Piratluk 2- povratak lopova :D

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Dune part one

Post Postao/la ratnip »

Slažem se da je piratluk je u većoj mjeri rezultat loše razine usluge i/ili nedostupnosti a u manjoj želja da se izbjegne financijska kompenzacija (iako je i ovo potonje jako dobar motivator ako tražena kompenzacija nije sumjerljiva sa percepcijom što se dobiva, pogotovo uzevši u obzir platežnu moć).

Više gotovo da ne znam ikog tko sluša mp3-ce, a serije se skidaju uglavnom ako su sa streaming servisa koji nisu dostupni ili su neprihvatljivo skupi. Računalne igre se ne piratiziraju ni približno u onoj mjeri koliko su u doba CD-a i DVD-a. I sve kod nas, sa standardom koji je već kakav je. Usputbudirečeno, nemojmo zaboraviti da se kod nas i dalje naplaćuje porez na piratluk, što je priča za sebe.

Btw Dune planiram pogledati u kinu, ali ću sam ponijeti svoje grickalice i sok. :)
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dune part one

Post Postao/la kockica »

Nemam ništa protiv ako neke kompanije vide u pirateriji promidžbene mogućnosti pa je kao takvom više i ne dozivljavaju, no isto tako nemam ništa protiv ni ako neki ne žele piratizaciju svojih djela. Ne mogu ja doći, što znam, frizerki, serviseru auta itd. i ne platiti mu jer ću mu biti reklama ili , platit ću mu drugi put kad dođem ako budem zadovoljan prvi put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
juri006
Avatar
Vihor
Reactions:
Postovi: 39
Pridružen/a: 28 sij 2021, 01:12
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 80 puta

Re: Dune part one

Post Postao/la Vihor »

kockica je napisao/la: 20 lis 2021, 11:58 Ne mogu ja doći, što znam, frizerki, serviseru auta itd. i ne platiti mu jer ću mu biti reklama ili , platit ću mu drugi put kad dođem ako budem zadovoljan prvi put.
Ovdje bismo se, vjerujem, svi složili. Ali to je zato što nije riječ o istoj stvari. To su primjeri konkretnih, fizičkih usluga i dobara. Radnici su utrošili svoja sredstva, alat i vrijeme da bi pružili uslugu isključivo jednoj osobi. Oprema im je sada trunku istrošenija, tijelo umornije, a u tom periodu izgubili su mogućnost da nekom drugom korisniku, koji bi zaista platio, pruže svoju uslugu i tako profitiraju. Nastao je opipljiv manjak na jednoj strani, a dobitak na drugoj. S digitalnim dobrima (k tome i umjetničkima) situacija je pak puno... mutnija, da tako velimo.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Dune part one

Post Postao/la smurfORnot »

Meni je defakto presmješno prozivanje ljudi jer su skinuli nešto s torrenta, kao kradu...brate država vas krade svaki dan i to dobro debelo, vlast koju birate vas krade i smije vam se u facu iz godine u godinu. Kojekakvi kumovi i podobni se bogate dok vi šljakajte dok ne krepate i nadajte se da u penziji necete morati skupljati boce jednog dana, ako uopće bude penzija dok ostarimo. Istovremeno svjetske elite se bogate, eksploatiraju i ''kradu'' te kroje zakone prema sebi, a netko će tu uprijeti prst u nekoga i reci, skinuo si film, lopove jedan! Mislim da ako baš želite biti moralne vertikale, ima puno više nepravdi u svijetu trenutno na koje bi se dala usmjeriti ta energija, nego na nekog sirotog koji si je skinuo film. Ono u rangu, maznuo si žvaku, tebe ćemo poslati na robiju, ovaj pokraj tebe maznuo par milja kupio nekretnine i tko zna što, aj, jbg, daj vrati 100k reci da ti je žao i sve 5, bar da si vratio nešto, ne moraš odležati ništa.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dune part one

Post Postao/la kockica »

Ali prije nego što je to dospjelo u digitalnu sferu događa se upravo ta istrošenost materijalnih i ljudskih resursa.

Plus dodatni problem se otvara što je uopće umjetnost? Jer ovdje mi se čini da govorimo o proizvodima isključivo zabavnog karaktera.

Zabava je , kako kome, meč fury-wilder, utakmica liverpool-atletico, igra innovation, film venom 2, navodim eto različite primjere ili kako bi moja baka govorila svakom bedaku njegovo veselje, i iz tog razloga sam napustio nekadašnji snobovski stav prema ljudima čiju strast nisam dijelio, ali poanta je gledamo neki film, čitamo neku knjigu i to ne iz samoprosvjetiteljskih razloga ( izuzetak su dokumentarci, publicistička djela) već kako rekoh, primarno iz zabave kao što kužim da će netko iz istog razloga ostati budan kasno u noć radi finala nba lige pa ne vidim zašto bi zabavni sadržaji jedne vrste morali biti besplatni a drugi ne? Kako rekoh, sve je to luksuz, a ne esencijalno pravo (dapače mislim da ne postoji jasna svijest koliko volimo kukati a zapravo smo jako privilegirani no ne bih prosirivao).

Tako da si u pravu, vrlo mutna situacija i ova rasprava se zapravo može jako rastegnuti, ali je kulturna, civilizirana, dao si mi čak misliti, uostalom moji pojedini stavovi danas u kontradikciji su sa stavovima prije recimo 20 godina, no ipak ne bih želio da se ugusi osnovna tema - dina :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
Vihorjuri006
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Dune part one

Post Postao/la gogo666 »

Da piratstvo nije zabranjeno, nitko ne bi placao za taj sadrzaj.
Amerikanci i nijemci isto znaju sto su torrenti, al tamo postoji realna sansa da dobijes kaznu, pa jednostavno manje piratiziraju.

