[Anketa] Repriza reprizine reprize

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele

Jel ponovno konzumirate isti sadržaj?

Filmove DA
33
21%
Filmove NE
3
2%
Knjige DA
15
10%
Knjige NE
17
11%
Serije, pojedine epizode DA
17
11%
Serije, pojedine epizode NE
11
7%
Serije, pojedinu cijelu sezonu DA
10
6%
Serije, pojedinu cijelu sezonu NE
16
10%
Serije, sve sezone DA
20
13%
Serije, sve sezone NE
12
8%
 
Ukupno glasova: 154
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

[Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la mado »

Pričamo o Fondaciji, Dini puno zadnje vrijeme. Neki su to davno čitali, puno se toga zaboravilo. Valjalo bi to ponovno pročitati. Ali imam jednog prijatelja koji tvrdi da nikad ne čita knjige po drugi put, niti gleda serije i filmove po drugi put ili čak i više puta :thumbs_down Pa me zanima jesam ja jedini luđak koji ciljano, pri zdravoj pameti, bez prisile, namjerno čita istu knjigu više puta, gleda filmove i serije više puta? Ne računa se djelomično ili slučajno, npr. kad za Božić po 99ti put pogledate Sam u kući jer je baš na TV-u i slično.
Koji su vam čitalački i gledalački rekordi? Jel išta došlo u dvoznamenkaste brojke?
Ako ništa ne konzimurate ponovno, zašto ne ako vas je oduševilo prvi put?
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la dendarii42 »

Naravno da da. Evo izašao je nedavno trailer za novog Spider-mana. Naravno da sam dragu motivirao (nisam prisilio, she wanted it!) da pogledamo svih prethodnih 7 prije nego odemo u kino pogledati novog kako bi ona bila u toku sa svime. Izniman stres mi izaziva što ona nije pratila MCU. Imao sam u planu da pogledamo i Civil war, Infinity war i Endgame, ali šteta je gledati potonja dva bez svih prije tako da sam teška srca odlučio ograničit se samo na Spider-manove. Morat ću joj spoilat što se dogodilo u Endgame prije nego krenemo na Far from home, ali lakše mi je tako nego ju maltretirat sa 20 filmova koje ne stignemo pogledat do dolaska No way home.
Što se općenite repeticije tiče Tolkiena redovito prečitavam svake 2-3 godine, a i filmovi otprilike jednako periodično dolaze na red (osim Hobita koji su smeće od ekranizacije). Dina isto tako zna doći na ponavljanje.
Česta motivacija mi je dolazak nečeg novog iz tog univerzuma, pa sam tako nedavno ponovio serijal Dresden files jer su nakon stanke od nekih 5 godina napokon izašle dvije nove knjige. Kada Martin napokon iscijedi Winds of Winter vjerojatno neću ponavljati sve nego samo zadnje dvije, ali tko zna. We could all be dead by then.
Serije volim ponovno gledati ako su mi iznimno drago, posebice sitcomi. Mislim da mi Scrubs isto dolazi na repertoar svakih par godina (rjeđe nego Tolkien, doduše). Baš sam ih nedavo dovršio sa curom, njoj prvo, a ja se približavam desetom gleadnju. Ponavljanje sezona u nadolasku nove mi nije tako često, ali zna se dogoditi. Mislim da je zadnje bilo s Rickom i Mortyjem. Ne znam da li bih to radio za dugometražne serije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
mado
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la Minsc1610 »

pfffffffffff, ja knjige čitam i četvrti i sedmi put, o filmovima da ne pričam, a prošle godine tijekom lockdowna sam opet od početka do kraja ponovo pogledao "Lost" - najbolju seriju svih vremena (nemojte mi o kraju pričati, neću slušati niti se svađati :D )
Sandersonove knjige, Robert R. McCammon (Mathew Corbett serijal), Vorkosigan serijal, Martina - brate to sam svaki put kad izađe nova knjiga ispočetka čitao sve. :D :D :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post:
dendarii42
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Knjige čitam iznova i iznova, do te mjere da čitam već prežvakano nauštrb novog sadržaja. Primjerice, Harryja Pottera sam pročitao svaku knjigu barem 4 puta, neke i više od 4 puta. Doduše ne u posljednje vrijeme, dok sam bio mlađi.

