Cowboy Bebop

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Cowboy Bebop

Post Postao/la dendarii42 »

Je li netko gledao ovaj anime i gledate li seriju na Netflixu?

Pa ja ću se umrt koliko je to loše napravljeno. Apsolutno ne očekujem da ekranizacija bude direktna kopija originala i kužim da medij, format i društvene promjene imaju utjecaj, ali da toliko promašiš poantu je nevjerojatno.
Zanima me perspektiva nekoga tko nije gledao anime, ali je pogledao seriju jer mi se jako čini da serija nimalo ne funkcionira ni kao samostalno djelo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
Chupka
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Cowboy Bebop

Post Postao/la grof »

Hmm. Nikad čuo, nikad mi nije ni zapelo za oko na Netflixu.
Mogu sina pitati, on je jako u Animeu i Mangama.

(al sam ti korisno odgovorio! rofl )
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Cowboy Bebop

Post Postao/la smurfORnot »

Gledao sam anime ali ne do kraja, seriju sam poceo gledati ali vec mi se na prvoj epki nije dalo nastaviti...
Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Re: Cowboy Bebop

Post Postao/la Chupka »

Meni ličnosti likova i njihovi odnosi, općenito njihova prošlost, u adaptaciji nemaju previše veze s onima iz anime i mislim da nije pogođena bit većine likova (pitam se dal su uopće autori to i htjeli szbunjen). Npr. Jet i Spike su nešto sasvim drugo (teško mi je bez spojlera komentirat), Faye su sveli na tipičnu amerikaniziranu muškobanjastu prostakušu, Viciousa na nestabilnog Luciusa Malfoya, a poantu Julije kao „dream woman“ su potpuno izgubili u tom feminističkom pokušaju da je naprave snažnom „kompleksnom“ ženom. Hrpe preinaka (glavnih) likova, dodatno su neuspješno implementirane i zbog loše glume, jer su produkti „meh“ likovi s kojima se gledatelj teško može povezati - za mene je to čak i nemoguće kroz onaj bazični mehanizam smatranja da je netko od muških/ženskih likova šarmantan, intrigantan ili privlačan. Tako da generalno nisam zadovoljna adaptacijom i nadam se da će sve te promjene bit „opravdane“ zbog značajno drugačijeg razvoja događaja i završetka, jer mi se za sada čine baš besmislene i nepotrebne.

Ma ono… bolje da su uskrsnuli Firefly ako su se vec zazeljeli space cowboya.. te live-action adaptacije anima ionako imaju dugačku povijest neuspjeha :zvizdi
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chupka za post:
dendarii42
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Cowboy Bebop

Post Postao/la dendarii42 »

Točno to! Uspjeli su promašiti apsolutno sve, od likova do teme. Baš sam razočaran.

Apropo dobre filmizacije animea preporučam Kenshina, ako već nisi gledala
slika
Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Re: Cowboy Bebop

Post Postao/la Chupka »

dendarii42 je napisao/la: 25 stu 2021, 18:02 Točno to! Uspjeli su promašiti apsolutno sve, od likova do teme. Baš sam razočaran.

Apropo dobre filmizacije animea preporučam Kenshina, ako već nisi gledala
Kenshina sam gledala i odličan je, bas bas :thumbs
Hah, inace zadnje sto sam se odvažila pogledat bilo je Gintama live-action nakon sto su zavrsile anime, tek toliko da odvalim sve iz tog opusa nakon odgledanog finala :D I baš je low budget film, hah, ali je tako dobro uspio pogodit bit anime i glumci su mi urnebesni sa svojim facama i načinom govora :lol: A Shinpachi isti... iako to bi valjda bio i samo da su mu naocale stavili na tlo :mrgreen:
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Cowboy Bebop

Post Postao/la dendarii42 »

Chupka je napisao/la: 25 stu 2021, 20:30
dendarii42 je napisao/la: 25 stu 2021, 18:02 Točno to! Uspjeli su promašiti apsolutno sve, od likova do teme. Baš sam razočaran.

Apropo dobre filmizacije animea preporučam Kenshina, ako već nisi gledala
Kenshina sam gledala i odličan je, bas bas :thumbs
Hah, inace zadnje sto sam se odvažila pogledat bilo je Gintama live-action nakon sto su zavrsile anime, tek toliko da odvalim sve iz tog opusa nakon odgledanog finala :D I baš je low budget film, hah, ali je tako dobro uspio pogodit bit anime i glumci su mi urnebesni sa svojim facama i načinom govora :lol: A Shinpachi isti... iako to bi valjda bio i samo da su mu naocale stavili na tlo :mrgreen:
Joj gintama mi je brutalno urnebesna, al nikako da me zadrži. Pogledam desetak epizoda pa pauziram mjesecima.
slika
Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Re: Cowboy Bebop

Post Postao/la Chupka »

slika

Otkazali drugu sezonu, eh, možda je tako i bolje, nije od ovog bilo kruha... :zamisljen
https://www.denofgeek.com/tv/why-netfli ... -canceled/
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chupka za post:
dendarii42
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Cowboy Bebop

Post Postao/la kovacu »

Nego, bacite oko na Arcane ako vec niste pogledali kad smo vec kod adaptacija na netflixu.
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Cowboy Bebop

Post Postao/la fpol »

Pogledao, sada 2+ godine do nastavka :)

Super mi je, ali igrao sam dugo league, a sada puno igram legends of runeterra, pa je možda dijelom zbog toga.
Odgovori

Natrag na “Razno”