Želimir Periš AMA - bez spojlera knjige molim!

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
_ž_
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 lip 2011, 08:39
Lokacija: Zadar
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 52 puta

Re: Želimir Periš AMA

Post Postao/la _ž_ »

frastarc je napisao/la: 21 lis 2021, 13:46 Ja bas jučer kupio “Mladenka kostonoga” slika
wow! Puno hvala, mislim, pa gdje knjigu, za te pare moglo se kupiti pola dobre igre :zvizdi :zvizdi

E... osjećam se dužan. Budemo li trejdali kakve igre, pozovi se na knjigu, dajem popust u visini glavnog lika.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Želimir Periš AMA - bez spojlera knjige molim!

Post Postao/la grof »

_ž_ je napisao/la: 21 lis 2021, 19:55 Ljudi hvala, divni ste. Evo iz ljubavi, poklanjam/šaljem jednu Kostonogu klubu/forumu ili članu kluba/foruma, pa nek grof organizira kome ((tnx, @grof ) - možda random.com il slično)
Možemo nešto na nivou foruma riješiti u stilu da svi koji žele knjigu ostave lajk na posebnom postu, pa idu u random.com i ko ispadne - ispadne, pa se ti s njim dalje dogovaraš oko preuzimanja. ;)
_ž_ je napisao/la: 21 lis 2021, 19:55 8. Euro lover? Kakva bi bila euro igra o Kostonogi?
Zapravo sam već razmišljao o ovome i imam okvirni koncept. To ipak zaslužuje zaseban post. A mogli bi je i zajedno razviti :P Jel bilo sličnih inicijativa na forumu?
Pa bilo je više inicijativa u samoj udruzi, odnosno igraonici gdje smo svojevremeno imali svaki drugi ponedjeljak dan za razvijatelje igara, pa su ljudi dolazili sa svojim konceptima, to se isprobavalo, komentiralo i tak. Zapravo je bilo zanimljivo i čak je bilo posjećeno.
Sad uskoro imamo Skupštinu u udruzi, pa će to biti jedna od točaka dnevnog reda. Možda opet zaživi. ;)

Kostonogu idem sutra tražiti u obližnjoj Školskoj Knjizi! I tako već dugo nisam pročitao ništa domaće. Bio bi red.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
_ž_
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
_ž_
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 lip 2011, 08:39
Lokacija: Zadar
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 52 puta

Re: Želimir Periš AMA - bez spojlera knjige molim!

Post Postao/la _ž_ »

Nego jel si ideje za knjigu dobivao uvijek za stolom usred aktivnog pisanja? Ili vani negdje, na plaži, kafiću, pod tušem, u snu i sl. pa zapisivao brzo misli na papir, diktirao u mobitel?
Mikroideje i neočekivani raspleti se znaju dogoditi dok čovjek tipka, ali globalna slika i makrozaplet uspijem povezati tek uz punu koncentraciju, obično dok perem suđe il se vraćam pješke s posla. Slično mi je i za ostale stvari, npr smišljanje boardigara.

Jesi barem Tolkiena čitao? Ježevu kućicu? Crvenkapicu barem? 😁
davno

Jesi oduvijek htio pisati ili? Koliko si imao iz hrvatskog i da li si volio čitati lektiru, pisati zadaćnice? 😁
Kad bih nešto volio (npr čitati ili igrati se) onda bih imao i jak poriv da i ja stvorim nešto takvo u čemu uživam. Jel nemate i vi takve želje?
Lektira nula. Zadaćnice nula.

