Što ste zadnje pročitali (knjige edition)

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Što ste zadnje pročitali (knjige edition)

Post Postao/la M0by »

slicno, ako ne racunamo stripove (Micky Maus je bio prvi) to su svakako bili 5 prijatelja :ljubav od ostalih knjiga jos se sicam onih igra knjiga di citas par stranica pa onda preskocis na neke druge stranice zavisno od odabira.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje pročitali (knjige edition)

Post Postao/la dendarii42 »

M0by je napisao/la: 19 lis 2021, 11:35 od ostalih knjiga jos se sicam onih igra knjiga di citas par stranica pa onda preskocis na neke druge stranice zavisno od odabira.
E to je bio Vremenski stroj!
slika
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Što ste zadnje pročitali (knjige edition)

Post Postao/la M0by »

to je to :) idem potraziti di ima koja, nostalgija je gadna stvar
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje pročitali (knjige edition)

Post Postao/la dendarii42 »

M0by je napisao/la: 19 lis 2021, 12:09 to je to :) idem potraziti di ima koja, nostalgija je gadna stvar
Ja sam pred par godina kupio nekompletirani set jer je moja lokalna knjižnica prodavala otpisane knjige :D
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje pročitali (knjige edition)

Post Postao/la kockica »

Treba uzeti u obzir da je prije vremenskog stroja postojala druga edicija, još za vrijeme juge kraj osamdesetih:

slika

Ova edicija mi je možda bila zanimljivija jer u vremenskom stroju možete upasti u petlje sve dok konačno ne odaberete pravu odluku dok ovdje imate više zavrsetaka odnosno zaginete.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje pročitali (knjige edition)

Post Postao/la Valsim »

@dendarii42 Mislim da baš prva knjiga s kojom sam se zapalio za čitanje ko klinac su bili Junaci Pavlove Ulice od Ferenca Molnara. Uslijedili su klasici poput Robin Hood, Emil i Detektivi, Čipolino, Heidi, Bambi, Alisa u zemlji čudesa, Devetorica hrabrih, Regoč, Djevojčica sa šibicama, Šuma Striborova. Uglavnom imali smo u domu bogatu kolekciju raznih dječjih knjiga još iz doba kad je moja majka bila djevojčica. Riječ je o starim izdanjima iz Biblioteke Vjeverica. Svaka druga knjiga je imala i posvetu od neke od prijateljica iz djetinjstva, ili nekoga iz obitelji. Kako li je to bio lijepi period kada su čak i djeca rano čitala, i kada su se knjige tako darivale u raznim prigodama.

Junaci Pavlove Ulice je bila prva knjiga koja me privukla jer mi je tema bila iznimno bliska, budući da smo i mi ko klinci imali svoje kvartovske ratove. Ne tučnjave da se razumijemo, već baš dječje ratne igre s drvenim i plastičnim pištoljima.

Poslije je uslijedio prvi nastavak Harry Pottera, pa Gospodari Prstenova, Hobit, R.L.Stine Fear Street serijal, djela od Stephena Kinga, i sve ostalo je povijest.

Od serijala vremenskih strojeva dobio sam na dar od bake "Potraži dinosaura". Bio je to period kada je Jurski Park još bio popularan, i brat, ja i ostatak društva smo bili ludi za svime povezanim s dinosaurima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
dendarii42
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Što ste zadnje pročitali (knjige edition)

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

dendarii42 je napisao/la: 19 lis 2021, 13:11
M0by je napisao/la: 19 lis 2021, 12:09 to je to :) idem potraziti di ima koja, nostalgija je gadna stvar
Ja sam pred par godina kupio nekompletirani set jer je moja lokalna knjižnica prodavala otpisane knjige :D

Upravo sam prije mjesec dana dopotezao od kuće pet knjiga, od 10 ako se ne varam, toliko sam ih uspio naći u devedesetima u Dubrovniku. Nikad nisam našao one koje mi nedostaju. Kako sam ja volio te knjige! Posudio ih bio nekolicini frendova onda i zaključio da su te knjige super za razabrati tko je idiot tko nije jer par mi ih je vratilo u stilu "ništa ne kontam, čitam i jedna stranica nema veze s drugom.... bezveze".
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
dendarii42
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Što ste zadnje pročitali (knjige edition)

Post Postao/la Mago de Umago »

Sad ste me nagovorili da konacno otkrijem Tko je Victoria Bergman...
slika
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1792 puta
 pohvaljen: 197 puta

Re: Što ste zadnje pročitali (knjige edition)

Post Postao/la tanelorn »

I da pronađeš archaeopteryxa :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru tanelorn za post:
dendarii42
Avatar
_ž_
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 lip 2011, 08:39
Lokacija: Zadar
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 52 puta

Re: Što ste zadnje pročitali (knjige edition)

Post Postao/la _ž_ »

dendarii42 je napisao/la: 11 lis 2021, 20:27
mado je napisao/la: 11 lis 2021, 20:13 Pročitao zadnje 6tu knjigu iz Expanse serijala, tko hoće spojlere za zadnju sezonu serije? 😁
Sad čitam dalje sedmu knjigu, a poslije toga ću osmu. A kad to završim bi trebala izaći i zadnja, 9ta knjiga, pa ću nju.
Usput nekad čitam ponovno prvog Pottera kad se hoću odmoriti od SFa, a u planu je i na hrvatskome jeziku Ciganin, ali najljepši - Kristijana Novaka, jako hvaljen roman.
Ciganin je vrhunska knjiga i Novak je genijalan. Črna mati zemla mu je isto predobra stvar. Svakako preporučam obje.
Do ovog ljeta Ciganin mi je bio najbolji suvremeni hrvatski roman. Onda sam pročitao Mladenku Kostonogu od Želimira Periša. Kad ferovac napiše povijesni roman o vještici onda znaš da to mora biti nešto ekstra. Lik je razvalio formu i sadržaj i stvorio nešto neviđeno kod nas.
ferovac i boardgamer, molim lijepo! :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru _ž_ za post:
grof
Odgovori

Natrag na “Razno”