YA urban fantasy serijal Lockwood & Co. sam pročitao i preslušao barem 7 puta, nešto u tim knjigama me jednostavno drži. Krenuo sam opet čitati The Expanse... Tako da, da...

Više je razloga, rekao bih. Prvo, uvijek čovjek otkrije nešto novo kad iznova čitaš, nekad može doslovno biti komad teksta za koji ti se čini da ga čitaš prvi put, a nekad pokupiš neke nijanse koje si prethodno preskočio. Teško je držati koncentraciju cijelo vrijeme i uvijek će biti nečeg novog za otkriti. Nekad neke knjige čitaš u krivo vrijeme. Npr. His Dark Materials triloga na engleskom je bila preteški zalogaj za tinejdžera mene, ali sve je sjelo na mjesto u kasnim dvadesetim i još uvijek sjeda na mjesto i obožavam te knjige. Iako, pomogla je puno u oblikovanju moje osobnosti tako da možda i nije bila čitana u krivo vrijeme. ;)

A ponekad čitaš isto zato što te tješi poznato i zbogvećspomenute koncentracije (ili nedostatka) lakše je čitati poznati tekst nego nešto posve novo, pogotovo ako ti treba samo meditacija, ako ne možeš upijati novi sadržaj iz bilo kojeg razloga (misli lutaju, problemi u životu itd.).
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
dendarii42
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la Satarash »

E upravo tako - uvijek otkriješ nešto novo, nešto što si na prvu propustio, preskočio, na što nisi obratio pozornost.

Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la grof »

Filmove najviše repriziram. Pogotovo mi dođe Matrix na gledanje, Dune sam gledao par puta, Star Trek i Star Wars filmove...
Knjige vrlo rijetko, ali se brusim da i to počnem češće jer sam neke čitao jako davno i volio bih ih ponovno doživjeti sa u najboljim godinama
Serije baš i ne, ali sezone me kolju jer su razmaci dugotrajni pa taman zaboravim sve ključno nakon godinu do dvoje kad dođe iduća sezona, pa se moram podsjećati
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la Noghri »

Iskreno, poprilicno sam siguran da su svi najvise puta gledali Sam u kući :D

Ja ga gledam svake godine, bar jednom :D :D :D
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la DarkDefender »

Ja najcesce repriziram Firefly. Tako skoro pa imam osjecaj da je imao vise od jedne sezone. 😢
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
frastarc
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la Mago de Umago »

Ja sam GoT gledao na način da sam prije S02 ponovo odgledao S01, prije S03 sam ponovo odgledao S01 i S02, prije S04 ponovo S01, S02 i S03...itd,itd...

Trenutno svaku vecer gledam Blacklist do ponoći i sitno (iako sam sve gledao vec 2x), a u 05:30 kad se budim lupio bi si šamar...

Zna li netko br.tel. od onog odmorišta u Vrapču?
slika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: [Anketa] Repriza reprizine reprize

Post Postao/la Mago de Umago »

Minsc1610 je napisao/la: 28 ruj 2021, 09:34 pfffffffffff, ja knjige čitam i četvrti i sedmi put, o filmovima da ne pričam, a prošle godine tijekom lockdowna sam opet od početka do kraja ponovo pogledao "Lost" - najbolju seriju svih vremena (nemojte mi o kraju pričati, neću slušati niti se svađati :D )
Sandersonove knjige, Robert R. McCammon (Mathew Corbett serijal), Vorkosigan serijal, Martina - brate to sam svaki put kad izađe nova knjiga ispočetka čitao sve. :D :D :D
E Lost sam toliko puta poželio ponovo gledati, ali nemam snage opet taj kraj...
slika
Odgovori

Natrag na “Razno”