Jesi ti bolji pisac ili Kristian Novak? 😁 Jesi čitao njegove dvije knjige, dojmovi i dal bi vaše 3 knjige trebali biti dio lektire u školi, inspiracija mladima?
Ja sam bolji. Also, bolji sam u karateu, sredio bih ga olako, pa šta da je 15 puta bio prvak hrvatske i srebrni na euro prvenstvu.
Pročitao sam sve TRI njegove knjige i učio iz sve tri.
Veliki uzor, also i prijatelj, pomogao je i kad sam zapeo s ovim romanom (odmah na prvoj stranici)
Pa ne znam za lektiru, neki kažu da da (Jokić npr), al stvarno nisam mislio na djecu, moja je knjiga puna nasilja, užasa, psovanja, gadosti svih vrsta i još malo nasilja, ne bih baš rekao da je za školu - a opet, djeca često baš to vole :D

Ako ili kad bi tvoja knjiga postojala u digitalnom obliku, ebook ili audio book, što bi rekao nekome da ti veli da mu je dobra knjiga ali ju je ukrao?
Happy!! Ja sam zagovaratelj slobodnih autorskih prava, no ajde, zbog izdavača koji je zapravo najviše zakinut krađom ne bih baš bio prehappy.

Jel planinariš po Velebitu, Dinari i okolnim planinama blizu Zadra? Zrmanja, Krupa i sl.? Jel te to inspirira? More?
Nažalost ne planinarim baš, malo i nimalo, al me puno inspirira.

Željo, nisam te čitao ( još) ali vidjevši sadržaj tvoje knjige bi li pretočena u igru bila poput fury of dracula ili nekakav deckbuilder?
Ovo ćemo otvoriti novi post, imam neke ideje. No bliže deckbuilderu, set collecting, area influence, action drafting... u tom smjeru . Also ne znam baš kako se igra fury of dracula.

Što je bilo najizazovnije u cijelom procesu stvaranja djela? Čitajući neke druge autore i njihova iskustva rekoh mora biti sam proces izdavanja. Ali eto ako sam u krivu iznenadi me :) . Nego kad smo se već dotakli izdavanja. Možeš opisati ukratko cijeli proces kako je to izgledalo. Jesu li to bile lavovske borbe da se bude otkriven, il je sekira odmah na prvu pala u med? :D Suradnja s lektorom i urednikom? Koliko su utjecali na originalni tekst?
Izdavanje je izazov za prvu knjigu. A onda, kad se ta stepenica prođe vrata za izdavanje budućih knjiga su već otvorena i to ide lako. ali prva, o da, to je opako. Lavovske... well, da. No sad znam način, pa ako ima aspiranata ovdje za pisanje, javite, dam upute.
Urednik kao i izdavač. S prvom knjigom se puno lomi i uči, proces zna biti težak, no svaka iduća knjiga sve manje. Ova, super glatko.
Lektor - tu nema spasa. Svaki put ispočetka naučim da pojma nemam gramatiku i hrvatski jezik i da sam de facto polupismen. Sramota, al nismo svi rođeni sa svim vrlinama.
Zadnja izmjena: _ž_, dana/u 22 lis 2021, 12:52, ukupno mijenjano 2 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru _ž_ za post:
mado
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Želimir Periš AMA - bez spojlera knjige molim!

Post Postao/la grof »

_ž_ je napisao/la: 21 lis 2021, 20:26

Željo, nisam te čitao ( još) ali vidjevši sadržaj tvoje knjige bi li pretočena u igru bila poput fury of dracula ili nekakav deckbuilder?
Ovo ćemo otvoriti novi post, imam neke ideje. No bliže deckbuilderu, set collecting, area influence, action drafting... u tom smjeru . Also ne znam baš kako se igra fury of dracula.
Otvori ti i jedan post za onaj Maraschino! Meni je ono djelovalo baš cool, iako je nikad nisam imao prilike igrati. :D
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Želimir Periš AMA - bez spojlera knjige molim!

Post Postao/la frastarc »

_ž_ je napisao/la:
frastarc je napisao/la: 21 lis 2021, 13:46 Ja bas jučer kupio “Mladenka kostonoga” slika
wow! Puno hvala, mislim, pa gdje knjigu, za te pare moglo se kupiti pola dobre igre :zvizdi :zvizdi

E... osjećam se dužan. Budemo li trejdali kakve igre, pozovi se na knjigu, dajem popust u visini glavnog lika.
Istina, Al nekidan naletio i činila mi se zanimljiva.
Hahah dogovoreno.
Nisam daleko od Zadra (Gospic) pa se nikad ne zna :)
Pročitao sam danas na poslu uvod samo i moram iskreno reci da me odmah zainteresirala za dalje :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Želimir Periš AMA - bez spojlera knjige molim!

