Što igrači čitaju od stripova

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Valsim »

Kako je u jednoj drugoj temi više forumaša navelo da su čitali/čitaju stripove, da vas čujem koje?

Evo ja sam upravo prije mjesec dana završio s čitanjem svih Lazarus Ledd stripova u hrvatskim i srpskim izdanjima. Sveukupno 95 brojeva redovnog serijala i 12 Extra izdanja. Kako sam kompletirao izdanja od Slobodne Dalmacije prije dvije godine, rekoh bio bi red pročitati sve od početka. Pa je tako i bilo između manjih i većih pauza. Nakon izdanja Slobodne Dalmacije nastavio sam čitati na stranicama Strip-Utopije -https://striputopija.blogspot.com/p/lazarus-ledd.html

Inače podosta brojeva sam imao još od djetinjstva, al sam sad napokon dobio cjelokupni uvid u priču. Uf koja manje više odlična vožnja. Najbolji brojevi su mi definitivno oni koji slijede glavnu radnju i oni koji su protkani čistom akcijom, dok su mi najslabiji oni s nekim pokušajima znanstvene-fantastike, fantastike i horora. Ali ajde nekako probavih i te priče. Ima podosta referenci i odaje počasti drugim poznatim likovima talijanskih stripova - Martin Mystere, Mister No, Zagor. Nakon serijala s brojevima 69. "Smrtonosni napad", 70. "Lov", 71. "Plamen u noći" i 72. "Grad anđela", napravljen je baš zanimljivi reset serijala. Naročito zanimljivo je bilo za gledati kako se likovi kroz kasniju radnju mijenjaju. Pogotovo mi je veliko iznenađenje i šok bio pred kraj čitanja serijala, a vezano za misterioznog Ravena. Na stranicama talijanske Wikipedije stoji da je izašlo sveukupno 152 brojeva redovne serije, 27 Extra i 11 Specijala. Volio bih da netko u nas jednog dana izda i preostale brojeve, kako bi dobili uvid u cjelokupnu priču.

Prije toga sam čitao u Libellusovom izdanju Zagora, od početka pa do broja 216. "Potopljeno selo", a gdje su tada stali s izdavanjem.

Još od dječjih dana veliki sam fan talijanskih stripova, poglavito Zagora, Nathan Nevera, Dylan Doga, Mister Noa, Lazarus Ledda, nešto malo manje Texa i Martin Misterije. Od komičnih tu su bili Alan Ford i Garfield.

Američke stripove baš i nisam čitao, izuzev Aliens, Aliens vs. Predator, Predator i Star Wars stripova od Dark Horse izdavaštva.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Mago de Umago »

Ja sam kao klinac kod bake naletio na nekoliko kutija punih stripova: MM, Zagor, Kapetan Miki, Mister No, Blek...sjecam se da sam ih citao jednog za drugim to ljeto. Kasnije sam i sam kupovao, pretezno Zagore, a najvise sam mrzio jer se jedna prica znala razvuci kroz 3-4 broja. I sada imam dosta Zagora, dobro da si me sjetio. Imam i 50ak duplih brojeva pa ako nekoga zanima...:D

Inace sam do prije par god drzao kafic u Umagu, zvao se Bob Rocj. Enough said. :D

Dylan Doga sam citao, ali mi nikad nije bas toliko sjeo. Nathan Never isto tako, Lazzarusa mozda nisam nikad, a od ovih modernih nista.
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la dendarii42 »

Zagor me uveo u svijet stripa. Njega sam najviše čitao, uz povremene zalete u ostalu talijansku proizvodnju (Lazarusa Ledda me bilo strah). Čitao i dosta dječjih Francuza kao klinac, Gaston, Marsupilami, Asterix itd.

Amerikanizirao se na faksu pa sam čak i diplomski pisao na temu ekranizacija stripova. Rekao bih da mi je Transmetropolitan najdraži strip koji sam otkrio. Pročitao sam i Sin City, Mausa, Persepolis, Sandmana (iznimno genijalan Gaiman).
U zadnje vrijeme ih čitam puno manje. Vrijedi istaknuti Sagu koja me izbacila iz kopita i preokrenula naglavačke.
slika
Avatar
Vintijakna
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 04 sij 2019, 20:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 92 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Vintijakna »

Mislim da se Alan Ford ne mora spominjat uopce; AF je na ovim prostorima institucija, a ne strip.

Kao mali sam skupljao Dylan Doga slobodne dalmacije. Trenutno jedino sto skupljam je Nathan Never Libellus izdanja - to imam sve, no procitao sam samo cca 50%, tako da zapravo vise kolekcionarski skupljam.

Relativno nedavno sam se zaljubio u Asterixa Bookglobe izdanja - predobar je.

Ovi su korisnici zahvalili autoru Vintijakna za post:
mado
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la grof »

Opa. Pa u zadnje vrijeme baš ništa od stripa ne pratim, ali u neka ranija vremena čitah Alan Forda, Družinu od vješala istog autora. Talični Tom (Lucky Luke), Asterixa,a na tjednoj bazi je Stripoteka bila obavezna. Iz doba Stripoteke sjećam se dva stripa koja su mi ostala u dobrom i dragom sjećanju: Storm i Najamnik (Mercenario). Obožavao sam i Astera Blistoka.

Eto, nabrzaka.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Minsc1610 »

Počeo prije par dana čitati Fables ilitiga Bajke posuđene iz gradske knjižnice za sina no kako je previše nasilja i seksa morao sam mu na to baciti cenzuru pa ja počeo čitati. I baš je dobro i dat ću mu da čita al kad napuni 16 godina, sad sa trinaest ne mere 😂😂😂
slika
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la M0by »

sve, od stripova citam skoro sve :D
talijane, amerikance, francuze....
Stripovi su uvjek bili moja velika ljubav :ljubav
Officer Barbrady
Reactions:
Postovi: 80
Pridružen/a: 03 pro 2019, 17:24
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la Officer Barbrady »

Uglavnom Sergio Bonelli Editore...
juri006
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1561 put
 pohvaljen: 565 puta

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la juri006 »

Vec godinama tek tu i tamo procitam nek strip. Ali davno prije sam volio citati Zagora, Nathan Nevera i Lazarus Ledda.
Avatar
logOS
Reactions:
Postovi: 69
Pridružen/a: 26 kol 2015, 12:05
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 113 puta

Re: Što igrači čitaju od stripova

Post Postao/la logOS »

Čitao dosta Vertiga i Image Comics, ono Gaimana, Y the Last Man, Preacher, Transmetropolitan... etc.. ali zadnjih godina samo s Mange, Manhue i Manhwe preko Tachiyomi na tabletu. Prije toga je bio MangaRock prije nego je otišao. U svakom slučaju pošast. Toliki broj naslova tako lagano dostupan i još ti se automatski osvježi i skine kada dođe novi chapter.... pošast. Stalo govorim da ću samo ograničit par naslova koje godinama pratim i onda došlo ljeto i nakupilo ih se... baš danas napravio The Purge i maknuo ih jedno 30... Napominjem pošast jer samo par kika i možeš se utopit u neku kratku priču kojeg god želiš žanra ili stila crtanja, vrijeme samo proleti. Naravno neki naslovi se prate godinama i nema da ih maknem dok ne završe oni ili ja.. looking at you --- Space Brothers (Uchū Kyōdai).
Odgovori

Natrag na “Razno”