A vlasnici sadrzaja, Amazon, Werner Bros, HBO, valjda imaju pravo odluciti kome ce omoguciti koristenje sadrzaja. Ako oni zele da samo 1% bogatih Amerikanaca moze pogledat neki film, njihovo pravo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
juri006
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dune part one

Post Postao/la kockica »

smurfORnot je napisao/la: 20 lis 2021, 13:16 Meni je defakto presmješno prozivanje ljudi jer su skinuli nešto s torrenta, kao kradu...brate država vas krade svaki dan i to dobro debelo, vlast koju birate vas krade i smije vam se u facu iz godine u godinu. Kojekakvi kumovi i podobni se bogate dok vi šljakajte dok ne krepate i nadajte se da u penziji necete morati skupljati boce jednog dana, ako uopće bude penzija dok ostarimo. Istovremeno svjetske elite se bogate, eksploatiraju i ''kradu'' te kroje zakone prema sebi, a netko će tu uprijeti prst u nekoga i reci, skinuo si film, lopove jedan! Mislim da ako baš želite biti moralne vertikale, ima puno više nepravdi u svijetu trenutno na koje bi se dala usmjeriti ta energija, nego na nekog sirotog koji si je skinuo film. Ono u rangu, maznuo si žvaku, tebe ćemo poslati na robiju, ovaj pokraj tebe maznuo par milja kupio nekretnine i tko zna što, aj, jbg, daj vrati 100k reci da ti je žao i sve 5, bar da si vratio nešto, ne moraš odležati ništa.
:facepalm
Tipičan primjer opravdanja s kojim se ne mogu složiti, kradu oni, krast ću i ja.

Ne zamjeram ljudima koji skidaju pirateriju, vihor je čak nabavio zanimljive teze, ali ovo je fakat...

Imam hrpu pacijenata od kojih su neki teška sirotinja, ali ono stvarno nemaju i meni bude nelagodno kada kenjamo hoćemo li dati ulaznicu za kino dok neki ne mogu pošteno obuci ni svoju djecu. A i generalno hoćemo jeftine/besplatne proizvode koji su nastali na čijem robovskom radu i po kojoj cijeni za okoliš i ljude? Ne bih ni skretao u ovaj "pateticni" dio s kojim se stalno susrecem ali ono, barem se nemojmo skrivati ispod lažnog plasta robina hooda ili alterglobalista .
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
wm_lsmmjuri006
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Dune part one

Post Postao/la frastarc »

Ja bi samo volio da se na kraju ove rasprave javi onaj koji nikada nije koristio neki oblik piratiziranig sadržaja. :)
Npr
Windowsi (ili bilo koji program)
igrice,
filmovi,
serije,
Fotografije
Glazba
Text
( downloadan sadržaj s googla ili neke druge stranice za pretraživanje (Text, fotografije i Sl.) je uglavnom nelegalan za bilo kakvo korištenje, makar i osobno)

Pa da se možemo vratiti na Dinu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post:
smurfORnot
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Piratluk 2- povratak lopova :D

Post Postao/la mado »

:psuje2 sbatine rofl ruga_se Eto 3 stranice izdvojene u novu temu da Dune ostane Dune, a ovdje može dalje
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Dune part one

Post Postao/la smurfORnot »

kockica je napisao/la: 20 lis 2021, 13:50
smurfORnot je napisao/la: 20 lis 2021, 13:16 Meni je defakto presmješno prozivanje ljudi jer su skinuli nešto s torrenta, kao kradu...brate država vas krade svaki dan i to dobro debelo, vlast koju birate vas krade i smije vam se u facu iz godine u godinu. Kojekakvi kumovi i podobni se bogate dok vi šljakajte dok ne krepate i nadajte se da u penziji necete morati skupljati boce jednog dana, ako uopće bude penzija dok ostarimo. Istovremeno svjetske elite se bogate, eksploatiraju i ''kradu'' te kroje zakone prema sebi, a netko će tu uprijeti prst u nekoga i reci, skinuo si film, lopove jedan! Mislim da ako baš želite biti moralne vertikale, ima puno više nepravdi u svijetu trenutno na koje bi se dala usmjeriti ta energija, nego na nekog sirotog koji si je skinuo film. Ono u rangu, maznuo si žvaku, tebe ćemo poslati na robiju, ovaj pokraj tebe maznuo par milja kupio nekretnine i tko zna što, aj, jbg, daj vrati 100k reci da ti je žao i sve 5, bar da si vratio nešto, ne moraš odležati ništa.
:facepalm
Tipičan primjer opravdanja s kojim se ne mogu složiti, kradu oni, krast ću i ja.

Ne zamjeram ljudima koji skidaju pirateriju, vihor je čak nabavio zanimljive teze, ali ovo je fakat...

Imam hrpu pacijenata od kojih su neki teška sirotinja, ali ono stvarno nemaju i meni bude nelagodno kada kenjamo hoćemo li dati ulaznicu za kino dok neki ne mogu pošteno obuci ni svoju djecu. A i generalno hoćemo jeftine/besplatne proizvode koji su nastali na čijem robovskom radu i po kojoj cijeni za okoliš i ljude? Ne bih ni skretao u ovaj "pateticni" dio s kojim se stalno susrecem ali ono, barem se nemojmo skrivati ispod lažnog plasta robina hooda ili alterglobalista .

Znaš onu dobru staru, snađi se druže ;)
Odgovori

Natrag na “Razno”