Post Postao/la dendarii42 »

Daj mi reci kakve su ti bile bilješke za organizaciju radnje? Heller u kvaki 22 otprilike ima razbacanu radnju kao Kostonoga i vidio sam jednom njegove bilješke i to je ogromna mreža zapisa.
Kako je tvoje izgledalo na makrorazini. Jesi isprogramirao neku tablicu za organizaciju ili si to išao rukom raditi?
slika
Avatar
_ž_
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 lip 2011, 08:39
Lokacija: Zadar
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 52 puta

Re: Želimir Periš AMA - bez spojlera knjige molim!

Post Postao/la _ž_ »

dendarii42 je napisao/la: 21 lis 2021, 21:41 Daj mi reci kakve su ti bile bilješke za organizaciju radnje? Heller u kvaki 22 otprilike ima razbacanu radnju kao Kostonoga i vidio sam jednom njegove bilješke i to je ogromna mreža zapisa.
Kako je tvoje izgledalo na makrorazini. Jesi isprogramirao neku tablicu za organizaciju ili si to išao rukom raditi?
slika
Heller nije imao Excel. Jednostavna tablica riješi sve. U najranijoj fazi eventualno kakvo skiciranje na papiru, al vrlo brzo stvar ode u Excel tablicu i tamo se lako prati struktura. Npr, četvrti stupac mi označava boju Giline kose (micro-spoiler alert!). Po tome lako pratim timeframe. i sl.
Ovi su korisnici zahvalili autoru _ž_ za post:
sadistiko
Avatar
_ž_
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 lip 2011, 08:39
Lokacija: Zadar
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 52 puta

Re: Želimir Periš AMA - bez spojlera knjige molim!

Post Postao/la _ž_ »

frastarc je napisao/la: 21 lis 2021, 21:16 Nisam daleko od Zadra (Gospic) pa se nikad ne zna :)
Pročitao sam danas na poslu uvod samo i moram iskreno reci da me odmah zainteresirala za dalje :)
Opa! Ima i Gospića u knjizi, vidjet ćemo kako će leć :?

na poslu, eeej?!
Ovi su korisnici zahvalili autoru _ž_ za post:
frastarc
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Želimir Periš AMA - bez spojlera knjige molim!

Post Postao/la grof »

_ž_ je napisao/la: 22 lis 2021, 08:15
frastarc je napisao/la: 21 lis 2021, 21:16 Nisam daleko od Zadra (Gospic) pa se nikad ne zna :)
Pročitao sam danas na poslu uvod samo i moram iskreno reci da me odmah zainteresirala za dalje :)
Opa! Ima i Gospića u knjizi, vidjet ćemo kako će leć :?

na poslu, eeej?!
Ufff, KUPUJEM!!! I ide između Clarkeove Vremenske Odiseje i Inelligent Asset Allocatora! :D Koji kaos....
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
_ž_
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 lip 2011, 08:39
Lokacija: Zadar
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 52 puta

Re: Želimir Periš AMA - bez spojlera knjige molim!

Post Postao/la _ž_ »

Haha, dobra pozicija.
Al pomalo s kupovinom, nije to igra, to je knjiga ;)
No, ako vas zanima super napeti roman hibridnog žarna i ekperimentalne forme, ali zanimljiv i lako čitak, s duhom GOT-a ali bez visoke epske fantazije nego uz low-level ljudsko praznovjerje, saga o ženi koja od nikoga umalo postane svatko --> preporučam

A tko kupi - vrijedi popust na igre čim ih stavim prodat, svakako ću se uskoro riješiti Detective i još čega...

Ok, što se tiče poklonjenog primjerka, ajmo: svi koji do nedjelje u 23:59 ostave u ovoj temi reply ili zahvalu idu u bubanj i netko dobije knjigu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru _ž_ za post (ukupno 2):
kockicatanelorn
Odgovori

Natrag na “Razno”