima pažnja ako su pretjerali s cijenom, al kad krene linč onda to nije dobro.
Evo samo toliko od mene.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
DarkDefender
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la grof »

Čitajući vas ovako dođe mi da u tim Malim oglasima pronađem način da je u oglasima zabranjeno komentiranje. Dakle, samo prvi post autora koji se automatski locka.
Bumpanje oglasa bi onda bilo striktno dozvoljeno preko opcije Bumpanja svakih recimo 5 dana, a sva korespodencija oko oglašivača i mogućeg kupca išla bi preko privatnih poruka.
Sve ovo drugo zapravo nema uopće smisla jer će uvijek biti dva suprotstavljena klana s dobrim argumentima na obje strane.

Imam još neke ideje, ali o njima tek kad se dogovorim sa skupštinom udruge.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la kockica »

Predlazem posebnu temu na tom podforumu, npr komentari na oglase gdje bi se ubuduce raspravljalo o necijim cijenama na necijem oglasu, a sami oglasi ostanu samo cisto oglasi, te informativni upisi, eventualno zafrkancija.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4963
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la sadistiko »

Ma već je bila takva tema, samo kad čovjek vidi neku cijenu koja je divlja, lakše mu je stisnuti ogovori nego ići tražiti gdje ej ta tema da tamo navede primjer, pa onda još mora i linkati na temu sa tom cijenom, ma znate već i sami.
A opet, ne događaju se ovi "ratovi" toliko često, svake godine jedanput, moderator (ili sad je preostao samo grof) mora razdijeliti takvu temu i ok.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la grof »

Da, moderator. Još da netko želi biti moderator bilo bi super. Za beskonačne rasprave puno ekipe uvijek ima vremena, ali za moderiranje se baš nitko ne želi javiti i to voditi. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la kockica »

Pa i ja mislim da je rijetkost za drasticne intervencije. Samo u prilikama kad se razmase rasprava, moderator neka izreze i prebaci postove u odgovarajucu temu i to je to. Inace je sama rasprava dosta pristojna, samo je na pogresnom mjestu.
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Studioworks »

grof je napisao/la: 21 vel 2017, 08:19 Čitajući vas ovako dođe mi da u tim Malim oglasima pronađem način da je u oglasima zabranjeno komentiranje.
To bi onda bila "pobjeda" onih koji napucavaju cijene. Ako se ne varam, ovo je forum udruge Igranje koja broji 100-ak članova. Zašto onda ti članovi ne odluče kako bi to trebalo izgledati? Nekakvo interno glasovanje ili slično?

Edit: Btw. na ovom forumu sam kupio Thurn und Taxis za 200 kn i mislio da sam odlično prošao. Haha. Sada vidim da kolega ima bolji deal na njemačkom ebayu. Hvala kolega, uskoro ćeš imati post :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la grof »

Studioworks je napisao/la: 21 vel 2017, 10:38
grof je napisao/la: 21 vel 2017, 08:19 Čitajući vas ovako dođe mi da u tim Malim oglasima pronađem način da je u oglasima zabranjeno komentiranje.
To bi onda bila "pobjeda" onih koji napucavaju cijene. Ako se ne varam, ovo je forum udruge Igranje koja broji 100-ak članova. Zašto onda ti članovi ne odluče kako bi to trebalo izgledati? Nekakvo interno glasovanje ili slično?

Edit: Btw. na ovom forumu sam kupio Thurn und Taxis za 200 kn i mislio da sam odlično prošao. Haha. Sada vidim da kolega ima bolji deal na njemačkom ebayu. Hvala kolega, uskoro ćeš imati post :)
To je samo ideja. U svakom slučaju, prije ikakvih konačnih odluka oko ovog foruma stvar će sigurno ići na glasanje. Usput, ako otvoriš bilo koji internet oglasnik, niti jedan nema mogućnost ikakvog komentiranja oglasa. Upitna je svrha komentiranja samih oglasa. Nisam čuo da je ikada ikome zasmetala nemogućnost komentiranja oglasa na Njuškalu. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
heathendome
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 14 lip 2011, 01:27
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la heathendome »

Ja sam potpuno razocaran cinjenicom da ovdje postoje ljudi koji zele zaraditi na preprodaji polovnih igara...Jos mi je jasno ako su nove i to se radi samo radi profita...Ali uvaljivati nekome polovnu igru po cijeni vecoj od nove da bi se ogrebao za pedesetak ili sto kuna je meni samo pokazatelj koliki su neki supci. A ima ih ovdje :D
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: [RASPRAVA] O oglašavanju i cijenama igara

Post Postao/la Gordan »

grof je napisao/la: 21 vel 2017, 10:44
Studioworks je napisao/la: 21 vel 2017, 10:38
grof je napisao/la: 21 vel 2017, 08:19 Čitajući vas ovako dođe mi da u tim Malim oglasima pronađem način da je u oglasima zabranjeno komentiranje.
To bi onda bila "pobjeda" onih koji napucavaju cijene. Ako se ne varam, ovo je forum udruge Igranje koja broji 100-ak članova. Zašto onda ti članovi ne odluče kako bi to trebalo izgledati? Nekakvo interno glasovanje ili slično?

Edit: Btw. na ovom forumu sam kupio Thurn und Taxis za 200 kn i mislio da sam odlično prošao. Haha. Sada vidim da kolega ima bolji deal na njemačkom ebayu. Hvala kolega, uskoro ćeš imati post :)
To je samo ideja. U svakom slučaju, prije ikakvih konačnih odluka oko ovog foruma stvar će sigurno ići na glasanje. Usput, ako otvoriš bilo koji internet oglasnik, niti jedan nema mogućnost ikakvog komentiranja oglasa. Upitna je svrha komentiranja samih oglasa. Nisam čuo da je ikada ikome zasmetala nemogućnost komentiranja oglasa na Njuškalu. ;)
Ovaj arugment će postat validan (tek) u onom trenutku kad Udruga bude ostvarivala profit od oglašavanja i prodaje preko njenog foruma. Dakle nikad (nadam se).
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Odgovori

Natrag na “Diskusije o oglasima”